APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی پلتفرم جدید Wide Area Networking Edge یا WAN Edge

شرکت سیسکو پلتفرم جدید Edge Area Networking Wide یا WAN Edge را معرفی کرده است تا دسترسی ایمن و خودکاری به برنامه ‌های کاربردی فراهم نماید. پلتفرم لبه شبکه Cisco Catalyst 8000 با ارائه‌ی گزینه‌های منعطف برای کسب ‌و ‌کار‌ها، جهت دستیابی به اتصال ایمن و قابلیت دید نسبت به برنامه‌ های کاربردی در Cloud، دیتاسنتر و Edge، سرعت Cloud را تسریع کرده است.

Gatewayهای Cisco Catalyst Cellular اتصال به سایت ‌های Remote را با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ های Wireless WAN پشتیبانی کرده و راه را برای اتصالات 5G در شعب سازمان ها باز می‌نماید. شرکت Adventist Health System قصد دارد پلتفرم لبه شبکه Cisco Catalyst 8000 را پیاده‌ سازی کند تا از اتصالات Real-Time به برنامه‌های کاربردی در سرتاسر بیمارستان‌ها و مطب‌های خود پشتیبانی نماید. شرکت سیسکو انتشار پلتفرم WAN Edge خود را معرفی کرده است تا به مشتریان کمک کند که گرفتن Cloud را تسریع کرده و اتصالات ایمن و خودکاری را برای برنامه‌های کاربردی در Cloud، دیتاسنتر و لبه شبکه ارائه دهند.

چگونه یک Routing مناسب به حل مشکلات شبکه کمک می کند؟

یکی از اجزای اساسی در مجموعه راهکارهای شبکه‌ی سیسکو، خانواده‌ی Catalyst 8000 Edge میباشد که برای مشتریان، یک پلتفرم Routing با عملکرد بالا و مبتنی بر نوآوری ارائه می‌دهد. این پلتفرم جدید از طریق تجزیه‌ و ‌تحلیل Built-In، قابلیت دید بیشتری را نسبت به مشکلات شبکه و برنامه کاربردی ارائه داده و موجب اتخاذ تصمیمات آگاهانه ای می‌شود تا بتواند تجربه‌ی کاربری بهینه‌ای را ارائه دهد. در حالیکه سازمان‌ها اتخاذ Cloud را تسریع کرده و قدرت رایانش بیشتری را در لبه شبکه قرار داده تا بتوانند گستره‌ی وسیع‌تری از برنامه‌های کاربردی را اجرا و عملکرد را بهبود ببخشند، از آن طرف تیم‌های IT با پیچیدگی بیشتر و کنترل و قابلیت دید کمتری روی برنامه‌های کاربردی در حال اجرا در شبکه‌های خود مواجه می‌شوند. این چالش‌ها چابکی و توانایی ارائه‌ی تجربیات یکپارچه و ایمن را محدود کرده است. پلتفرم ‌های جدید لبه شبکه Cisco Catalyst 8000 با دگرگونی WAN Edge به مشتریان کمک می‌کنند با ارائه‌ی اتصال خودکار و ایمن به برنامه‌های کاربردی در Cloud، دیتاسنتر و Edge، چابکی بیشتری داشته باشند.

JL Valente معاون مدیریت محصول در گروه شبکه‌ی هدفمند سیسکو گفت: «با افزایش برنامه‌های کاربردی، بارهای کاری و توزیع بیشتر خدمات در Edge-Cloud، سازمان‌ها با واقعیت متفاوتی در WAN Edge مواجه شده‌اند. با ایجاد معماری‌های دسترسی Multicloud ایمن، سازمان‌های IT به چابکی احتیاج دارند تا بتوانند تغییر مسیر داده و به ‌سرعت نیازهای کسب ‌و‌ کار خود را توسعه دهند. پلتفرم لبه شبکه Cisco Catalyst 8000 بین WAN Edge و Cloud Edge پلی ایجاد کرده و اتصال ایمن و دارای عملکرد بالا به هر Cloud را برای کاربران توزیعی فراهم می‌نماید، در عین ‌حال قابلیت مشاهده IT و چابکی کسب‌ و ‌کار را نیز ارائه می‌دهد.»

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

راهکار سیسکو در ارتقای امنیت لبه شبکه

این پلتفرم جدید به مشتریان این توانایی را می‌‌دهد که با سرعت دلخواه خود راهکارهای Cloud را اتخاذ کنند. در این راستا Cisco SD- WAN برای کسانی که می‌خواهند یک معماری Secure Access Service Edge یا SASE استفاده کنند، SD-WAN مدیریت شده و امنیت ارائه ‌شده در Cloud را به یک راه حل تبدیل می کند و همچنین برای مشتریانی که نیازمند یک راهکار On-Premises هستند، امنیت SD-WAN به ‌صورت Full-Stack تحت پشتیبانی می باشد.

بیشتر بخوانید: بررسی هزینه‌ پنهان تکنولوژی‌های WAN-Edge: مقایسه‌ SD-WAN ایمن با NFV

Ed Vanderpool، مدیر فنی IT در شرکت Adventist Health گفت: «Adventist Health System در بین بیمارستان‌ها و مطب‌های متعدد خود نیاز شدیدی به خدمات WAN Edge با عملکرد بالا پیدا کرده است. شبکه‌ی ما به دلیل رشد استفاده از برنامه‌های کاربردی مبتنی بر Cloud، پزشکی از راه دور، تصویربرداری با کیفیت  فوق‌العاده بالا و همکاری از راه دور، باید اتصال ایمن، با تاب ‌آوری بسیار بالا وScale مناسب را فراهم کند و همچنین بتوانیم چابکی را ارائه دهد تا به نیازهای بیماران و کسب ‌و ‌کار خود پاسخ دهیم. درحالیکه ما شبکه‌ی هدفمند خود را توسعه می‌دهیم، خانواده پلتفرم Cisco Catalyst 8000 Edge دارای تمام ویژگی‌های یک راهکار SD-WAN منعطف است که بتواند عملکرد، قابلیت دید و امنیت مورد نیاز برای ارائه‌ی تجربیات یکپارچه و Real-Time را ارائه دهد.

انعطاف پذیری سیسکو Catalyst 8000

خانواده‌ی Catalyst 8000 برای این ساخته شده‌اند که به ضروری‌ ترین مشکلات امروز در WAN Edge پاسخ دهند و آنقدر منعطف هستند که بتوانند با چالش‌های فردا مواجه شوند. سه مدل قابل ‌دسترسی که برای موارد کاربردی مختلف طراحی شده‌اند به شرح زیر می باشد:

  • به‌ عنوان یک راهکار، SD-WAN برای دیتاسنترها، سایت‌های Colocation و Aggregation، ایده ‌آل است و دارای SD-WANی است که در کل صنعت بهترین عملکرد را دارد و پورت‌های اترنت 40G و 100G را در یک واحد Rack فشرده ارائه می‌دهد. این پلتفرم قدرت خود را از نسل سوم پردازنده‌ی Quantum Flow گرفته است، بدین معنا که یک Application Specific Integrated Circuit اختصاصی برای ارائه‌ی خدمات امنیتی و شبکه‌ی غنی و همچنین دارای عملکرد بالا و فراگیر ساخته شده است.
  • پلتفرم خانواده Catalyst 8300 Edge که برای انجام اتصال Edge در شعب سایت ساخته شده است، دسترسی ماژولار را با مجموعه‌ی متنوعی از انتخاب‌های ارتباطی برای مشتریان فراهم می‌نماید تا خدمات به ‌صورت On-Demand ارائه شده و به‌ سرعت با الزامات کسب ‌و ‌کار تطبیق پیدا کنند. این پلتفرم همچنین عملکرد سرویس SD-WAN را فراهم می‌کند که که چهار برابر بهتر از Integrated Services Routerها یا ISRهای سیسکو است.
  • نرم ‌افزار لبه شبکه Catalyst 8000V تمام این قابلیت‌ها را در نرم‌افزار ارائه می‌دهد. می‌توان این نرم‌افزار را در Cloud یا به صورت مجازی ‌سازی ‌شده روی پلتفرمی مثل 5000 Series Enterprise Network Compute System یا ENCS سیسکو پیاده‌ سازی نمود. 

قابلیت Mobility بی‌سیم از طریق Cellular در WANهای مدرن بسیار حیاتی است و سیسکو به مشتریان خود این توانایی را می‌دهد که به ‌سادگی به یک Advanced 4G LTE و 5G wireless WAN منتقل شوند.    

  • Cisco Catalyst Cellular Gateway به مشتریان کمک می‌کند بدون تغییر به زیرساخت موجود، WAN بی‌سیم را پیاده‌ سازی کنند و این راهکار Cellular را به یکی از گزینه‌های ارتباطی اصلی برای SD-WAN با اتصال گیگا بیت به هر Cloud یا مکانی تبدیل می‌کند. نسخه‌ی اولیه از سرعت‌های Advanced 4G LTE CAT 18 پشتیبانی می‌کند و نسخه‌های 5G نیز به زودی منتشر خواهند شد. 

سری‌های Cisco Catalyst 8300 همچنین 8500 وGateway های Cisco Cellular Catalyst امروزه در دسترس هستند و Cisco Catalyst 8000v برنامه‌ریزی ‌شده است که در دسامبر 2020 در دسترس قرار گیرد. تمام این نسخه‌ها به‌ صورت اشتراکی ارائه می‌شوند، در نتیجه مشتریان دسترسی مداومی به نوآوری‌های سیسکو که به اشتراک اضافه می‌شوند دارند. همچنان که  نوآوری‌های IT باعث چابکی می‌شود؛ مهندسان سیسکو و مشتریان این شرکت دیدگاه‌های خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذراند تا تصویر جدیدی برای آینده‌ی کاری سازمان خود بسازند.

اشتراک ایمیل