APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی پلتفرم Blockchain توسط VMware

کمپانی VMware اعلام کرد دسترسی اولیه به VMware Blockchain به منظور زیرساختی دیجیتال که سازمان‌ها بتوانند با اعتماد کامل به آن شبکه‌های تجاری خود را بسازند و برنامه‌های کاربردی تجاری غیرمتمرکز را پیاده سازی نمایند فراهم شد. با VMware Blockchain کسب­‌وکارها دارای پلتفرمی توسعه‌پذیر و سازمانی خواهند بود تا Siloهای داده‌ها را باز کرده و آن‌ها را بطور ایمن، خصوصی و سریع به جریان در بیاورند.  کسب­‌وکارها در جایی که منابع اشتراکی معتبر بتوانند مقادیر خام ایجاد کنند بر داده‌ها و گردش‌کار جریان دارند، اما با این حال پیچیدگی‌هایی وجود دارد. داده‌ها معمولا داخل مرزهای سازمانی Silo می‌شوند که منجر به اقداماتی بدون بازده و پرهزینه در به اشتراک‌گذاری و Reconcile کردن داده‌ها در تمامی این محدوده‌ها می‌شود. یک شبکه قابل اعتماد Multi-Party لازم است تا یکپارچگی را حفظ کند، حریم خصوصی را ایجاد کند و قابلیت Resilience سازمانی را در یک اکوسیستم جهانی فراهم سازد.

بررسی تکنولوژی Blockchain، پایه‌ی Cryptocurrencyها

ویدیوهای بیشتر درباره Blockchain

قابلیت­های Blockchain

Brendon Howe مدیرکل  VMware گفت: ما یک پلتفرم Blockchain را راه­ اندازی کرده ­ایم که بتواند نیازهای برنامه‌های کاربردی ضروری و سایر بارهای کاری مهم عملیاتی و توزیعی که نیازمند سرویس‌های Blockchain قوی و قابل اطمینان هستند را برآورده سازد. VMware Blockchain ویژگی‌های سازمانی مورد نیاز مشتریان را به ارمغان می‌آورد چرا که برای تولیدات و سازگاری با الزامات آینده در فضای روبه رشد Blockchain به آنها نیاز دارند.

در VMworld 2018 Europe نسخه Beta این محصول معرفی شد و شرکت VMware مزایای پیشرو در صنعت خود را وارد پلتفرم VMware Blockchain می‌سازد تا قابلت‌های سازمانی مانند مقیاس‌پذیری، عملکرد، توسعه‌پذیری، امنیت و حریم خصوصی را به ارمغان آورد. باید گفت سازمان‌ها به دنبال راهکارهایی هستند که اکوسیستم ساده‌تری دارند، یک منبع اشتراکی معتبر ایجاد می‌کنند، به هنگام حفظ حریم خصوصی اعتماد را برقرار می‌سازند و همچنین گردش‌های کاری multi-party workflows را بهینه‌تر می‌سازند. در کنار درک اهمیت عملیات Day-0 و Day-2 برای سازمان‌ها به منظور عملی ساختن راهکاری Blockchain ،VMware مجموعه‌ای از قابلیت‌های جامع عملیاتی مانند آسودگی پیاده‌سازی، مانیتورکردن، مدیریت، ارتقاءپذیری و پشتیبانی جهانی را فراهم می‌سازد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

مزیت استفاده از پلتفرم Blockchain

همانطور که سازمان‌ها بر Blockchain متکی هستند تا به معاملات Multi-Party رسیدگی کنند، یک فاکتور کلیدی در تعیین چگونگی عملکرد پلتفرم‌های Blockchain، انتخاب مکانیزم توافقی پیاده‌سازی شده است. Scalable Byzantine Fault Tolerance یا SBFT یک موتور توافقی سازمانی است که از سوی VMware Research بطور داخلی پیاده‌سازی شده است و هدف از طراحی آن حل مشکلات عملکرد و توسعه راهکارهای Blockchain به هنگام حفظ تحمل خطا و دفاع در مقابل حملات مخرب است. SBFT اعتماد غیر متمرکز را حفظ کرده و از نظارت و شبکه‌های Multi-Party پشتیبانی می‌نماید.

به عنوان پلتفرم سازمانی برای فرآیندهای Multi-Party ،VMware Blockchain مزیت منحصر به فرد معماری لایه‌لایه را فراهم می‌سازد که Ledger را از زبان قراردادی هوشمند جدا می‌سازد. VMware Blockchain از DAML که یک زبان قراردادی هوشمند Open Source است پشتیبانی می‌نماید. معماری پلتفرم VMware Blockchain شامل یک موتور اجرایی معامله هوشمند و مجازی است و طراحی شده تا به منظور پشتیبانی از سایر زبان‌های معاملاتی هوشمند، به سادگی پلتفرم را توسعه دهد.

موارد استفاده از Blockchain

موجی از از تولیدات زیرساخت‌های حیاتی جدید در راه است که شامل برنامه‌های کاربردی خدمات مالی، تولیدات و خرید و فروش Retail-Driven و صنایع بهداشتی که با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های Blockchain به رفع مشکلات مربوط به عدم اتصال کمک کرده و در نهایت سیستم‌های Silo شده، می­باشد. برای شرکت‌های خدمات مالی، تکنولوژی‌های Blockchain بطور بنیادین عملیات را ساده و بهینه می‌کنند و به بانک‌ها، کارگزاران معامله، فرآینده‌های پرداخت و سایر موسسات مالی این اجازه را می‌دهد تا بطور اساسی زمان پردازش را کم کرده و میزان پردازش دستی و پیام‌های کپی ‌شده را کاهش دهند و مراکز سودمند جدیدی ایجاد کنند که دارای ویژگی‌هایی مانند انجام همزمان Trade Clearing و Trade Settlement هستند. همچنین باید گفت VMware Blockchain راه را برای مشتریان خدمات مالی و شرکایی مانند Accenture وDigital Asset مشخص می‌کند.

ایجاد حریم خصوصی با استفاده از Blockchain

VMware Blockchain با معاملات هوشمند DAML از Digital Asset یکپارچه‌سازی شده و این امر حریم خصوصی میان طرفین را در یک گردش‌کاری ایجاد می‌کند، اکنون رقبا هم با حریم خصوصی و هم اعتماد می‌تواند بر روی یک Ledger توزیعی همکاری کنند. VMware Blockchain پلتفرمی را برای ما آماده می‌سازد تا توافق‌های Multi-Party را به یک پلتفرم Scalable Byzantine Fault Tolerant اعمال و از آن الگوبرداری کنیم. این امر منبع معتبر واحد، اشتراکی و قابل اعتماد را ایجاد می‌کند که خودکارسازی و دیجیتال‌سازی فرآیندهای Repo را ممکن ساخته و تلاش برای Reconcile کردن را کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: بررسی آینده‌ی تکنولوژی Blockchain

David Treat مدیر سابق Global Blockchain و Multiparty Systems Lead از شرکت Accenture می‌گوید: با Unblock کردن پتانسیل اصلی داده‌ها در دنیای دیجیتال ما، سیستم‌های Multi-Party پشتیبانی شده از سوی Blockchain، صنایع را تغییر داده و همکاری شرکت‌ها را دچار تحول ساخته‌اند. آنها به خدمات مالی تغییر شکل دادند، مثلا با بازنگری چگونگی اجرای معاملات از پرداخت‌ها تا فرآیندهای پیش از معامله به این نتیجه می‌رسیم. با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های توانمند شرکت‌های VMware و Digital Asset که با تخصص عمیق صنعتی Accenture ترکیب شده، ما این قابلیت‌ها را فراهم می‌سازیم تا سرویس‌گیرندگان بتوانند در ضمن ساده‌سازی عملیات به هنگام توسعه آنها، به محصولات و سرویس‌های جدید توسعه یابند و گردش‌های کاری Multi-Party پیچیده را مدیریت و پیاده سازند.

اشتراک ایمیل