APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

راهكار جديد حفاظت از اطلاعات Zerto Data Protection یا ZDP

حفاظت از اطلاعات Zerto Data Protection يا ZDP، از تمام لایه‌های برنامه‌های كاربردی به صورت پيوسته محفاظت می‌كند. اين نوع حفاظت از داده، جايگزينی براي Backup قديمی است و باعث کاهش هزینه مالکیت می‌شود.

شركت Zerto يكي از پيشتازان صنعت در حوزه مديريت و حفظ داده‌های Cloud است. این شرکت امروزه Zerto Data Protection را عرضه نموده كه ویژگی Continuous Data Protection يا CDP را جايگزين Backup قديمی برای همه برنامه‌های كاربردی كرده است. همچنین با ارائه يك راهكار Backup جديد و مقرون‌ به‌ صرفه، قدرت CDP برگزيده خود را با هزینه‌ی بسيار پايين‌تر براي همه برنامه‌های كاربردی فراهم كرده است.  

حفاظت از داده به صورت فوق همگرا با Veritas

ویدیوهای بیشتر درباره حفاظت از داده

پشتیبان گیری و حفاظت از اطلاعات

گيل لنووای، مدير ارشد بازاريابی و معاون ارشد محصولات Zerto اذعان داشت: «ما در شركت Zerto همواره با مشتريان خود كار كرده‌ايم تا به آن‌ها راهكارهای Backup و حفاظت از داده‌ای همسو با استراتژی های زيرساخت IT سازمان‌هايشان را ارائه دهيم. مشتريان ما به عنوان پيشتازان CDP مزیت های بسیار زیاد حفاظت پيوسته از داده را تجربه كرده‌ و از ما خواسته‌اند تا آن را براي لایه‌های پايين‌تر بارهاي كاری نيز به كار گيريم. ما نيز درخواستشان را پذيرفتيم و اكنون محصولی ارائه كرده‌ايم كه به ‌شخصه معتقدم بازار Backup را كه طی بيش از 30 سال گذشته تحولی نداشته است تغيير خواهد داد. ZDP به كسب ‌و كارها راهكاریی برای حفاظت از داده‌ها در تمام سطوح برنامه‌های كاربردی‌شان ارائه می‌دهد كه در آن متناسب با نيازهای منحصر‌به فردشان، در هزینه‌ی کلی مالکیت به ميزان قابل ‌توجهی صرفه ‌جویی مي‌شود.»

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

مزایای Zerto Data Protection یا ZDP

 ZDP، براي كاربرد پشتیبان گیری قيمت ‌گذاری شده است. حفاظت از اطلاعات Zerto با كاهش نيازهای سخت ‌افزاری و ايجاد امكان بازيابی داده‌ها بدون Downtime يا از دست رفتن داده، این هزینه را 50 درصد كاهش مي‌دهد.

موارد استفاده ZDP

  • پشتیبان گیری مستمر به صورت Local جهت بازيابی و پشتیبان گیری روزانه

 تكنولوژی Local Journaling اين امكان را به كاربر مي‌دهد كه بدون از دست رفتن داده ها، Downtime يا اثرات منفی پياده‌سازی که از ویژگی‌های راهكارهای قديمی Backup هستند را بازيابی كند و به اين طريق تداوم و دسترس‌ پذيری كسب ‌و كار را تضمين نمايد.

  • نگهداری بلند مدت به صورت On-Premise يا در Public Cloud

در جايی كه نیاز است داده‌ها برای ماه‌ها و سال‌ها ذخيره شوند، این روش براي نيازهای تطبيق ‌پذيری و نظارتی لازم است. داده‌های اضافه به صورت On-Premise يا در Public Cloud، با Microsoft Azure يا AWS از ژورنال در حافظه ‌ای که از لحاظ اقتصادی بهینه می باشد کپی می ‌شوند. با اين كار در هزينه صرفه ‌جويی می‌شود و پنجره‌های Backup مشكل ‌ساز حذف می‌گردند. نگهداری بلند مدت يعنی پايبندی به نيازهای تطبيق ‌پذيری در حين بهينه‌ سازی هزينه‌ها.

حفاظت از اطلاعات سازمان و Continuous Data Protection

مورا هامروف، مدير بازاريابی Azure و Microsoft بيان داشت: «Continuous Data Protection بخش مهمی از استراتژی حفاظت از داده‌های سازمان است. Zerto با ارائه راهكاری مقرون ‌به‌ صرفه كه براي نيازهای فردی بهينه شده است، نيازهای عملیاتی كاربران متنوع Azure را برطرف مي‌كند.»

ايوان ديويس، مدير تكنولوژی و زيرساخت در Grey County، بيان داشت: «اطمینان حاصل کردن از اینکه سرويس‌ها و داده‌های عمومی ما 24 ساعته و هر روز هفته با وجود اختلالات  برنامه‌ ريزی ‌شده يا نشده فناوری اطلاعات در دسترس هستند و این برای موفقيت و رفاه افراد مستقر در Grey County بسيار مهم است، ما با پلتفرم Zerto توانسته‌ايم به استراتژی حفاظت از داده‌ای بسيار موثرتر در Azure دست يابيم و در عين حال هزينه‌های سرمايه و عملياتی را به ميزان چشم‌ گيری كاهش دهيم. Zerto اين قابليت را به ما میدهد كه بازيابی را كاملا خودكار سازی کنیم و در عين حال RPOs را به چند ثانيه و RTOs را به چند دقيقه برسانيم. همچنين بسيار هيجان ‌زده‌ايم كه به قابليت نگهداری بلند مدت داده‌ها در Azure براي نيازهای تطبيق‌پذيری خود دست يافته‌ايم.»

مقاله های مرتبط:

اشتراک ایمیل