APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

آیا Raspberry Pi برای مواجهه با IoT آماده است؟ پاسخ myDevices مثبت است.

شرکت myDevices می‌ گوید : بسترِ جدیدِ برنامه ‌نویسی Cayenne این شرکت برای Raspberry Pi ، شرایط پیشرفت IoT را در دستگاه ­های ARM آسان کرده است .

کامپیوتر های کوچک Raspberry Pi به دلیل ارزان بودن و کار راه ‌انداز بودن ، در تجربه کار با Embedded Computing ، در میان حرفه ‌ای ‌ها جا بازکرده‌ اند . امّا آیا این دستگاه­ ها برای بازار تجاری IoT آماده ­اند؟ پاسخِ myDevices که در هفته اخیر توانست ابزار برنامه‌ نویسی با قابلیت “drag and drop” را که بر اپلیکیشن ­های IoT تمرکز دارد ، برای Raspberry Pi منتشر کند ، مثبت است .

این بستر جدید که Cayenne نام دارد ، ارائه ‌کننده یک مجموعه ابزار کاربر پسند برای اتصال سخت ‌افزار Raspberry Pi به اینترنت و پیکربندی آن به‌ منظور برقراری ارتباط با سایر دستگاه ­ها و سنسور ها است . myDevices در واقع Cayenne را به‌ عنوان راهکاری برای کسب ‌و کار جهت ایجاد ابزار های IoT مبتنی بر سخت ‌افزار Raspberry Pi ، بدون سرمایه ‌گذاری روی تخصص برنامه ‌نویسی مختص Pi ، بر پا کرده است .

Kevin Bromber به ‌عنوان مدیرعامل myDevices در بیانیه ­ای اذعان داشته است که : پلتفرم های IoT فراوانی در بازار وجود دارد امّا در عین ‌حال هم بستر های IoT اندکی هستند که به توسعه ‌دهندگان اجازه ایجاد یک پروژه بدون نیاز به چالش با SDK و API ها و صرفاً جهت دستیابی تحقق مفهوم ایجاد شده ، را می دهند .

این شرکت همچنین افزود : علاوه بر رابط کاربر حسی و یکپارچه ، بیشترین بهره از راهکار Cayenne ، این است که سازندگان قادر خواهند بود تا پروژه ­های IoT ساده را به عهده بگیرند و زمان و هزینه پروژه ­های IoT پیچیده ­تر به ‌طور قابل ‌توجهی کاهش پیدا خواهد کرد .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Cayenne به ‌عنوان یک پلتفرم رایگان ، اولین بستری نیست که قولِ برنامه‌ نویسی بدون درد سر برای دستگاه ­های تعبیه شده (embedded) را داده است ؛ امّا در عوض برای قرار دادن Raspberry Pi در مرکز توجه ، جزو اولین ­ها است . این امر حائز اهمیت است زیرا این دستگاه ­ها تاکنون حاصل ساخت های بی دقت و سرهم بندی بوده اند ، اما راهکار ­های مبتنی بر IoT و تجاریِ نسبتاً جدی به حساب می آیند . ممکن است بستر هایی همچون Cayenne ، شروع کننده ی تغییر و توسعه در پلتفرم ها باشند .

اشتراک ایمیل