APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری Juniper و Lenovo برای نسل بعدی DataCenterها

شرکت های Juniper Networks با Lenovo متحد شده ‌اند تا محصولات زیرساختی DataCenterهای همگرا (Hyper Convergence) و مقیاس پذیر برای بازارهای سازمانی و مبتنی بر Web تولید نمایند.

این توافق به عنوان یک بازار Hyper Convergence، ادغام محاسبات، شبکه ‌بندی و ذخیره سازی درون یک نرم ‌افزار تعریف ‌شده ی IT به ‌سرعت در حال شکل‌گیری است. هفته گذشته، شرکت Cisco از طریق اتحاد با راه اندازی Springpath وارد این بازار شده است. همچنین، شرکت HP برنامه­ هایش را برای این محصول در این ماه اعلام خواهد نمود و Nutanix و SimpliVity به‌ عنوان پیشتازان راه اندازی در حال گسترش خطوط تولید، محیط های کاری و بازار های مورد نظر خود می باشند.

مطابق با آمار IDC، بازار همگرایی در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تقریباً بیش از دو برابر شده است و در حال حاضر به سرمایه ی تقریبی ۱ میلیارد دلار رسیده است. در این میان، مسائل کاربردی برای تکنولوژی شامل پشتیبانی از حجم کاری زیرساخت Desktop مجازی از جمله تجزیه ‌و تحلیل و Big Data است.

همکاری Juniper و Lenovo به ‌منظور اعلام نقاط قوت Juniper در شبکه‌بندی و نقاط قوت Lenovo در سرورهای x86 و سوئیچینگ دسترسی برای ارائه زیرساخت مراکز داده نسل ‌های بعدی است.

شرکت Lenovo قصد دارد تا نمونه هایی از روترها، سوئیچ­ ها، نرم ‌افزار مدیریت شبکه، محصولات امنیت شبکه ی Juniper و فناوری Contrail SDN را در طی این همکاری منتشر کند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این شرکت‌ ها به‌ طور خاص شامل اقدامات زیر می باشند:

  • تطبیق دادن سوئیچ ‌های RackSwitch و سوئیچ ‌های BladeCenter شرکت Lenovo و سیستم‌ های Flex برای سوئیچ‌ های QFX Top-of-Rack و spine شرکت Juniper.
  • همکاری در مدیریت سوئیچ‌ های متعدد از یک نقطه تکی با Lenovo xClarity و Juniper Contrail و نرم‌ افزار مدیریت شبکه.
  • پشتیبانی از Contrail در سیستم ‌های زیر ساخت همگرا.
  • توسعه محصولات تفکیک شده ی ادغامی با Boot Loader محیط نصب شبکه باز(ONIE).
  • همکاری در طرح ‌های جهانی Go-to-Market که اکثراً در کشور چین انجام خواهد شد؛ جایی که شرکت ‌ها سیستم‌ های فروش خود را مطابق با نیاز های محلی منحصر به ‌فرد ارائه‌ دهندگان خدمات و شرکت ‌های Web 2.0 سفارشی می‌ کنند.

شرکت Lenovo در سطح جهانی از محصولات Juniper پشتیبانی می‌کند و آن ‌ها را به فروش می ‌رساند. با این ‌حال، شرکت Juniper هیچ اقدامی در زمینه فروش مجدد محصولات Lenovo انجام نخواهد داد.

اشتراک ایمیل