APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

بررسی ماتریس مقایسه‌ی VMware Cloud

طی چند ماه گذشته، VMware با همکاری WhatMatrix درحال کار برروی ماتریس جدید از VMware Cloud بوده است. هدف ابتدایی این پروژه، تجزیه‌وتحلیل محصولات VMware Cloud از ارائه‌دهندگان ذیل بوده است:

  • (VMware (VMware Cloud on AWS
  • (Rackspace (Rackspace Private Cloud
  • (IBM (VMware Cloud Foundation on IBM

چالش‌ها

یکی از ابعاد چالش‌برانگیز ایجادنمودن این ماتریس، شناسایی اطلاعات معتبر و قابل‌اتکا بود. تمام ارائه‌دهندگان پورتال‌های آنلاین اسناد و مدارک دارند، اما پیدا نمودن اطلاعات موردنیاز برای این ماتریس ساده نبوده و گاهی اوقات وجود خارجی نداشته است که این امر ممکن است به نمره تخصیص داده شده به راهکار لطمه وارد کرده باشد چرا که ممکن است اطلاعات محدود باشد. مزیت WhatMatrix سیستم دریافت بازخورد این شرکت است، هرفردی می‌تواند درخصوص یک نمره بازخوردی ارائه دهد و این بازخورد برای به‌روزرسانی بعدی ماتریس بازبینی خواهد شد.

مقایسه‌ی VMConAWS و VCF

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

VMware Cloud روی سرویس AWS آمازون به این دلیل خاص است که بر روی زیرساخت بسیار دسترس‌پذیر و قابل اطمینان آمازون میزبانی شده است و باقی راهکارها بر روی راهکار VMware Cloud Foundation ساخته شده و بر روی زیرساخت متعلق به VMware Partner هاست شده‌اند.

تفاوت اصلی میان محصولات VMware و دیگر ارائه‌دهندگان مدت‌زمان پیاده‌سازی و پشتیبانی و یکپارچه‌سازی با محصولات دیگر می‌باشد. راهکار VMware از گزینه‌های پیاده‌سازی کاملاً خودکار نیز بهره می‌برد پس نیازی به کمک گرفتن از دیگران برای راه‌اندازی یک SDDC کامل نیست؛ با این‌حال گزینه‌ای برای اضافه نمودن قابلیت‌های سفارشی پشتیبانی همچون مدیریت ماشین مجازی و یا برنامه‌های کاربردی وجود ندارد (هرچند از طریق SDDC به‌صورت کامل پشتیبانی می‌شود). این محدودیت VMConAWS جایی است که راهکارهای VCF خود را به شیوه‌ی مثبتی متمایز می‌کنند.

نمایش ماتریس

می‌توان از طریق وب‌سایت WhatMatrix این ماتریس را مشاهده نمود. همچنین می‌توان از طریق خودِ این ماتریس، به ارسال بازخورد پرداخت. این ماتریس قابلیت‌هایی همچون موارد ذیل دارد:

  • ایجاد یک گزارش قابل دانلود
  • فیلتر نمودن موارد مدنظر کاربر
  • جستجو در خصوص یک قابلیت خاص
اشتراک ایمیل