APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

قابلیت‌های SAP برای یادگیری ماشینی در تجهیزات هوشمند

طبق اعلام اخیر شرکت SAP، چند قابلیت­ جدید یادگیری ماشینی به پلتفرم IoT این شرکت افزوده شده است.

شرکت SAP با افزودن قابلیت‌های جدید یادگیری ماشینی به مجموعه نرم‌افزاری Leonardo IoT، به سازمان‌ها یاری می‌رساند تا داده‌های جمع‌آوری‌شده از تجهیزات هوشمند را به صورت بهینه‌تری مدیریت نمایند.

Leonardo که برروی SAP Cloud Platform قابل‌اجرا می‌باشد، سرویس‌هایی مانند فرآیندهای آنالیزی مرتبط با رویداد و پیش‌بینی رویداد را به منظور پردازش داده‌های اینترنت اشیا (IoT) فراهم می‌نماید. در‌حال‌حاضر قابلیت‌های پیش‌بینی رویداد شامل ابزارهای یادگیری ماشینی نیز بوده که برای هماهنگی و فعالیت با سایر اجزای Leonardo قابل‌تنظیم می‌باشد.

Mike Flannagan معاون ارشد بخش آنالیز SAP بیان نمود: هدف از افزودن این قابلیت‌ها هوشمندتر نمودن فرآیندهای فعلی در حوزه کسب‌و‌کار و یکپارچگی بیشتر با سیستم‌های اصلی مبتنی بر رکورد می‌باشد. همچنین قابلیت‌های Leonardo را می‌توان در برنامه‌های کاربردی SAP نیز ادغام نمود که این امر به ایجاد تغییر و تحول در فرآیندهای آنالیزی کمک می‌نماید.

لازم به ذکر است که Leonardo تنها کاربرد یادگیری ماشینی در SAP محسوب نمی‌گردد و از این تکنولوژی در مدیریت وضعیت حساب بانکی با دریافت صورتحساب از SAP Cash Application و یا برای انتخاب افراد مناسب برای تصدی مشاغل خالی به عنوان بخشی از مجموعه نرم افزاری SAP Fieldglass برای استخدام نیروی کار استفاده می‌‌شود.­ این شرکت همچنین این تکنولوژی را در ابزارهای ارتباط با مشتریان مانند SAP Service Ticketing و SAP Customer Retention نیز به کار می‌گیرد تا به ارائه توصیه‌های لازم به پیگیری نیازهای مشتریان مصرف‌کننده بپردازد. ­

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

با توجه به محبوبیت فراوان ربات‌های چت که دارای هوش مصنوعی می‌باشند، می‌توان پیوستن SAP به این جریان را نیز اجتناب‌ناپذیر دانست. SAP CoPilot از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند تا به افراد اجازه دهد با برنامه‌های کاربردی SAP به صورت گفتاری ارتباط برقرار نمایند؛ علاوه بر این، به سیستم‌های سایر شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی تجهیزات IT از جمله سیستم‌های Slack و Google G Suite متصل شده و راهکار نوینی برای دسترسی به داده­ها مهیا می‌سازد.

SAP با همکاری شرکت گوگل تلاش می‌کند تا SAP Cloud Platform را در اختیار کاربران Google Cloud Platform قرار داده و مجوز فعالیت در محیط Cloud شرکت گوگل را برای تعداد بیشتری از نرم‌افزارهای خود ایجاد کند. لازم به ذکر است که در‌حال‌حاضر NetWeaver و Instance‌های بزرگ‌تر SAP HANA این مجوز را دریافت نموده‌اند.

SAP همچنین در­نظر دارند تا ابزارهای یادگیری ماشینی گوگل از جمله Translate API، Speech API و TensorFlow  را با پلتفرم جدید یادگیری ماشینی SAP ادغام نمایند.

اشتراک ایمیل