APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری شرکت‌های Cisco و Level 3 در زمینه NaaS

شرکت ارتباطاتی Level 3 اقدام به ارائه Network-as-a-Service اتوماتیک، همراه با راهکارهای انطباقی برای کنترل شبکه نموده است که از طریق Orchestrator متعلق به سرویس شبکه‌ی Cisco تقویت می‌گردد.

این شرکت تمامی مزایای Orchestrator متعلق به سرویس شبکه‌ی Cisco را برای طراحی و ارائه سریع‌تر سرویس‌های انطباقی گرد هم آورده است.

شرکت Level 3 Communications با عرضه راهکارهای پیشرفته شبکه برای سازمان‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های تصویری به ارائه یکی از خلاقانه‌ترین راهکارهای Network-as-a-Service  یا به اختصار NaaS به صورت On-Demand و با استفاده از Cisco Network Services Orchestrator یا به اختصار NSO، پرداخته است.

مجموعه راهکارهای این شرکت از مزایای خودکارسازی شبکه و شبکه‌‌های مبتنی بر نرم‌افزار (SDN) بهره می‌گیرد تا راهکارهای تکنولوژی را به نحوی سریع تر و Self-Service در اختیار مشتریان قرار داده و قابلیت چابکی و رقابت‌پذیری در آنها را افزایش می‌دهد.

مشتریان Level 3 به دنبال روش‌های ساده و سریع‌تری برای انتقال برنامه‌های کاربردیِ از محیط‌های‌ آزمایشی به مرحله تولید می‌باشند. همچنین ادغام برنامه‌های کاربردی و سرویس‌های جدیدِ Third-Party موجود در Cloud، با سهولت بیشتر و پیچیدگی و هزینه‌ی سربار کمتری در مقایسه با دیگر اهداف آنان صورت می‌گیرد. قابلیت‌های نوآورانه NSO در شرکت سیسکو به کاربران امکان می‌دهد تا با کلیک بر روی یک دکمه بتوانند سرویس‌های جدید را به جای چند هفته‌ و چند ماه‌، ظرف مدت چند دقیقه یا چند روز ارائه‌ نمایند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این شرکت با پشتیبانی از NSO به ارائه یک شبکه‌ی گسترده‌ و قابل برنامه‌ریزی WAN می‌پردازد.‌ شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌ها می‌توانند اقدام به خودکارسازیِ طیف وسیعی از سرویس‌های داده و تجهیزات چندشرکتی در بازار جهانی نمایند؛ به‌ علاوه اینکه امکان تنظیم و برنامه‌ریزی چرخه عمر سرویس به طور کامل از طریق یک مدل داده‌ واحد امکانپذیر می‌گردد که شامل فعال‌سازی، تست و تداوم ضمانت سطح سرویس‌دهی می‌باشد.

Travis Ewert، معاون ارشد بخش توسعه‌ی نرم‌افزار‌های تحت شبکه شرکت Level 3 اظهار داشت: در رابطه با اهمیت چابکی (Agility) در بازار رقابتی امروز، اغراق نشده است. وی عنوان می‌دارد که کسب‌و‌کارهای جهانی به منابعی از شبکه‌ نیاز دارند که به قدر کافی منعطف باشند تا امکان بهره‌برداری از آن به عنوان یک سرویس وجود داشته باشد؛ به علاوه، از قابلیت اطمینان و امنیت بالایی نیز برخوردار باشند تا با اتکای به آن امکان ارائه برنامه‌های کاربردی مهم و حیاتی برای کسب‌و‌کارها وجود داشته باشد. شرکت Level 3 با Cisco NSO می‌تواند رویای دوردست خودکارسازی سرویسِ چرخه‌ی عمر کامل را برای سازمان‌ها به واقعیت تبدیل نماید.

با کمک NSO می‌توان موارد زیر را به مشتریان عرضه نمود:

  • ارتباطات سریع در Hybrid Cloud: مشتریان می‌توانند سرویس‌های Ethernet مانند E-Line، E-Access، E-Lynk و سرویس اتصال Public Cloud متعلق به شرکت Level 3 را همراه با گزینه‌های قابل انعطاف برای پهنای باند سفارش دهند.
  • ظرفیت Dynamic : سیستم در هنگام سفارش راهکارهای کنترل شبکه‌ی انطباقی همراه با ظرفیت Dynamic می‌تواند پهنای باند را به صورت On-Demand تا 300 درصد افزایش دهد؛ این فرآیند از قبل برنامه‌ریزی شده و به صورت خودکار و براساس Threshold Triggerهای قابل پیکربندیِ شبکه‌ انجام می‌پذیرد.
  • بازیابی و پشتیبان‌گیری بهینه داده‌ها: کاربران می‌توانند ظرفیت Dynamic را برای رویدادهای منظم یا خارج از برنامه مانند فرآیند همسان‌سازی داده (Data Replication) برنامه‌ریزی کنند. در سیستم Level 3، امکان برنامه‌ریزی برای ظرفیت اضافه از قبل و به صورت ساعت به ساعت وجود دارد که انجام بارکاری در بازه‌ی زمانیِ مورد نیاز را تضمین می‌نماید.
  • تسریع روند ورود برنامه‌های کاربردی جدید به بازار: با ارتباطات Cloud موجود بین دامنه‌های زیرساختِ‌ِ Public و Private، کاربران می‌توانند به سرعت برنامه‌های کاربردی را از مرحله توسعه به تولید برسانند.
  • قابلیت دید End-to-End با روند مدیریتی ارتقا یافته Level 3: مدیران و مشتریان شرکت قادرند اطلاعات Real-Time و Granular درباره‌ی عملکرد و کاربرد شبکه‌ها و سرویس‌ها را مشاهده نمایند.

در حال حاضر این شرکت بیش از 75.000 نوع از تجهیزات مختلف شبکه را در سراسر جهان مدیریت نموده و سرویس‌های خودکار‌ مشابهی را با قابلیت‌‌های مقیاس‌پذیری (Scalability)، دسترس‌پذیری بالا (High Availability) و افزونگی (Redundancy) صرف نظر از زیرساخت‌ اصلی، در اقصی نقاط جهان عرضه می‌دارد.

Yvette Kanouff، معاون ارشد، مدیر کل و سرویس‌دهنده‌ی بخش کسب‌و‌کار در شرکت Cisco اظهار داشت: منابع شبکه به صورت On-Demand به ارائه فرصتی عالی برای ارائه‌دهندگان سرویس‌ها مانند Level 3 می‌پردازد تا خلاقیت و قدرت رقابتی خود را در بازار حفظ نمایند. این روند انتقال به فرآیند خودکارسازی شبکه با استفاده از NSO، به عنوان گامی موثر در ارائه‌ی فرصت‌های تازه و ورود به بازار‌های جدید محسوب می‌شود.

شرکت Cisco اقدام به معماری شبکه‌های آتی از طریق مجازی‌سازی، خودکارسازی، ساده‌سازی و قابلیت برنامه‌ریزی نموده است. موقعیت سیسکو به عنوان یکی از رهبران بازار در تکنولوژی Cloud، شبکه‌، خدمات تصویری ،Mobility و امنیت به ارائه‌دهندگان سرویس‌ها، رسانه‌‌ها، و سازمان‌های تحت وب‌ در سرتاسر جهان اجازه می‌دهد علاوه بر کاهش هزینه‌ها و تسریع زمان ورود به بازار، امنیت شبکه‌‌ها را تامین نموده و به رشدی سودآور دست یابند.

اشتراک ایمیل