APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

پشتیبانی سخت‌افزاری بهتر در Linux Mint 18 مبتنی بر Ubuntu

Clement Lefebvre  مدیر پروژه ی Linux Mint، در ششم می 2016 بیانیه‌ی مهمی، در خصوص سیستم عامل جدید Linux Mint بنام Linux Mint 18 یا “Sarah” را منتشر نمود.

در خبرهای عنوان شده طی ماه های گذشته گزارشاتی در مورد شکل ظاهری جدید Linux Mint 18 که Mint-Y نام داشت، ارائه نمودیم؛ همچنین در خبرهای منتشرشده ی اخیر، به بیان اطلاعاتی در مورد اینکه چه چیزهایی را می توان از سیستم عامل جدید Desktopمحور  مبتنی بر Ubuntu که تحت عنوان Linux Mint 18.1 معرفی شده، انتظار داشت، پرداختیم. اما تا کنون مطالب گسترده ای برای سیستم عامل جدید “Sarah” که مبتنی بر سیستم عامل (Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus می باشد، عنوان نشده است. لازم به ذکر است این سیستم عامل با بسته‌های هسته اصلی Linux 4.4 طراحی شده و Stackهای گرافیکی نیز در آن به روز‌رسانی شده است.

Clement Lefebvre اظهار داشت که مبنای طراحی Linux Mint 18، نسخه جدید Ubuntu 16.04 می باشد که بر اساس منابع Debian، همسان‌سازی شده است. این مبنای جدید، تعداد زیادی از نرم‌افزارهای به روز‌رسانی شده، سیستم‌ها و Stackهای سخت‌افزاری، نسخه جدیدتری از Kernel، X.Org و Driverها را ارائه می‌نماید.

پشتیبانی بهتر از تجهیزات سخت افزاری

به دلیل تهیه مجدد سیستم عامل Linux Mint 18 برمبنای Ubuntu 16.04 LTS که از تعداد متعددی تکنولوژی‌ به روز بهره می برد، این نسخه می تواند از اجزا و تجهیزات سخت‌افزاری بیشتری پشتیبانی نماید؛ بنابراین، این سیستم عامل توانایی عملکرد بهتری در سیستم هایی که پیش از این با نسخه هایی نظیر Linux Mint 17 دچار مشکل می شدند، خواهد داشت.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

درحال حاضر Clement Lefebvre تایید می‌نماید که قابلیت پشتیبانی از Nvidia Optimus نیز در نسخه های جدید وجود داشته و به صورت Out-of-the-Box می توان از آن بهره برد؛ همچنین برای کاربران یک Applet سه بعدی کامل، سریع و کاربردی فراهم می آورد که قابلیت سوییچ کردن بین کارت های گرافیکی داخلی و مجزا را تسهیل می کند. علاوه بر این موارد، کاربران می توانند به راحتی روی لپ تاپ های Apple MacBook Pro، نسخه Linux Mint 18 را  نصب نمایند.

با توجه به این گزارشات همه چیز برای استفاده از Linux Mint 18 مطلوب و کارآمد به نظر می‌رسد و نسخه بتای آن در اوایل ژوئن برای کاربران آزمایشی عرضه می‌گردد. نسخه‌ی نهایی Linux Mint 18 نیز درماه‌های آتی (احتمالاً اوایل آگوست) عرضه خواهد شد اما تاریخ دقیق انتشار آن هنوز اعلام نشده است.

اشتراک ایمیل