APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

سرویس ویدئو کنفرانس Google Meet چیست؟

شرکت گوگل به تازگی اقدام به رونمایی از سرویس جدید ویدئو کنفرانس خود برای کسب‌و‌کارهای مختلف نموده است.

سرویس جدید ویدئو کنفرانس شرکت Google به نام Meet، برای سازمان‌هایی که تمایل به برگزاری جلسات گروهی از طریق اینترنت را دارند عرضه شده است. بر اساس اطلاعات موجود در iOS App Store ، این سرویس می‌تواند جلسات ویدیویی با کیفیت بالا و با حضور نزدیک به 30 شرکت‌کننده را پشتیبانی نماید. Meet در واقع شکل ارتقاء یافته‌ی سرویس تماس تصویری و پیام‌رسانی Hangouts می‌باشد که تنها قابلیت برگزاری جلساتی با حدود 10 نفر را دارد.

سرویس Google Meet در ابتدا توسط TechCrunch در فهرست سرویس‌های مورد بررسی قرار گرفت اما پس از مدتی حذف گردید. با توجه به این نکته که سرویس Meet در iOS App Store  با نام “Meet by Google Hangouts” در نظر گرفته شده است، به نظر نمی‌رسد که این سرویس جایگزینی برای Hangouts باشد.

شرکت گوگل به زودی کنفرانس مهمی را برای کاربران کسب‌و‌کارها برگزار خواهد نمود و احتمالا اطلاعات بیشتری را در خصوص Meet ارائه خواهد کرد. وب‌سایت Google Cloud Next نیز به ارائه فهرستی از چندین Session مرتبط با ارتباطات گروهی پرداخته است که ازجمله آن می‌توان به موضوعی با عنوان “آینده ارتباطات گروهی” اشاره کرد که  به شکلی غیر مستقیم به شرکت‌کنندگان اطلاع می‌دهد که به زودی در رابطه با آخرین موارد افزوده شده به G Suite در حوزه ارتباطات گروهی مطلع می‌گردند.

مشاوره رایگان راه‌اندازی سرویس ویدیو کنفرانس توسط کارشناسان شرکت APK – تماس با شماره 5 ,88539044-021

شایان ذکر است که امروزه بازار ارتباطات یکپارچه و ویدئو کنفرانس روز به روز گرم‌تر می‌شود که دلیل این موفقیت را باید رقابت شرکت‌های کهنه‌کاری مانند Microsoft و Cisco با استارت‌آپ‌های جدید و با‌ انگیزه‌ای همچون Zoom و دیگر فعالان حوزه‌ی برنامه‌های کاربردی مرتبط با چت دانست که هدف آن‌ها گسترش قابلیت‌هایی همچون HipChat و Slack می‌باشد. گوگل با ارائه Hangouts به عنوان یکی از فعالان قدیمی در این عرصه خصوصا از نگاه مشتریان می‌باشد، اما هم اکنون به نظر می‌رسد با عرضه‌ی Meet برای جلب توجه سازمان‌ها فعالیت می‌کند.

طبق فهرست ارائه شده توسط AppAnnie، این سرویس با G Suite ادغام شده است تا بدین ترتیب امکان پیوستن افراد به جلسات از طریق Google Calendar و Gmail میسر گردد. بر اساس یکی از اسکرین‌شات‌های موجود در App Store چنین به نظر می‌رسد که Meet نه تنها از برقراری تماس کاربران در داخل سازمان،‌ بلکه از تماس‌های ورودی میان چندین سازمان‌ مختلف نیز پشتیبانی می‌نماید؛ در نتیجه برای کسب‌و‌کارهایی که نیازمند پشتیبانی از مکالمات با شرکا یا Vendorهای متعدد می‌باشد مفید خواهد بود.

علاوه بر موارد ذکر شده، کاربران G Suite Enterprise قادر خواهند بود شماره تلفنی برای تماس Dial-In دریافت نموده تا امکان تماس با تلفن‌های استاندارد را نیز داشته باشند. این مورد مشابه سرویس‌های ویدئو کنفرانس دیگر مانند Skype for Business، WebEx وAmazon Chime می‌باشد.

وب‌سایت meet.google.com در حال حاضر برای ارائه این سرویس فعال می‌باشد. کاربران می‌توانند به وسیله‌ یک حساب کاربری در گوگل به این سرویس Log In شوند، اما شروع یک جلسه از طریق پورتال تحت وب نیازمند یک کد می‌باشد.

بنا بر شواهد موجود به نظر می‌رسد برای دسترسی به وب‌سایت مذکور باید از مررگر Google Chrome استفاده شود، زیرا هنگام ورود به سایت از طریق مرورگر‌های Mozilla Firefox یا Internet Explorer، از کاربران درخواست می‌شود تا Chrome را دانلود نمایند و در غیر اینصورت امکان دسترسی به سرویس فراهم نمی‌گردد.

شایان ذکر است که تنظیمات این سرویس نشان‌ از قابلیت‌‌‌های آن دارد. کیفیت ویدیوهای ارسالی و دریافتی از طریق دسکتاپ تا 720 پیکسل می‌باشد، با این وجود کاربران می‌توانند ویدیوهای360 پیکسلی را نیز ارسال یا دریافت نموده و یا تنها فایل صوتی را دریافت کنند.

اشتراک ایمیل