APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

مایکروسافت، شرکت Deis را خریداری کرد

توافق خرید Deis توسط مایکروسافت، این شرکت را در جهت افزایش قابلیت‌های Kubernetes یاری می‌کند.

مایکروسافت اخیرا اقدام به خریداری شرکت Deis نموده است. این شرکت از سازندگان ابزار‌های کار با Kubernetes، به عنوان یک سیستم Open-Source برای تنظیم نمودن Container‌ها محسوب می‌شود. این خرید را می‌توان نشان از تمایل مایکروسافت به ادامه‌ی فعالیت‌ در زمینه‌ی Orchestration Container دانست.

شرکت Deis به تولید ابزارهایی می‌پردازد که هدف آن تسهیل روند توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی مدرن و Container‌شده می‌باشد. با بهره‌گیری از Container‌ها این امکان برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها فراهم می‌گردد تا Runtime ایزوله‌شده و Portable برای یک برنامه‌ کاربردی نوشته شود که به سادگی از Workstation به سرور انتقال می‌یابد.

Gabe Monroy، مدیر ارشد فناوری در شرکت Deis اظهار داشت: هدف از ابزارهایی مانند Deis Workflow، Helm و Steward آن است که روند پیچیده‌ی مدیریت برنامه‌های کاربردیِ Multi-Container را تسهیل نمایند. این ابزارها برروی سیستم متن باز تنظیم Container شرکت گوگل یعنی Kubernetes ایجاد می‌شوند. شرکت Dies درنظر دارد تا اکنون به عنوان بخشی از مایکروسافت به همکاری‌ خود در زمینه‌ی این ابزارها ادامه دهد.

Scott Guthrie، معاون اجرایی بخش Cloud and Enterprise در مایکروسافت بیان می‌کند که این شرکت با سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که در حوزه‌ی تکنولوژی داشته است، تولید برنامه‌های کاربردی قابل اجرا در ویندوز و لینوکس را برای توسعه‌دهندگان ممکن ساخته است. در‌حال‌حاضر نیز قصد دارد تا با خرید Deis از تکنولوژی‌ این شرکت جهت استفاده از ابزارهای موجود بهره ببرد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

قابل ذکر است که شرکت مایکروسافت سرمایه‌گذاری‌ عظیمی در زمینه‌ی Container Orchestration به عنوان یک سیستم Open-Source و پرطرفدار داشته است و اکنون با بهره‌مندی از تخصص Deis در Kubernetes، مزیت بزرگی را در این زمینه کسب می نماید.

نکته‌ی قابل توجه دیگر آنکه مایکروسافت Deis را از طریق شرکت Engine Yard  به دست آورده است که به عنوان یک سرویس‌دهنده‌ی Platform as a Service محسوب شده و در سال 2015 اقدام به خرید Deis نموده بود.

خبر فوق را مایکروسافت پس از ایجاد دسترسی عمومی به Kubernetes در Azure Container Service اعلام نمود که به عنوان یک محصول Platform as a Service یا به عبارتی PaaS برای برنامه‌های کاربردی Container‌شده‌ محسوب می‌گردد. چندی پیش نیز مایکروسافت از امکان دسترسی عمومی به Azure Container Registry، سرویس ذخیره‌سازی و مدیریت انواع Container Image‌ها در سرویس Cloud خبر داده بود.

اشتراک ایمیل