APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

اقدامات مایکروسافت برای Hybrid Cloud

شرکت مایکروسافت علاوه بر ادامه تلاش‌های خود برای آموزش سازمان‌ها در حوزه‌ی Hybrid Cloud، به ارائه چندین محصول جدید پرداخته است که به ایجاد ارتباط بین دیتاسنترهای On-Premise و Public Cloud کمک می‌نماید.

با توجه به در دسترس بودن Windows Server 2016 و System Center 2016 از اوایل اکتبر، این شرکت در ابتدا از قابلیت جدید Azure رونمایی نمود که فرآیند مانیتورینگ زیرساخت Public Cloud و دیتاسنترهای On-Premise را از طریق یک Control Plane تسهیل می‌نمود.

دومین پیش نمایش فنی Azure Stack، پس از عرضه آن توسط مایکروسافت به صورت Private Beta طی ماه گذشته، هم اکنون به طور گسترده در دسترس قرار دارد.

در واقع هدف مایکروسافت آن است که ارتباط سازمان‌هایِ دارای دیتاسنتر‌های On-Premise با استفاده از سرویس‌های Public Cloud متعلق به این شرکت تسهیل گردد و امکان بهره‌مندی از آن‌ها فراهم شود. این از جمله مواردی است که موجب تمایز مایکروسافت در بازار Cloud از رقبای خود خصوصا آمازون و گوگل می‌شود.

مایکروسافت اعلام نمود که کاربران نرم‌افزار‌های سرورهای این شرکت می‌توانند به عنوان بخشی از فرآیند راه اندازی Windows Server 2016، پکیج Docker Engine که به صورت تجاری پشتیبانی شده را بدون هزینه اضافی در اختیار داشته باشند که این موضوع پیشرفتی برای سازمان‌های در حال تلاش برای بهره‌مندی از تکنولوژی مبتنی بر Container با هدف بهبود جریان کاری توسعه به شمار می‌رود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

کنسول مانیتورینگ Azure، این امکان را برای کاربران فراهم می‌نماید که زیرساخت Cloud و On-Premise را در یک کنسول مشاهده نموده و از یکپارچه‌سازی با Operations Management Suite متعلق به شرکت مایکروسافت بهره‌مند گردند.

Julia White، معاون سازمانی مایکروسافت اظهار داشت: کاربر در صورت مراجعه به پورتال Azure می‌تواند هر دو قابلیت‌ مدیریتی را برای تمامی زیرساخت‌های Azure و همچنین تمامی زیرساخت‌های On-Premises در اختیار داشته باشد.

دومین پیش‌ نمایش فنی Azure Stack، امکان دسترسی به سرویس‌های جدید شامل Azure Key Vault و Azure Queue Storage را برای سازمان‌ها فراهم می‌نماید. همچنین شامل پیش نمایشی از قابلیت‌های جدیدی خواهد بود که مانیتورینگ و برنامه‌ریزی ظرفیت را در بر گرفته و هدف آن کمک به سازمان‌ها جهت استفاده از قابلیت‌های Azure Stack برای پذیرش سریع می‌باشد.

اشتراک ایمیل