APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ایجاد OCF توسط مایکروسافت برای استانداردهای IoT

Microsoft اعلام نموده است که جهت ایجاد «Open Connectivity Foundation» یا OCF در حال پیوستن به پیشتازان صنایع مختلف می باشد. Open Connectivity Foundation  تا ماه های اخیر با نام OIC شناخته می شد که هم اکنون به این نام تغییر پیدا کرده است. این مجموعه شامل استاندارد های جدیدی برای IoT می باشد که به پیشبرد استانداردهای صنعتی در IoT متعهد است. شرکت مایکروسافت به همراه شرکت‌ هایی نظیر Cisco، Electrolux، General Electric، Intel، Qualcomm، Samsung و غیره، مدعی است که OCF، بزرگترین گروه استاندارد آزاد IoT در دنیا است. همان ‌طور که انتظار می ­رود، Windows 10 نیز از استانداردهای OCF پشتیبانی می‌نماید.

[aparat id=”RYuCE”]

برای اینکه دستگاه­ های تولیدکنندگان مختلف قادر باشند تا به‌ طور امن و یکپارچه با یکدیگر در ارتباط باشند، OCF به ایجاد مجموعه ­ای از مشخصات و پروتکل­ های باز پرداخته است. صرف‌ نظر از تولیدکننده، سیستم ‌عامل و Chipset دستگاه ­های پایبند به مشخصات OCF، به‌ سادگی با یکدیگر کار می ­کنند.

تا کنون به شکل‌ گیری OCF کمک های زیادی شده است زیرا اعتقاد شدیدی به چشم ‌انداز و پتانسیل این استاندارد باز وجود دارد. علیرغم فرصت‌ ها و وعده های IoT در اتصال دستگاه ­ها در خانه و سازمان­ ها، رقابت میان استاندار های باز و پروتکل ­های شرکتی، موجب کُند شدن روند انطباق و نوآوری در این زمینه شده است. همچون W3C که استانداردهای شبکه جهانی وب را مدیریت می ­کند، IEEE به برقراری استاندارد های مهندسی برق و UPU به برقراری کدپستی جهانی می ­پردازند. استانداردسازی می ­تواند با توافق بر روی پروتکل هایی که در حرکت رو به جلوی صنایع و جهان مؤثر هستند، به تحکیم صنایع و فرصت زایی کمک نمایند.

اشتراک ایمیل