APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه‌ نسخه جدید Skype برای Linux و Chrome

شرکت مایکروسافت با ارائه‌ی نسخه‌های جدید برای Skype به توسعه‌ی این نرم افزار به عنوان نرم‌افزار تماس تصویری خودپرداخته است و نسخه جدیدی از آن را در اختیار کاربران Linux و Chromebook قرار داده است.

این شرکت اخیرا نسخه آلفای Skype را برای استفاده کاربران لینوکسی در بازار ارائه کرده است که امکان برقراری تماس تصویری و پیام‌رسانی با Skype را برای کاربرانِ سیستم‌‌‌‌‌‌‌ عامل‌های متن‌باز فراهم می‌آورد.

پیش‌تر نیز یک برنامه برای Client‌های لینوکسی به منظور ارائه این سرویس در دسترس کاربران قرار داشت اما ارائه جدیدترین نسخه‌‌‌یSkype برای لینوکس به عنوان حرکتی تازه از سوی مایکروسافت برای کاربران سیستم عامل‌های لینوکسی محسوب می‌شود. با استفاده از این نسخه، کاربران به یک واسط کاربری جدید که شامل Emotion‌ها و یک واسط کاربری به منظور اشتراک فایل می‌باشد، دست خواهند یافت.

علاوه بر موارد فوق، اخیرا امکان برقراری تماس از مرورگر Chrome و سیستم‌عامل دسکتاپ شرکت Google در وب‌سایت Web.Skype.Com فراهم گردیده است. همانند نسخه‌های لینوکسی، این نسخه‌ی ‌Client ‌جدید برای Chrome همچنان در مرحله‌ی آلفا قرار دارد، بنابر‌این به احتمال زیاد دارای مشکلات و کمبودهایی در برخی ویژگی‌های آن خواهد بود.

ارائه‌ این نسخه‌های جدید برای Skype از آن نظر حائز اهمیت می‌باشند که این محصول با رقابت روزافزون در حوزه‌ی پیام‌رسانی و تماس‌های دیجیتال روبرو بوده و برنامه‌هایی مانند Slack، WhatsApp،Facebook Messenger و Google Hangout به ایجاد قابلیت‌های تماس‌ صوتی و ویدئویی در سرویس‌های خود پرداخته یا در حال ایجاد آن می‌باشند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

اپلیکیشن جدید ارائه شده برای لینوکس، به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از آخرین نسخه‌ی Skype امکان برقراری ارتباط با افراد در بسیاری از پلتفرم‌های دیگر را داشته باشند؛ از طرفی این نسخه جدید بر مبنای ساختار جدیدی می‌باشد که آنرا با نسخه‌های قبلی اسکایپ برای Linux و همچنین برخی از پلتفرم‌های دیگر Skype ناسازگار می‌کند.

اشتراک ایمیل