APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

رونمایی مایکروسافت از Microsoft Teams برای سیستم عامل لینوکس

اخیرا مایکروسافت اعلام کرد که «پیش‌نمایشی دارای محدودیت» از Microsoft Teams برای سیستم‌های عامل خاص دسکتاپ لینوکس عرضه شده است. عرضه این محصول که از طریق سایت مایکروسافت در Package Formatهای (Debian (.DEB و (Red Hat (.RPM در دسترس است، این گونه توصیف شده است: «اولین برنامه کاربردی Microsoft 365 که به دسکتاپ لینوکس می‌آید.» به علاوه، مایکروسافت وعده داده که Teams عرضه شده برای Linux از تمام قابلیت‌های اصلی Teams پشتیبانی خواهد کرد.

البته هنوز عنوان نشده است که منظور از این قابلیت‌های اصلی چیست، اما مایکروسافت اعلام کرده که Teams دارای برنامه کاربردی فضای کار اشتراکی برای سازمان‌ها بوده و قابلیت چت، انتقال صدا در بستر IP و کنفرانس‌های ویدیویی را بصورت تلفیقی داراست. همچنین کلاینت جایگزین قابلیت‌های پیام‌رسانی یکپارچه Business Online برای Skype است.

توزیع های لینوکسِ قابل پشتیبانی برای این نسخه از Teams، به صورت زیر در یکی از مطالب منتشرشده UserVoice فهرست شده‌ است:

Ubuntu 16.04 LTS*, 18.04 LTS, Fedora 30 Workstation, RHEL 8 Workstation, CentOS 8.

در این مطلب گفته شده : «در تلاشیم تا CentOS 7 را Unblock کنیم و این سیستم عامل به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.»

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

همچنین این بخش شامل دستورالعمل نصب Teams Clients بر کامپیوترهای MacOS و همچنین روش دریافت Teams Web Client و Mobile Client برای Android و iOS می‌باشد. علاوه بر آن فهرستی تحت عنوان “Known Issues” یا «مسائل شناخته‌شده» برای Linux Teams Clients در این قسمت در دسترس است.

Teams Clients به ازای هر سند به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت مدیر IT به‌روزرسانی می‌گردد. مایکروسافت بیان داشته که در حال حاضر گزینه‌ای وجود ندارد تا متخصصان IT از طریق آن Teams Clients را پیکربندی کنند. در حال حاضر مایکروسافت Teams را به صورت بخشی از Office 365 Service Offerings خود درآورده، اما نسخه رایگانی نیز نهایتا برای 300 نفر موجود است. نسخه رایگان فاقد مواردی چون Storage افزوده، اشتراک فایل Office و برنامه‌ریزی قرارهای ملاقات (Meeting) است و «کنترل‌های پیشرفته IT» و کنترل‌های « امنیت و تطبیق‌پذیری در سطح شرکت» را ندارد. سازمان‌هایی که مجوز Teams یا اشتراک Office 365 را ندارند، می‌توانند به مدت یک سال از نسخه رایگان استفاده کنند.

 

اشتراک ایمیل