APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

آشنایی با سرویس Microsoft Teams به عنوان یک نرم افزار ارتباط سازمانی

با توجه به شرایط موجود و همه­ گیری بیماری کرونا، همکاری موثر بین همکاران در سازمان­ها بیش از هر زمان دیگری ضروری است. در این دوران برقراری ارتباطات مجازی، جایگزین صحبت­های معمول در سازمان­ها شده، همچنین مكالمات و برگزاری جلسات آنلاین از طريق سیستم­های ویدیو کنفرانس صورت می­گیرد.
 در شرايط كنونی كه بیشتر کارمندان از خانه به انجام کارهای اداری می­پردازند و نیاز به برقراری ارتباط با سایر اعضای سازمان را دارند، داشتن ارتباطی آسان و مطمئن ضروریست، لازم به ذکر است مدیران IT به طور خستگی‌ناپذيری کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که کاربرانشان می توانند با سهولت با یکدیگر همکاری کنند.

مزایای Citrix SD-WAN در Office 365 و Microsoft Teams

Microsoft Teams گزینه مناسب در زمان دورکاری

در زمان دورکاری فراهم کردن شرایط استفاده از Thin Clientهای مقرون­ به ­صرفه و مبتنی بر لینوکس، که قابلیت اجرای  Microsoft Teams را به­ صورت Native دارد، باعث ایجاد رضایت در کاربران می‌گردد. لازم به ذکر است شرایط فوق را می‌توان با استفاده از Citrix نیز فراهم نمود.

Citrix Optimization برای Microsoft Teams در ويندوز، جهت ایجاد همكاری موثر بین کارمندان ‌كمك می­کند، این در حالی است که ادمین های سازمان در انتظار ایجاد شرایط مشابه برای Thin clientهای لینوکسی هستند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

 از طرفی شركت Citrix قابليت HDX Optimization را برای Microsoft Teams با امکان برقرای صدا و تصویر و همچین به اشتراک گذاری فایل ها فراهم آورده است. طی آخرین اخبار منتشر شده، در حال حاضر این شرایط برای لینوکس 2006 نیز فراهم شده است، اين نسخه به سازمان­ها در تسريع بهره‌وری كارمندان كمك كرده و در عين حال محيط مجازی را برای مديران IT ايمن و قابل کنترل ساخته است.

این قابلیت كه در تجهیزاتی با سیستم عامل‌های x64 پشتیبانی می شود، بسيار مورد درخواست مديران بوده است. از آنجا که Microsoft Teams برای Citrix Victual Apps and Desktop بهینه شده است، در صورتی که تماس برقرار شده از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، می­توان اذعان داشت که به صورت لوکالی در سیستم کاربر نهایی پیاده سازی شده است. تصویر زیر معماری MS Teams Optimization با Citrix را نشان می دهد.

Microsoft Teams

در صورتی که كاربران بخواهند تجربه خوبی از ارتباط داشته باشد، باید مطمئن شوند که بهینه سازی در VDA به درستی صورت گرفته است. جهت انجام این کار، باید در Linux Endpoint، برنامه Citrix Workspace را باز کرده و سپس به پروفایل خود رفته و گزینه­ About را کلیک کنید، احتمالا پیامی روی صفحه نمايش داده خواهد شد و اطلاع خواهد داد Teams بهينه‌سازی شده است يا خير.

یکی دیگر از ابزارهای قوی در این زمینه جهت برقراری کنفرانس­های ویدیویی سرویس Cisco Webex می­باشد. با استفاده از این سرویس در کنفرانس‌های ویدیویی و وب، می‌توان میزان اثربخشی و همکاری افراد سازمان خود را افزایش دهید.

شرکت امن پایه ریزان کارن (APK) به عنوان یکی از مراکز حرفه ای در حوزه شبکه، خدمات گسترده ای را در زمینه راه­ اندازی وب کنفرانس به سازمان­ها، شرکت­ها و… ارائه می دهد. همکاران ما در کنار شما هستند تا ضمن بهره مندی از بروزترین تجهیزات و مسیرهای ارتباطی، بتوانید به بهترین نحو عملکرد مجموعه سازمانی خود را ارتقا دهید. همچنین ما در این شرکت با ارائه مشاوره های تخصصی در ارتباط با نحوه استفاده از سرویس Webex و اجرا و پیاده سازی آن در سطوح مختلف به بهبود عملکرد مجموعه شما کمک خواهیم نمود.

اشتراک ایمیل