APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

بکارگیری فناوری Microsoft HoloLens در سازمان NASA

طی سال گذشته، NASA و Microsoft همکاری خود را جهت توسعه ی نرم ­افزاری به نام OnSight اعلام نمودند. این نرم افزار شامل تکنولوژی جدیدی است که دانشمندان را قادر خواهد ساخت تا با استفاده از فناوری HoloLens شرکت مایکروسافت، به ‌صورت مجازی در مریخ به فعالیت بپردازند. علاوه بر آن، در ماه ژوئن ۲۰۱۵ این دو سازمان آمادگی خود را جهت توسعه ی پروژه ی Sidekick نیز اعلام کردند؛ پروژه جدیدی که با استفاده از فناوری­ های تجاری، به توانمندسازی فضانوردان در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) می­ پردازد.

[aparat id=”3S5GJ”]

دو روش اجرایی برای پروژه ی Sidekick در نظر گرفته شده است که در زیر به معرفی هر یک می پردازیم.

  • اولین روش «Remote Expert Mode» است که با استفاده از Skype (که هم اکنون جزئی از Microsoft محسوب می گردد) به اپراتورهای مستقر بر روی سیاره زمین اجازه می ‌دهد تا داده‌ های قابل ‌مشاهده ی فضانوردان را رویت کرده و به راهنمایی آن ‌ها در زمان واقعی بپردازند. علاوه بر آن، اپراتورها می توانند جهت آموزش وظیفه­ ای خاص به فضانوردان، در محیط قابل ‌دسترس آن‌ ها به حاشیه ­نویسی بپردازند. این در حالی است که در گذشته، اعضای گروه هنگام اجرای وظایف و آزمایش ‌های پیچیده، بر دستورالعمل ­های صوتی و نوشتاری اپراتورها اتکا می­ کردند.

nasa-onsight-002

  • دومین روش اجرایی در Sidekick، روشِ «Procedure Mode» نام دارد که با تصاویر هولوگرافی متحرک نمایش داده‌ شده در بالای اشیایی که اعضا با آن ‌ها سر وکار دارند، موجب افزایش رویه ­های مستقل می­ شود. این قابلیت موجب کاهش میزان آموزش ‌های لازم به اعضای گروه شده و می ­تواند منبع ارزشمندی برای مأموریت ‌های مهم در منظومه شمسی باشد که در آن تأخیر در ارتباطات موجب پیچیده شدن عملیات سخت می­ گردد.
اشتراک ایمیل