APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

سرویس های جدید Citrix در حوزه دسکتاپ مجازی

همانطور که می‌دانید سال 2020 برای تمامی کارکنان مشاغل، به عنوان سال تغییر در نحوه کار کردن شناخته می‌شود. نحوه‌ی فعالیت مشاغل، پشتیبانی کارمندان از راه دور و نحوه‌ی اداره‌ی امور IT از ابتدای سال تاکنون تغییر بسیاری کرده ‌است. البته انطباق با این تغییرات، کار کوچکی نیست، بنابراینCitrix  در حال گسترش پیشنهادات سرویس دسکتاپ مجازی و همچین Virtual Apps خود می باشد تا عملکرد IT را بهبود بخشد.

 در Citrix، تغییر به مانند یک خیابان دو طرفه است. از آغاز سال 2020، کسب و کارها بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال روی آوردن به سمت Cloud هستند. حتی مشتریان دائم On-Premises نیز با بروز بحران COVID-19 در وضعیت نامناسبی قرار گرفتند و برای ارتقاء محیط‌های خود به روش‌های بهتری نیاز پیدا کردند.

گزینه‌ها برای انتقال به سرویس‌های Citrix Cloud درحال افزایش است. خدمات جدیدی شامل Citrix Virtual Apps Advanced و Citrix Virtual Apps و  Desktops Advanced serviceدر دست اضافه شدن هستند. سازمان‌هایی که از Advanced On-Prem استفاده می‌کنند و از مجموعه ویژگی‌های خود راضی هستند، می‌توانند بدون نیاز به افزودن تعدادی ویژگی جدید، به سرویس‌های  Advancedجدید در فضای Cloud منتقل شوند. این مجموعه ویژگی‌ها شبیه ویژگی‌های موجود در cloud به همان صورتی که در On-Premises است، می‌باشند که دارای مزایای اضافه شده‌ی قابلیت‌هایCloud  و Hybrid، پشتیبانی از Windows Virtual Desktop و Autoscale است.

در جدول زیر مقایسه پیشنهادات On-Premises Advanced و پیشنهادات جدید Advanced Cloud، شرح داده شده است:

citrix

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

Citrix کار را برای Virtual Apps Citrix و مشتریان Desktopها بیش از هر زمان دیگری آسان کرده است. لازم به یادآوری است که پشتیبانی Hybrid-Cloud یکی از مولفه‌های اساسی راهبردی Citrix است. هنگام انتقال زیرساخت Citrix به سرویس‌های Cloud، نیازی به تغییر یکباره نیست. کاربر می‌تواند با مدیریت در Cloud، بارهای کاری را فقط به صورتOn Premises یا به طور کامل در Cloud و یا ترکیبی از هر دو اجرا کند. ایجاد این حرکت به کاربر این امکان را می‌دهد تا از طریق یک کنسول متمرکز، همه بارهای کاری خود را، بدون در نظر گرفتن Host، مدیریت کند. در صورت استفاده از چندین محصول Citrix، می توان به همه آنها از داخل کنسول Citrix Cloud دسترسی پیدا کرد و آنها را مدیریت کرد. با رفتن به Cloud، دیگر نیازی به نگرانی در مورد انجام به روزرسانی‌های دستی و زمانبر زیرساخت نیست و می‌توان زمان بیشتری را بر ابتکارات استراتژیک کسب‌وکار متمرکز کرد.

اشتراک ایمیل