APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

سرویس‌های جدید AWS یا Amazon Web Service جهت انتقال برنامه‌ها به Cloud

سرویس جدید Amazon Web Service یا به اختصار AWS به نام Application Discovery Service، امکان انتقال داده‌ها را برای شرکت‌ها فراهم می‌نماید.به تازگی سرویس جدیدی در Cloud آمازون معرفی گردیده است تا به شرکت‌های دارنده‌ی برنامه‌های قدیمی، در  فرآیند جهش آنها به سمت Cloud کمک نماید.Matt Wood، مدیر کل سرویس وب آمازون یا (AWS (Amazon Web Service، سرویس جدید Application Discovery  را معرفی نمود و اظهار داشت که این سرویس جدید، شرکت‌ها را قادر به تجزیه و تحلیل آسان برنامه‌های قدیمیِ فعال در دیتا‌سنترها می‌سازد. در واقع این تکنولوژی به شرکت‌ها کمک خواهد کرد تا فرآیند انتقال داده‌ها به Cloud را آغاز نموده و سپس با یکی از شرکای آمازون جهت دریافت برنامه‌های فعال در (AWS (Amazon Web Service وارد همکاری شوند.

قبل از انتقال برنامه‌ها به Cloud، امکان شناسایی برنامه‌ها و وابستگی‌های زیرساختی آنها (Infrastructure Dependency) و همچنین ارزیابی مبنای عملکرد برنامه‌های فعال در On-promise، در این سرویس برای کاربر فراهم می‌گردد.

با این وجود نمی‌توان گفت که این فرآیند کاملا به صورت خودکار انجام می‌شود. این سرویس که در کنفرانس آمازون در شیکاگو معرفی گردید، قابلیت شناسایی نیازهای مشتری و همچنین ارجاع آنها به شرکتی که به انتقال برنامه به Cloud کمک می‌نماید را دارد.

به گفته Matt Wood، پیش‌نمایش این سرویس در هفته‌های آتی در دسترس عموم قرار خواهد‌گرفت.

این فرآیند، حرکتی رقابتی محسوب می‌شود که بیانگر یکی از تفاوت‌های اصلی آمازون و مایکروسافت در رقابت در زمینه Cloud می‌باشد. مایکروسافت به دلیل سرمایه‌گذاری مداوم بر نرم‌افزارهای مرتبط با برنامه‌های فعال در On-premise در وضعیت خوبی با مشتریان خود قرار دارد؛ اما آمازون علاقه وافری به تمرکز بر حرکت مشتریان به سمت Cloud دارد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

حال باید شاهد باشیم که کدام یک از کسب و کارها، حرکت به سمت Cloud را انتخاب می‌کنند. در ضمن مشخص نیست شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری هنگفتی در زمینه زیرساخت‌های On-premise نموده‌‌اند، چه زمانی مایل به انتقال برنامه‌ها به Cloud خواهند بود.

اشتراک ایمیل