APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ویژگی‌های‌ جدید SharePoint 2019

مرتب کردن، به اشتراک‌گذاری و پیداکردن اسناد برای کسب‌و‌کارها و کارمندان آن دردسر بزرگی است. Microsoft SharePoint 2019 دسته‌بندی، به اشتراک‌گذاری و مدیریت اسناد را ساده می‌کند و کارکرد کسب‌و‌کار را راحت‌تر می‌کند.

هدف از ارایه‌ی این نسخه یعنی SharePoint 2019 برای بهبود تجربه کار با SharePoint در داخل سازمان و محیط‌های Hybrid می‌باشد.

در این مقاله، به ویژگی‌های جدید در SharePoint 2019 پرداخته خواهد شد.

 • قابلیت‌های جدید UX
 • به‌روزرسانی‌ها در Team Site
 • بهبودهایی در Communication Site
 • محیط‌های Hybrid OneDrive
 • به‌روزرسانی‌ها در زیرساخت و مدیریت IT
 • ادغام با محیط‌های Hybrid
 • دوره‌های آموزشی SharePoint

اطلاعاتی در مورد SharePoint 2019

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

در حال حاضر اینکه تصور کنیم اکثر کسب‌و‌کارها به محیط‌های ابری انتقال پیدا کرده‌اند راحت است. ولی در واقعیت بسیاری از سازمان‌ها هنوز در حال کار در محیط‌های محلی هستند. تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان می‌دهد در واقع 65% از بار‌های کاری سازمانی، هنوز توسط دیتا‌سنترهای خود سازمان‌ها انجام می‌شود.

با عرضه SharePoint 2019 مایکروسافت اثبات کرد هنوز به کاربرانی که در محیط‌های Hybrid و در محل کار می‌کنند، وفادار است.

SharePoint 2019طراحی جدید و مدرنی دارد که برای کار کردن برروی هر صفحه نمایشگری بهینه شده است، حال تفاوتی ندارد اگر شما از تبلت، گوشی همراه، لپتاپ یا از کامپیوتر دستکتاپ استفاده می‌کنید. این نسخه جدید قصد دارد به کاربران کمک کند تا زمان کمتری را صرف جستجو در پی محتوا و تنظیم کردن پیکربندی کرده و بیشتر وقت خود را صرف کارهای سازنده کنند.

قابلیت‌های جدید SharePoint 2019

SharePoint 2019از محیط‌های ترکیبی IT کاملا پشتیبانی می‌کند. این نسخه شامل قابلیت‌هایی است که کاربران در نسخه 2016 احساس کمبود آن‌ها را می‌کردند. در ذیل قابلیت‌های برجسته و مورد نیاز کاربران این محصول اشاره شده است.

بهبود محیط کاربری

SharePoint 2019با بهبود‌های محیط ‌کاربری که مشابه SharePoint Online است عرضه شده و شامل قابلیت‌های بهتر ارتباطی و همکاری می‌باشد. این قابلیت‌ها شامل موارد ذیل می‌باشد:

 • SharePoint Home: صفحه Home جدید تمامی سایت‌ها و اخباری که برای شما اهمیت دارد را در یک محیط مرکزی به شما ارائه می‌دهد. اگر کاربر با Office 365 آشنایی داشته باشد، صفحه Home از SharePoint بسیار آشنا خواهد بود.
 • سایت‌های ارتباطی و Team مدرن: شاید این مورد یکی از پرطرفدارترین قابلیت‌های SharePoint 2019 باشد که برای کاربران ابری که از Office 365 استفاده می‌کنند خبر خوبی است.
 • لیست‌ها و کتاب‌خانه‌ها: لیست‌ها و کتاب‌خانه‌های مدرن نیز در SharePoint 2019 اضافه شده‌اند.
 • صفحات کاربر پسند Web Partو تولید محتوا: خطای انسانی هنگام ساختن و ویرایش کردن اسناد در نسخه‌های قدیمی‌تر از SharePoint شایع است. با وجود بهبود‌هایی که در رابط کاربری SharePoint 2019 وجود دارد، هرکسی می‌تواند به سرعت و آسودگی به تولید محتوا بپردازد.
 • Suite Navigation و App Launcher: منو پرطرفدار “Waffle” از Office 365 هم‌اکنون در دسترس عموم است.
 • ساده‌سازی تجربه به اشتراک‌گذاری اسناد: پیشتر تنها راه برای دسترسی دادن به افراد خارج از سازمان به SharePoint محلی شما، لایسنس SharePoint یا دسترسی ناشناس دادن بود. حالا می‌توان از قابلیت‌های انعطاف‌پذیر اشتراک‌گذاریی که Office 365 ارائه می‌دهد استفاده کرد.

OneDrive

سازمان‌هایی که از کتاب‌خانه‌های وسیع محلی استفاده می‌کنند از بهبود‌هایی که SharePoint 2019 به OneDrive Sync Client اضافه کرده است، خوشحال خواهند شد.

نسخه جدید OneDrive Sync Client از سایت‌های شخصی و تیمی پشتیبانی می‌کند که شامل Files On Demand هم می‌شود. این ویژگی همچنین شامل قابلیت Push Notification می شود تا کمک کند یک تجربه سریع و قابل اطمینان از همسان‌سازی بوجود آورد.

پیشتر، این قابلیت‌ها تنها برای محیط ابری در دسترس بودند. حالا کاربران محلی می‌توانند از آن‌ها در محیط‌های Hybrid استفاده کنند.

بهبود پشتیبانی برای فرایند کسب‌و‌کار

کسب‌و‌کارها به SharePoint برای پشتیبانی از همکاری، خودکارسازی فرایند کسب‌و‌کار و برنامه‌های کاربردی شخصی سازی شده برای کسب‌و‌کارشان تکیه می‌کنند. منتقل کردن بارهای کاری بزرگ به محیط ابری می‌تواند دردسرساز شود. خوشبختانه SharePoint 2019 شامل خودکارسازی کارکرد و تکنولوژی‌های Formهایی مثل PowerApp و Flow برای اتصال به داده‌های محلی شما است.

بهبود‌هایی در زیرساخت و مدیریت

تعدادی قابلیت در SharePoint2019 وجود دارد که برای بهبود مدیریت زیرساخت است که در ذیل آمده است:

 • لینک مستقیم به اسناد SharePoint: دیگر کاربر لازم نیست که برای پیدا کردن اسناد جستجو وسیع انجام دهد. اکنون کاربر می‌تواند از لینک‌های مستقیم در Central Administration استفاده کند.
 • احراز هویت SMTP برای ارسال ایمیل: کاربر می‌تواند از احراز هویت SMTP که شامل Office 365 هم می‌شود، برای ارسال ایمیل‌ها استفاده کند.
 • Workflow Manager 2019: ویژگی Workflows قرار نیست که درزمان نزدیک از بین برود. این نسخه، Workflow Manager 1.0 را با نسخه جدید و قابلیت‌های بیشتر جایگزین می‌کند.
 • ادغام با PowerApps و Flow: با عرضه SharePoint 2019 کاربران می‌توانند توقع ادغام عمیق‌تری با Flow و PowerApps داشته باشند. قابلیت‌های جدید کارایی را بهبود داده و محدودیت‌های کمتری نسبت به قبل دارد.
اشتراک ایمیل