APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری نوکیا و آمازون در جهت ارائه سرویس Cloud

با توجه به اینکه امروزه استفاده از Cloud بیش از هر زمان دیگری در دنیای IT مشاهده می‌شود، شرکت Nokia تصمیم گرفته است تا به بازار Cloud وارد شود. این شرکت با سرمایه‌گذاری بر روی مجموعه‌ای از ابتکارات جدید، انتقال برنامه‌های ارائه‌دهنده‌ی سرویس را به Cloud تسریع نموده و تجربه و تخصص خود در ارائه طیف گسترده‌ای از سرویس‌های جدید 5G به کار خواهد گرفت.

هدف از این همکاری توسعه‌ی مجموعه‌ی گسترده‌ای از محصولات بوده که ارائه‌دهندگان سرویس‌ها را قادر به پیاده‌سازی استراتژی‌های Cloud می‌نماید. این دو کمپانی به دنبال استفاده از تجربه طولانی مدتِ نوکیا در زمینه‌ی Wireless و تخصص رایانش ابریِ شرکت AWS، به منظور بهبود اتصال به زیرساخت Cloud و همچنین بسط مجموعه‌ای از تجزیه و تحلیل‌های یکپارچه و ارائه اینترنت اشیاء (IoT) هستند.

همکاری این دو شرکت با استفاده از SD-WAN نوکیا و پلتفرم IMPACT IoT آن، در یکپارچه نمودن AWS Greengrass، یادگیری ماشینی و سرویس‌های هوش مصنوعی می‌باشد.

این دو شرکت در چهار حوزه خاص به همکاری می‌پردازند:

  1. پشتیبانی از ارائه‌دهندگان سرویس که خواهان پیاده‌سازی AWS می‌باشند.
  2. تمرکز بر مشتریان Nuage Networks SD-WAN که از AWS استفاده می‌نمایند و هدف ارائه اتصال یکپارچه‌ی AWS  و محاسباتی شعب به صورت ایمن می‌باشد.
  3. بسط و توسعه‌ی مجموعه جدیدی از 5G و استراتژی‌های Edge Cloud شامل معماري مراجع جدید، که به شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس کمک می‌کند تا خود را برای ارائه سرویس‌های جدید آماده نمایند.
  4. بسط و توسعه‌ی مجموعه‌ای از سرویس‌های هوش مصنوعی با استفاده از AWS Greengrass، یادگیری ماشینی Amazon، Nokia Multi-Access Edge Computing و پلتفرم IMPACT نوکیا.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این دو شرکت هدف خود از همکاری را مشخص نموده‌اند و طبق گفته‌ی کاترین بوک، استراتژیست ارشد شرکت نوکیا، انقلاب صنعتی چهارم نیازمند ارتباط و همکاری تنگاتنگ میان دنیای IT و زیرساخت‌های شبکه می‌باشد و همکاری این دو شرکت، انتقال برنامه‌های ارائه‌دهنده سرویس را به Cloud تسریع خواهد نمود و از طریق ارائه اتصالات نسل بعد و همچنین سرویس‌های Cloud، این شرکت‌ها را قادر به ایجاد فرصت‌های جدید می‌نماید.

تری وایز، نایب رئیس اتحادیه سراسری و کانال‌های AWS، نیز در زمینه‌ی همکاری این دو شرکت خاطر نشان کرده است که ارائه‌دهندگان سرویس به منظور ارائه سرویس‌های مبتکرانه به مشتریان خود و نیز پایین آوردن هزینه‌ی IT سازمان‌ها، انتقال به AWS را سرعت بخشیده‌اند. وی افزود این شرکت به منظور تسریع تغییرات Cloud برای ارائه‌دهندگان سرویس و همچنین تغییرات دیجیتالی برای شرکت‌های مشتریِ مشترک میان این دو کمپانی، مشتاق همکاری با نوکیا می‌باشد.

اشتراک ایمیل