APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

اعلام همکاری Nvidia برای شرکت در پروژه واقعیت مجازی Holodeck

به تازگی شرکت Nvidia از طراحان سه بعدی دعوت کرده است که به پرو‌ژه Holodeck این شرکت بپیوندند، این پروژه یک محیط همکاری با رزولوشن بالا بوده که کسب‌وکارها می‌توانند برای طراحی، توسعه و نشان دادن محصولات خود بصورت واقعیت مجازی یا VR از آن استفاده نمایند.

گرچه اقدام Nvidia نشان دهنده‌ی تصمیم خود برای حضور در این بازار و کمک به سازندگان محیط‌های Photorealistic VR است اما شرکت نوکیا درحال خروج از بازار Photorealistic VR بوده و بر اساس آخرین اخبار، بخش دوربین واقعیت مجازی 360 درجه خود تحت عنوان Ozo، که برای VRها تصاویری همه‌جانبه  تهیه می‌نمود، تعطیل کرده است.

چنانچه Nvidia پروژه Holodeck را تعریف می‌نماید، این پروژه چیزی بین Conferencing Suite و یک ابزار طراحی 3 بعدی بوده و به شرکت‌ها در تصویرسازی‌های مختلف کمک می‌کند، از جمله این تصویرسازی‌ها می‌توان به نمونه‌های اولیه مهندسی، محصولات نهایی و معماری پایانی ساختمان‌ها اشاره کرد و همچنین به کارمندان امکان می‌دهد تا از راه دور برروی یک پروژه مشترک همکاری نمایند.

همچنین امروزه در آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی مانند هدایت برخی ربات‌ها و نیز جایگزین نمودن واقعیت مجازی ورودی دوربین‌ها از محیط‌های با رزولوشن بالا استفاده می‌گردد.

Nividia پس از نمایش نسخه اولیه Holodeck در کنفرانس  (Graphics Processing Unit (GPU در سیلیکون‌ولی، آمادگی خود را برای راه‌اندازی نسخه تجاری این پروژه اعلام نموده است اما بنا به گفته مدیرعامل این شرکت، پیش از ارائه‌ی نسخه تجاری این محصول لازم است که برخی ویژگی‌های آن تحت آزمایش و بررسی بیشتر قرار گیرد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

طراحان جهت پیوستن به این آزمایش نیازمند تعدادی مدل سه‌بعدی در فرمت Maya و یا 3dsMax برای وارد کردن به Holodeck و همچنین یک VR Rig قدرتمند برای اجرای آن و حداقل یک GeForce GTX 1080 Ti، Quadro P6000 یا TITAN Xp GPU می‌باشند.

این در حالی است که شرکت نوکیا آینده‌ای برای سیستم ویدیویی هشت دوربینه‌ی واقعیت مجازی خود، OZO متصور نیست زیرا با توجه به اینکه هنگام فروش این دوربین در دسامبر 2015، شصت هزار دلار قیمت‌گذاری شد عدم استقبال بازار این شرکت را بر آن داشت تا در اوایل سال 2016، قیمت را به 45 هزار دلار کاهش دهند و اکنون این دوربین تحت عنوان Ozo+ با قیمت 25 هزار دلار به فروش می‌رسد.

گرچه شرکت نوکیا نسخه جدیدی از این دوربین را ارائه نخواهد کرد، اما پشتیبانی از مشتریان فعلی را ادامه خواهد داد و حق امتیاز این تکنولوژی را به شرکت‌های دیگر واگذار خواهد کرد.

اشتراک ایمیل