APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

گسترش سرویس (Open Transit Internet (OTI توسط سیسکو

Cisco اعلام کرد که درحال همکاری با کمپانی Orange است که در زمینه‌ی مدرن‌سازی و گسترش سرویس Open Transit Internet یا به اختصار OTI فعالیت می نماید. این ابتکار به کمپانی Orange فرصتی می‌بخشد که با کاهش پیچیدگی عملیاتی و افزایش ظرفیت در نتیجه‌ی استفاده از نسل جدید روترها بر روی سرویس Open Transit Internet، شبکه‌ی خود را در اروپا، آفریقا و خاورمیانه گسترش دهد.

OTI یک راهکار اتصال اینترنت بین‌المللی لایه یک (Tier 1) می‌باشد که دسترسی مستقیم به شبکه‌های اینترنتی را در بیش از صد کشور و از طریق بیش از پنجاه نقطه‌ی POP فراهم می‌آورد. این پیشنهاد فروش عمده، هم ارائه‌دهنگان خدمات اینترنت و هم تهیه کنندگان محتوا را در جامعه ی هدفِ خود قرار داده است. این مشتریان از طیف وسیعی از رابط‌های کاربری، توان‌ عملیاتی و همچنین دسترس‌پذیری سرویس باکیفیت  تضمینی بهره‌مند خواهند بود.

Cisco NCS به Orange امتیاز بی‌سابقه‌ای ارائه داده است تا برنامه‌های خود را درخصوص آمادگی برای سرعت‌های چهارصد گیگابایتی اجرایی کند. Cisco NCS امتیازات بیشتری از جمله کاهش تعداد ماژول‌هایی که باید مدیریت شوند، تراکم بالای پورت، Forwarding با عملکرد بالا، Jitter پایین و حداقل میزان مصرف برق با درنظرگیری گیگابایت بر ثانیه را نیز ارائه می‌دهد.

Cisco NCS 5500 از سیستم راه‌اندازی شبکه Cisco IOS XR بهره می‌برد و توانایی‌های نرم‌افزاری پرتقاضایی را ارائه می‌دهد که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • فرآیند بررسی و انتقال داده‌ها از راه دور (Telemetry) مدل‌محور: شناخت عمیقی از فعالیت هم‌زمان شبکه ارائه می‌دهد و به ارائه‌دهندگان خدمات اجازه می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان هرگونه اختلال در شبکه را که بر فعالیت مشتریان تأثیر بگذارد، رفع کنند.
  • برنامه‌پذیری مدل‌محور و خودکارسازی تقویت‌شده: انعطاف‌پذیری و سرعت بسیار زیادی ارائه می‌دهد تا خود را با هر محیط عملیاتی‌ وفق دهد؛ تلفیق گزینه‌ی One-Touch در Network Services Orchestrator یا به اختصار NSO، هزینه‌های تلفیق و راه‌اندازی دستگاه‌های جدید را کاهش داده و در نهایت زمان مورد‌ نیاز برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان را کاهش می‌دهد.
  • Application Hosting: دستگاه‌های شبکه را به پلتفرمی تبدیل می‌کند که ارائه‌دهندگان خدمات می‌توانند روی آن از ابزار و برنامه‌های کمکی خود استفاده کنند، همچنین انعطاف‌پذیری بیشتری ارائه می‌دهد و جای‌گذاری در زنجیره ابزارهای موجود را سرعت می‌بخشد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

ژان لوک وویمن، معاون ارشد زیرساخت‌ها و سرویس‌های شبکه بین‌المللی Orange اذعان داشت که همکاری کمپانی Orange با Cisco بر روی OTI از تحویل هرچه بیشتر شبکه‌ی این شرکت پشتیبانی کرده و به Orange اجازه می‌دهد که از عهده‌ی رشد ترافیک کلان و بهبود دامنه‌ی دسترسی شبکه خود بربیاید.

سومیت آرورا، معاون ارشد بخش مهندسی در گروه ارائه‌دهنده خدمات Cisco نیز خاطرنشان کرد که کمپانی Orange با استفاده از Cisco NCS می‌تواند از مزایای پلتفرمی بسیار معتبر و سازگار بهره‌مند شود که قادر است اهداف شبکه Orange را برآورده سازد. وی همچنین اضافه کرد که Orange در حال‌حاضر در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند پهنای باند بیشتر و طیفی از کارکردها و سرویس‌های نو را ارائه دهد که به آن توانایی بیشتری جهت نوآوری و رقابت می‌بخشد.

Cisco با نوآوری‌های تکنولوژی خود در سیستم‌ها، نرم‌افزار و امنیت، و تخصصی بی‌رقیب در شبکه‌های با مقیاس بزرگ، خودکارسازی، فناوری نوری (Optical)، کابلی، ویدیو و Mobility، در این صنعت پیشرو می‌باشد. با ترکیب این موارد با خدمات مشتری ‌مدارانه‌ی امنیت، اینترنت اشیاء (IoT) و خدمات تخصصی شرکت Cisco، این شرکت برای ارائه‌دهندگان خدمات و رسانه و شرکت‌های وب این امکان را فراهم می‌آورد که هزینه‌ها و پیچیدگی‌ها را کاهش داده و برای ایمن‌سازی شبکه‌های خود مفید واقع‌ شده و سودآفرین باشند.

اشتراک ایمیل