APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

openSUSE Leap 42.1 اولین توزیع‌ ترکیبی لینوکسی

بعد از مدت ها نسل جدیدی از نسخه های openSUSE در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد. اکنون طرفداران سیستم عامل لینوکس می‌توانند از اولین توزیع ترکیبی لینوکسی یعنی openSUSE Leap 42.1 استفاده نمایند. از زمان آخرین انتشار، یعنی دقیقاً یک سال پیش، openSUSE فرآیند توسعه خود را به سمت ایجاد نوع کاملاً جدیدی از توزیع ترکیبی لینوکس به نام openSUSE Leap تغییر جهت داده است.

نسخه ۴۲٫۱ اولین نسخه از openSUSE Leap است که از منابعSUSE Linux Enterprise  استفاده می کند . سطحی از ثبات را در کار با سیستم ارائه می دهد که با سایر توزیع های لینوکس قابل مقایسه نیست. ما حصل تلاش توسعه دهندگان و  اطمینان شرکت ، انسجام پروژه و به روز رسانی های  مناسب توسط توسعه دهندگان این توزیع می باشد . openSUSE Leap دارای برخی پکیج‌های و به روزرسانی ‌ها مشابه با SLE می باشد ولی از این جهت  که نسخه‌ های قبلی openSUSE دارای جریان های بروز رسانی و نگهداری جداگانه بودند ، با آن ها متفاوت است.

از آن جایی که این حرکت تغییری نسبت نسخه‌های پیشین بود، شماره نسخه جدید و استراتژی نام‌گذاری نسخه به گونه ای انتخاب شده است که  بازتاب دهنده ی این تغییر باشد. به زودی نسخه ی ۱۲ SLE سرویس پک ۱ منتشر می شود، بنابراین استراتژی نام‌گذاری این توزیع به این ترتیب است :

SLE 12 SP1 or 12.1 + 30 = openSUSE Leap 42.1

openSUSE Leap 42.1 نماینده تلاش مشترک صدها توسعه‌دهنده‌ای است که در توزیع ها و پروژه‌های ارائه شده با آن شرکت می کنند. توزیع‌کنندگان، داخل و خارج پروژه openSUSE ، باید به انتشار این توزیع خاص افتخار کنند و لیاقت یک تشکر بزرگ بابت همه تلاش ها و زحماتی  که در این پروژه به کار رفته است را دارند. Leap یک نسخه ی عالی است و یکی از توزیع های لینوکس خواهد شد که توسعه‌ دهندگان ،  مدیران و کاربران می توانند به آن اتکا کنند .

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

هم چنین می توانید آخرین نسخه ی این توزیع را از اینجا دانلود کنید .

op

اشتراک ایمیل