APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

Cloud شرکت Oracle جدیدترین Cloud عمومی با سیستم عامل Ubuntu

Canonical با ارائه Cloud تجاری خود در هفته اخیر خوش درخشید . در اطلاعیه Oracle آمده است که نسخه های Ubuntu هم‌ اکنون برای مشتریان سازمانی در  Cloud این شرکت در دسترس می باشد .

بنابر این قرارداد ، نسخه های مجاز Ubuntu برای Cloud قرار است در پلتفرم هاستینگ Oracle قرار گیرد . امّا صدور چنین گواهینامه­ ای ، گام اصلی مورد نظر Canonical برای تصویب سازمانی بستر Cloud­اش نیست . بر اساس گفته­ های مقامات این شرکت ، کسب­ و کار ها می­ توانند به‌ سادگی از محیط‌ های متن ­باز یکسان برای توسعه و تولید استفاده کنند .

رئیس بخش Cloud عمومی Canonical می ‌گوید : فارغ از صرفه­ جویی­ های آشکار در هزینه ی توسعه ی Cloud متن باز ، یکی از مزایای کلیدی استفاده از نسخه های رسمی Ubuntu این است که مشتریان از سیستم عامل یکسان در مقیاسِ تولید استفاده می­ کنند . ممکن است سازمان ­ها تمایل داشته باشند تا سرور هایشان را در محل استقرار دهند ، Cloud خصوصی شان را نیز در محل شرکت مستقر کنند و یا از Cloud  شرکت Oracle استفاده کنند . در واقع Ubuntu چنین انعطاف ‌پذیری‌ را پیشنهاد می ‌کند .

البته ارائه هیچ‌ کدام از این ویژگی ­ها در Oracle چیز جدیدی نیست . نسخه های مجاز cloud ابونتو از پیش در سایر سرویس­های اصلی cloud عمومی ازجمله AWS ، Azure و Cloud شرکت HP  برای مدتی در دسترس بوده ­اند . امّا گسترش Cloud شرکت Oracle  یقیناً گزینه­ ی دیگری را پیش پای کسب ­و کار ها می­ گذارد و آن سازمان­ گرایی شدید است .

این قرارداد همچنین به معنیِ استقرار آسان ­تر Ubuntu در Cloud شرکت Oracle  است . نسخه های مجاز Ubuntu به سازمان ها امکان دسترسی به بروز رسانی ­ها ، لینک های کمکی آرشیو برای دانلود سریع و سایر ویژگی ­ها را ارائه می­ دهد . Canonical به‌ عنوان شریک Oracle  در حوزه ی شبکه ، پشتیبانیِ کلان سازمانی را برای استقرار Ubuntu دسترس می کنند .

اشتراک ایمیل