APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه‌ی برنامه‌های مبتنی بر Cloud توسط اوراکل

رقابت شرکت Oracle با Salesforce Lightning، امکان ساخت برنامه‌هایی فراتر از Componentهای پیش‌ساخته را برای Developerهایی که توانایی توسعه‌ی برنامه‌ها را دارند، فراهم می‌نماید.

شرکت اوراکل با ارائه‌ی پلتفرم Visual Code، تلاش می‌کند در توسعه برنامه‌های کاربردی مبتنی بر Cloud با Salesforce رقابت کند.

بر اساس گزارشات اخیر، شرکت اوراکل از طریق یک واسط کاربریِ مبتنی بر مرورگر، پلتفرمی را برای توسعه‌ به صورت Low-Code، جهت ساخت برنامه‌های کاربردی مستقل و یا ایجاد افزونه‌هایی برای برنامه‌های فعلی ارائه نموده است. لازم به ذکر است که Visual Code به عنوان یک رقیب مستقیم برای پلتفرم توسعه‌ی مبتنی بر اجزای Salesforce به شمار می‌رود.

Bill Pataky، معاون بخش توسعه اوراکل عنوان کرد: ارائه برنامه‌های کاربردی گسترده‌تر به عنوان مزیت اصلی Visual Code نسبت به Lightening مطرح می‌گردد؛ این برنامه‌های کاربردی، امکان یکپارچه‌سازی با داده‌های Third-Party را از منابعی همچون Facebook یا Google Maps نیز فراهم می‌نماید.

برنامه‌های کاربردی همراه با Componentهای پیش‌ساخته از طریق Oracle Cloud Marketplace ارائه می‌شوند که امکان تکمیل شدن این برنامه‌ها نیز با استفاده از کدگذاری JavaScript به میزان محدودی وجود دارد. وی همچنین افزود: هدف اصلی از این اقدامات رفع نیازهای کاربران تجاری بدون اتکا بر IT می‌باشد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این پکیج شامل یک ابزار تصویری برای ساخت و Hosting برنامه‌های کاربردی موبایل و Web، یک سیستم طراحی UI، معماری اجزای UI و اجزای کسب‌و‌کار برای ساخت برنامه‌های کاربردی در هر یک از سرویس‌های مبتنی بر REST می‌باشد. لازم به ذکر است که این اجزا به UI منتقل می‌شوند، ضمن اینکه دسترسی داده‌های Back-End نیز تنظیم می‌گردد. اگرچه Pataky استفاده از تلفن هوشمند را توصیه نمی‌کند، اما با استفاده از یک مرورگر می‌توان برنامه‌های کاربردی را بر روی هر یک از تجهیزات ایجاد نمود. این مرورگر بسیار کوچک بوده و در Oracle Cloud Marketplace قابل تهیه می‌باشد.

اجزای مذکور از طریق REST و JavaScript استاندارد و با استفاده از JavaScript Extension Toolkit متعلق به شرکت اوراکل ایجاد می‌شوند. طبق گفته Pataky، کاربران می‌توانند برنامه‌های کاربردی (Oracle SaaS (Software as a Service را توسعه بخشیده و داده‌ها را از پلتفرم Oracle SaaS ارائه نمایند؛ اما برنامه‌های کاربردی ملزم به کار کردن با داده‌ها در Cloud مختص اوراکل نمی‌باشند. وی همچنین اظهار داشت: اوراکل به عنوان نمونه‌ای از نحوه استفاده از این پلتفرم، به ساخت یک برنامه‌ کاربردی پرداخته است که افراد شرکت کننده در کنفرانس اخیر OpenWorld در سانفرانسیسکو و محل اقامت آنها را ردیابی و دنبال می‌نماید.

اشتراک ایمیل