APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری PLDT و سیسکو جهت پیاده سازی 5G

PLDT با Cisco برای متحول کردن زیرساخت IP Transport خود به یک شبکه تمام خودکار بر مبنای نرم‌افزار برای 5G-Ready IP Transport Network همکاری می‌کند.

یکی از برترین ارائه دهنده‌های سرویس در فیلیپین PLDT با شرکت Cisco پیشرو در تکنولوژی جهانی همکاری خواهد کرد تا زیر ساخت IP Trasport خود را به یک شبکه تمام خودکار بر مبنای نرم‌افزار برای 5G-Ready IP Transport Network تبدیل کند.

در این مشارکت PLDT و Cisco تکنولوژی نوینی برای زیرساخت نسل جدید بر مبنای نرم‌افزار طراحی و ساخت خودکار سازی شده، قابل اطمینان، قابل توسعه پیاده سازی خواهد کرد که از شبکه فیبری فعلی PLDT استفاده می‌کند تا به مشتریان تجربه متمایزی ارائه دهد. این سرمایه گذاری وسیع با Cisco، قسمتی از پروژه دگرگون سازی شبکه Transport شرکت PLDT است که در مدت 3 سال آینده پیاده سازی خواهد شد.

مانوئل وی پنگیلیان مدیر PLDT این‌چنین می‌گوید: “این سرمایه گذاری شبکه فیبری PLDT را به نسل بعدی می‌برد. امروز ما نقطه عطف دیگری در فعالیت‌های PLDT در راستای کمک به کشور برای انقلاب صنعتی چهارم هدف گذاری می‌کنیم که به ما کمک می‌کند به نسل بعدی تکنولوژی‌های دیجیتال مثل 5G  و(Software-defined Networking (SDN و هوش مصنوعی و Internet of Things دست پیدا کنیم.”

چاک رابینز مدیرعامل Cisco این‌چنین می‌گوید:”در Cisco ما متعهد به همکاری با مشتریانمان هستیم تا زیرساخت خودشان را متحول سازند و بتوانند موقعیت‌های توسعه خود را همراه با متصل شدن همه چیز با هم، آزاد سازند. شرکت PLDT در این دگرگونی جلودار است و ما افتخار داریم که با این همکاری، بهترین سرویس را در سرتاسر فیلیپین ارائه کنیم.”

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

بستر شبکه در آسیا

بستر شبکه فیبرنوری PLDT با بیش از 244000 کیلومتر، وسیع‌ترین زیرساخت فیبرنوری این کشور است. با چهار ایستگاه کابلی که این کشور را به درگاه‌های اصلی بین‌المللی متصل می‌کند، شبکه فیبرنوری PLDT همچنین پشتیبانی کننده تمامی سرویس‌های دیجیتالی ثابت و بی‌سیم به مشتریان نیز می‌باشد.

تحت این پروژه، PLDT و Cisco تکنولوژی‌هایی را در سرتاسر شبکه PLDT پیاده‌سازی می‌کنند که آن را بهینه‌تر، مقاوم‌تر، وسعت پذیرتر و آسان‌تر برای حفظ و نگهداری و تعمیر می‌کند. معماری مبتنی بر نرم‌افزار به PLDT اجازه می‌دهد که سرویس‌های مشتریان را با قابلیت‌های شبکه‌ای فوق پویا و چابک استحکام بخشد و همچنین امنیت سایبری را برای حفظ اطلاعات مشتریان فراهم آورد.

جاشویم هورن مشاور ارشد تکنولوژی و اطلاعات PLDT می‌گوید:” ما به همراه Cisco در حال ساختن یکی از مدرن‌ترین شبکه‌های Transport در آسیا هستیم که توسط استفاده حداکثری از زیرساخت فیبرنوری که از پیش داشتیم میسر می‌شود.”

معماری خودکار سازی شده این شبکه همچنین به PLDT اجازه مدیریت کنترل ترافیک، کم کردن نبود ارتباط شبکه و راه‌اندازی سریعتر سرویس‌های دیجیتالی جدید را می‌دهد.

هورن همچنین گفت:” با این برنامه دگرگون‌سازی شبکه‌ای، ما می‌توانیم به سازمان‌ها و شرکت‌ها این توانایی را بدهیم که نیازهای مرتبط با سرعت، پهنای‌باند و سرویس‌های دیجیتالی را سریع و یک‌پارچه برطرف سازند.”

تیم تجربه مشتریان Cisco در این پروژه نقش کلیدی در طراحی End-to-End، ساخت و اجرای زیرساخت جدید برای وسعت دادن به دسترسی شبکه، قابل اطمینان بودن و وسعت پذیری آن دارند. این امر همچنین تجربه مشتریان PLDT را بسیار بهبود می‌بخشد و یک بستر محکم برای پیاده‌سازی 5G ایجاد می‌کند.

میوکی سوزوکی مدیر آسیا و اقیانوسیه، ژاپن و چین در Cisco چنین می‌گوید:” Cisco و PLDT هر دو قصد ساختن زیرساخت مدرنی را دارند که تجربه مشتریان و سازمان‌ها را باز تعریف می‌کند. تیم حفظ رضایتمندی مشتریان ما به خوبی می‌داند که تکنولوژی‌ فقط یک بخش از راهکار است و به طور برابر، طراحی مناسب، معماری، ستراتژی پیاده‌سازی و سیستم‌های پشتیبانی برای اطمینان حاصل کردن از موفقیت طولانی مدت چنین پروژه وسیعی، مهم می‌باشد. همکاری ما با PLDT نشان دهنده وسعت توانایی Cisco در پیاده‌سازی یک شبکه تمام خودکار بر مبنای نرم‌افزار است که به میلیون‌ها مشترک سرویس می‌رساند، قابل توسعه و برای 5G آماده است.”

شبکه Future-Proofed

پروژه متحول سازی شبکه قسمتی از فعالیت 5G شرکت PLDT است که دیده شده از Internet Of Things و همچنین Smart City Initiatives پشتیبانی می‌کند.

هورن می‌گوید:” این برنامه تحول نه تنها ظرفیت شبکه را برای شتاب بعدی ترافیکی افزایش داده، بلکه شبکه را هوشمندتر و آماده برای راه‌اندازی 5G واقعی و مستقل، می‌سازد.”

ارنستو آلبرتو مسئول ارشد سود PLDT می‌گوید:” از طریق همکاری با جلوداران تکنولوژیکی بین‌المللی، ما همیشه در حال بهبود شبکه‌مان هستیم تا اطمینان حاصل کنیم PLDT جزو برترین شرکت‌های صاحب تکنولوژی کشور باقی می‌ماند.”

خوان ویکتور هرناندز، معاون ارشد مدیر شرکت و مسئول بخش سازمانی PLDT می‌گوید:” با شبکه تمام خودکار، مشتریان سازمانی ما می‌توانند انتظار سرویس‌های دیجیتالی Tailor-Fit بیشتری داشته باشند که نیازهای سازمان آن‌ها را امروز و در آینده پاسخگو باشد.”

Cisco در حال پیشروی در صنعت با تکنولوژی‌های خلاقانه خود مثل شبکه مبتنی بر نرم‌افزار، 5G، تجربه مشترکین (همراه، کابلی و ثابت)، خودکار سازی و فیبر نوری می‌باشد. همراه با تیم حرفه‌ای رضایت‌مداری مشتریان، Cisco اجازه می‌دهد ارائه‌کنندگان خدمات، شرکت‌های اینترنتی و رسانه‌ای هزینه و پیچیدگی کار خود را کاهش داده، شبکه‌شان را وسعت و ایمن‌سازی کرده و سودشان را افزایش دهند.

اشتراک ایمیل