APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه نسخه جدید Red Hat OpenStack 14

Red Hat OpenStack 14 اکنون به صورت عمومی در دسترس می‌باشد. کمپانی Red Hat در ماه نوامبر 2018 در اجلاس OpenStack در برلین که بیش از 40 جلسه شامل کارگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی و دمو برگزار کرد، برنامه های این نسخه را اعلام نمود.

پلتفرم Red Hat OpenStack 14 دارای مزایای جدیدی شامل ساده کردن بکارگیری بارهای کاری مبتنی بر کانتینر به لطف ادغام بهتر با پلتفرم Red Hat OpenShift، می‌باشد. امروز Red Hat مفتخر است که دسترسی عمومی پلتفرم 14 Red Hat OpenStack را اعلام کند. در صورت از دست دادن اطلاعیه قبلی، یک خلاصه کوتاه در ادامه ارائه می‌شود.

سهولت در آماده‌سازی منابع  Bare metal برای پلتفرم OpenShift Red Hat Container

با استفاده از توانایی پیاده‌سازی پلتفرم Red Hat OpenShift Container  بر روی پلتفرم Red Hat OpenStack، اکنون Director پلتفرم Red Hat OpenStack به تیم عملیات IT در راستای خودکار نمودن آماده‌سازی منابع Red Hat Enterprise Linux برای پلتفرم OpenShift Container، کمک می‌کند. این خودکارسازی توانایی پلتفرم  Red Hat OpenStackرا برای ارائه راهکار‌های یکپارچه Cloud برای بارهای کاری مجازی شده افزایش داده و برای سازمان‌هایی که به سمت برنامه‌های کاربردی Cloud-Native و یا Container شده بر روی سرورهای Bare-metal حرکت می‌کنند نیز مفید خواهد بود. Director پلتفرم   Red Hat OpenStack اکنون پیاده سازی خودکار برای کانتینرهای کلاستر شده و آماده به سرویس، جهت دسترس پذیری بالا و به منظور پشتیبانی مداوم عملیات و جلوگیری از Single Point of Failure طراحی شده است.

پلتفرم Red Hat OpenStack 14 از Scale-out و Scale-in موجود در Nodeهای پلتفرم Container OpenShift نیز پشتیبانی می‌کند تا همانگونه که نیازهای بارکاری به منظور رفع نیازهای کسب و کار تغییر می کند، پلتفرم Red Hat OpenStack می تواند منابع محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه را در مقیاس مورد نیاز توسعه دهد. این نسخه همچنین یک رجیستری Container میزبان کارآمدتر را از طریق یکپارچگی با رجیستری OpenShift Container Platform و استفاده از ذخیره ساز Red Hat Ceph ارائه می دهد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

ساده نمودن پیاده‌سازی از طریق افزایش نظارت و کنترل

Red Hat OpenStack Platform director اکنون با Red Hat Ansible Automation بیش از پیش ادغام شده که به ساده‌تر شدن پیاده‌سازی پلتفرم کمک شایانی می‌کند. از طریق این ادغام، تیم‌های عملیات IT می‌توانند یک پیاده‌سازی را پیش از عملیاتی شدن زیرنظر بگیرند و مشکلات بالقوه پیاده‌سازی و یا ارتقا را پیش‌بینی کنند. قابلیت اضافه شده‌ی نظارت در طول فرایند پیاده‌سازی، شناسایی سریع‌تر خطاهای احتمالی و اشکال‌زدایی از جمله توانایی تکرار و دوباره انجام دادن مراحل نصب به صورت جداگانه در صورت پیش آمدن مشکلات را فراهم می کند.

مقیاسپذیری پردازش برای Rendering گرافیک و بارهای کاری هوش مصنوعی

قابلیت‌های  (NVIDIA GRID Virtual PC (vPC به عنوان یک پیش‌نمایش برای شرکت‌هایی که به دنبال یک تجربه‌ی کاربری پویا و پر از منابع چندرسانه‌ای هستند، موجود می‌باشد. با یک پیکربندی کاملا اتوماتیک از طریق Director پلتفرم Red Hat OpenStack، پشتیبانی از راه‌حل (Nvidia Virtual GPU (vGPU به‌ اشتراک گذاری واحدهای پردازش گرافیکی برای ماشین‌ها و برنامه‌های کاربردی مجازی محقق خواهد شد.

این قابلیت جدید، مدیران Cloud و کاربرها را قادر می‌سازد تا منابع GPU و Resolution های مورد نظر را درخواست کنند، که در نتیجه چارچوب یادگیری ماشین مانند TensorFlow یا Caffe2 بیشتر مقیاس پذیر خواهند بود. این امر همچنین با اشتراک گذاشتن یک GPU بین چند ماشین مجازی موجب مقرون به صرفه تر بودن می‌شود.

بهبود دسترسی Storage، مدیریت و انتقال داده‌ها

با Red Hat OpenStack Platform 14، کاربران می‌توانند برای بارکاری شرکت کلاستر شده یک Volume را به صورت همزمان برای چندین سرور و میزبان متصل کرده، که معماری‌های منابع محاسباتی Active/Active و یا Active/Standby را ایجاد می‌کنند. این نسخه همچنین با استفاده از Director پلتفرم Red Hat OpenStack برای ایجاد و مدیریت یک معماری ذخیره‌سازی چند لایه که می تواند سرویس‌های مختلف ذخیره سازی را بر اساس حجم کار یا نیازهای کاربر ارائه دهد، مدیریت Red Hat Ceph Storage را نیز بسیار ساده نماید. انتقال Volume بهینه شده جدید، موجب جابجایی سریع‌تر و بهینه‌تر حجم‌های زیاد داده در یک کلاستر Red Hat Ceph Storage شده است که عملکرد بهتری در طول انتقال داده ارائه می‌دهد.

این نسخه از پلتفرم Red Hat OpenStack  برای ارائه قابلیت‌هایی که کسب و کارها و سازمان‌ها برای کارآمدتر و سریع‌تر شدن نیاز خواهند داشت، طراحی شده است.

اشتراک ایمیل