APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تسریع فرآیند تجزیه و تحلیل با تکنولوژی‌های هوش مصنوعیِ SAP

یادگیری ماشینی یا Machine Learning امکان به‌روز‌رسانی مدل‌های آنالیز را به صورت Real-time فراهم می‌کند.

شرکت SAP در نظر دارد تا قابلیت‌های یادگیری ماشینی موجود در SAP Predictive Analytics را به S/4Hana وارد کرده و از این طریق تطبیق‌پذیری فرآیندهای آنالیز را نسبت به تغییرات تسریع نماید.

Mike Flannagan، معاون ارشد SAP در حوزه‌ی آنالیز معتقد است که در صورت استفاده از یک رویکرد مبتنی بر قواعد، نمی‌توان پیش‌بینی‌ها را با داده‌های جدید تطبیق داد.

مزیت Machine Learning در این است که با استفاده از آن می‌توان به طور مستمر مدل را به‌روز‌رسانی نمود. لازم به ذکر است که این مدل بر اساس تمام داده‌های دریافت شده تا زمان ایجاد مدل تهیه می‌شود.

به گفته‌ی Flannagan، مسئله‌ ی مهم در این حوزه، توان محاسباتی مورد نیاز سیستم‌های Machine Learning می‌باشد. اکثر برنامه‌های کاربردی سازمان‌ها توان کافی برای انجام محاسبات Machine Learning را ندارند. با این حال، S4/Hana از سرعت کافی جهت وارد نمودن پیش‌بینی‌های Machine Learning به یک سیستم اصلی ERP برخوردار است که پیش از این تنها ازطریق پیش‌بینی‌های مبتنی بر قواعد امکانپذیر بوده است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

با تغییرات صورت گرفته در تکنولوژی و استفاده از “رویکرد فروش” برای پیش‌بینی درآمدهای آتی، تغییرات بزرگی در این حوزه ایجاد شده است و دیگر نیازی به انتظار تا زمان بسته شدن حساب‌ها نیست.

به همین ترتیب می‌توان درباره‌ی لیست فروش نیز به ارائه‌ی پیش‌بینی پرداخته و به این ترتیب سفارش‌های مربوط به مواد خام را به صورت Real-Time کنترل نمود. به اعتقاد Flannagan، این پیش‌بینی‌ها با بهره‌مندی از قابلیت‌های Machine Learning می‌توانند با داده‌ها‌ی جدید تطبیق ‌یابند.

SAP اخیرا اعلام کرده‌است که در حال به‌روز‌رسانی SAP Analytics Cloud می‌باشد تا از این طریق مواردی همچون Business Warehouse/4Hana، R Scripting و سایر ویژگی‌ها را از Live Connection برخوردار نماید، همچنین در‌نظر دارد به‌زودی برای SAP Analytics Cloud در iOS یک برنامه کاربردی عرضه نماید.

علاوه بر موارد فوق، این شرکت اقدام به ارائه‌ی Lumira 2.0 نموده‌است که تلفیقی از ابزار مجازی‌سازی Lumira و SAP Lumira Designer می‌باشد که پیش از این با نام BusinessObjects Design شناخته می‌شد.

Flannagan در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت: با توجه به درخواست بسیاری از مشتریان مبنی بر ارائه‌ی منابع داده جدید همچون IoT و داده‌های Streaming، درنظر داریم برای همکاری با شرکت Zoomdata وارد مذاکره شده و همراه با سرعت رشد داده‌ها، این هدف را نیز محقق سازیم.

اشتراک ایمیل