APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

فعالیت شرکت PLUMgrid در حوزه OpenStack

شرکت PLUMgrid به عنوان یک استارآپ فعال در حوزه‌ی SDN، با توسعه فعالیت خود به OpenStack از توزیع هرچه بیشتر چارچوب Cloud پشتیبانی کرده و نرم‌افزارهای اختصاصی میکروسرویس‌ها را ارتقا می‌دهد. اخیرا نیز این شرکت از آخرین نسخه نرم‌افزار خود برای ایجاد محیط‌های OpenStack Cloud رونمایی نموده است.

نسخه‌ی 4.0 Open Networking Suite یا به اختصار ONS که برای OpenStack تهیه شده است، به منظور بهبود قابلیت دید به لایه‌های فیزیکی و مجازی به پشتیبانی از مواردی همچون توزیع‌های مختلف OpenStack ، Plugin‌های Load Balancing as a Service یا به اختصار LBaaS، دسترس‌پذیری بالا (HA) و Tunnel Heatmap به صورت Dynamic می‌پردازد.

از جمله توزیع‌های OpenStack که نسخه ONS 4.0 قادر به پشتیبانی آنهاست می‌توان به Huawei Compass، Miranti OpenStack، Rackspace Private Cloud، RDO، Red Hat OpenStack Platform و Ubuntu OpenStack اشاره نمود. PLUMgrid اعلام کرده است که ONS 4.0 توانسته است Certificate Red Hat را از طریق Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 7 کسب نماید.

ویژگی LBaaS در ONS 4.0 از طریق افزونه‌های LBaaS در OpenStack Neutron API می‌تواند با کنترلرهای ارائه‌دهنده‌ی F5 BIG-IPapplication، تعامل برقرار نماید. همچنین با افزایش ارائه میکروسرویس‌ها برای محیط‌های Multitenant Cloud و با توجه به ضرورت ارائه عملکرد برای برنامه‌های کاربردی و بارهای کاری در تمامی Tenant‌ها، تقاضا برای LBaaS در دیتاسنترها هم رو به افزایش است.

ONS 4.0 جهت افزایش دسترس‌پذیری و میزان Uptime، قابلیت‌هایی همچون ارسال بی‌وقفه (Non-Stop Forwarding)، بازیابی خودکار (Auto Recovery) و افزونگی به صورت Active-Active-Active را برای Neutron فراهم می‌کند. این برنامه به نحوی طراحی شده است تا سرویس مستمر و بی‌وقفه‌ی Neutron API در سناریوهای مختلفِ بروز خرابی (Failure) را ارائه داده و علاوه بر آن عملکرد و دسترس‌پذیری سرویس Neutron API در تمام Node‌های کنترلر OpenStack را نیز افزایش دهد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

ویژگی Tunnel Heatmap که یک ویژگی Dynamic به شمار می‌آید از وضعیت Real-Time شبکه برای SDN Overlay خبر می‌دهد. PLUMgrid معتقد است که این موضوع دیدگاهی درباره وضعیت Tunnel‌های Overlay در لایه SDN و همینطور دیدی در رابطه با وضعیت فیزیکی ارتباطی بین Nodeهای محاسباتی OpenStack در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد. از طریق این ویژگی، اپراتورهای شبکه‌‌های Cloud می‌توانند تغییرات وضعیت در شبکه‌های فیزیکی و مجازیِ OpenStack را پیش‌بینی و در برابر آنها واکنش نشان دهند.

قیمت سالانه‌ی  ONS 4.0از 500 دلار در هر Node آغاز می‌شود. لازم به ذکر است که نسخه Ubuntu OpenStack در‌حال‌حاضر مهیا می‌باشد و نسخه‌های RDO و RHEL OpenStack نیز به زودی عرضه خواهند شد. در ضمن امکان استفاده از Tunnel Heatmap نیز به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار دارد.

اشتراک ایمیل