APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

افزایش قابلیت‌های Skype For Business

مایکروسافت در به‌روزرسانی‌های جدید خود قصد دارد تا سازمان‌ها را در اجرای فرآیند‌های همکاری از راه دور به صورت Remote و با هزینه‌های کمتر یاری نماید.

هدف مایکروسافت، کمک به سازمان‌ها برای تجهیز اتاق‌های جلسات به ویدئوکنفرانس با صرف حداقل هزینه می‌باشد و در همین راستا از عرضه دو قابلیت خلاقانه جدید برای Skype for Business خبر داده است؛ ارائه‌ی این قابلیت‌ها، ایجاد ارتباط بین تکنولوژی‌های فعلی سازمان‌ها و سرویس‌های ارتباطی آنان را تسهیل می‌نماید.

قابلیت اول که با عنوان Project Rigel شناخته می‌شود، به روند تبدیل اتاق جلسات سازمان‌ها به مراکز ویدئو کنفرانس کمک نموده و این امکان را فراهم می‌نماید تا بدون نیاز به صرف هزاران دلار برای اختصاص صفحه نمایش Surface Hub به هر اتاق، میزبان جلسات تعاملی Skype باشند.

تکنولوژی Surface Hub متعلق به شرکت مایکروسافت، اقدام به ارائه یک دستگاه Skype Meeting در قالب یک پکیج گران قیمت نموده است. این پکیج حاوی یک صفحه نمایش، چندین دوربین، میکروفن و یک صفحه لمسی است که با Skype for Business یکپارچه شده است تا میزبان شرکت کنندگان درون سازمانی و راه دور در جلسه باشد.

سازمان‌ها با کمک پروژه‌ی Rigel می‌توانند مجموعه‌ای از سخت‌افزارهای مختلف را با یکدیگر مرتبط سازند تا تجربه یکسانی را ایجاد نمایند. فرض مایکروسافت بر این است که سازمان‌ها برای کنترل تجهیزاتی از جمله تلفن‌های Polycom و دوربین‌های Logitech که با Rigel کار می‌کنند، از تبلت با ویندوز 10 استفاده می‌کنند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

این تجهیزات در کنار یک صفحه نمایش یا پروژکتور، هسته اصلی در یک سیستم Rigel را تشکیل می‌دهند. Logitech حتی بر روی Dock‌های هوشمند نیز کار می‌کند که از این طریق تمام تجهیزات را به یکدیگر متصل خواهد نمود. همانطور که گفته شد، ایجاد یک سیستم Rigel باید ارزانتر از پرداخت هزینه برای تهیه مجموعه‌ای از Surface Hubها  ‌باشد؛ بدان معنا که سازمان‌های دارنده‌ی اتاق‌های جلسات متعدد دارای روند ساده‌تری برای اتصال آنها به Skype for Business خواهند بود.

علاوه بر موارد ذکر شده، Polycom نیز با مایکروسافت همکاری نموده تا تجهیزات موجود در اتاق‌های جلسات دارای سیستم‌ ویدئو کنفرانس را به  Skype for Businessمتصل نماید؛ این قابلیت در نیمه دوم امسال به صورت کاربردی ارائه خواهد شد. محصولات سری RealPresence Group، قابلیت یکپارچه‌سازی با Office 365 را نیز دارند تا تجربه‌ای هماهنگ با Meeting Skype ایجاد کنند. همچنین این شرکت در حال ایجاد سرویسی می‌باشد که امکان اتصال سیستم‌های Polycom و Cisco را با استفاده از یک سرویس Host شده در سرویس Cloud به Skype for Business فراهم می‌نماید.

مایکروسافت از توسعه و گسترش ویژگی PSTN Calling نیز در Skype for Business برای کاربران خارج از آمریکا خبر داد؛ بدین ترتیب مشتریان در بریتانیا نیز می‌توانند برای مرحله آزمایشی Beta ثبت نام نمایند و امکان بررسی ویژگی‌هایی همچون به دست آوردن شماره در شبکه تلفن عمومی از طریق Skype for Business را داشته باشند.

این اقدامات جدید، بخشی از فشار مستمر مایکروسافت برای بهبود محصولات در حوزه ارتباطات کاری در رقابت با چندین شرکت دیگر محسوب می‌شود. این فرآیند علاوه بر رقابت با ارائه دهندگان سرویس تلفن در Cloud، با برنامه‌های چت مانند Slack و راهکارهای ویدئو کنفرانس ارائه شده از سوی شرکت‌هایی مانند Citrix نیز رقابت می‌نماید.

اشتراک ایمیل