APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

خودکارسازی‌‎های هوشمندتر در شبکه‌ Intent-Based با راهکارهای سیسکو

سیسکو قابلیت‌های جدیدی را به تمامی بخش‌های تشکیل‌دهنده‌ی بسته‌ی پیشنهادی خود برای شبکه‌ Intent-Based جهت ارائه‌ی کنترل، امنیت و بینش بیشتر به مشتریان خود می‌افزاید. 

مزایای راهکارهای سیسکو برای شبکه‌ Intent-Based

  • فناوری اطلاعات می‌تواند به سادگی شبکه‌ها را با پیروی از سیاست‌های شهودی و خودکار، بخش‌بندی و تامین امنیت کند.
  • Center Cisco DNA و Cisco DNA Spaces اکنون باعث بینش بیشتری به Endpointهای اینترنت اشیا (IoT) می‌شود.
  • Cisco SD-WAN با Cisco Umbrella تجمیع شده‌اند که این مهم، مشتریان را به سوی یک معماری SASE یا Secure Access Service Edge سوق می‌دهد.

سیسکو از راه حل‌های شبکه‌ Intent-Based جدیدی با هدف کمک به بهینه‌سازی عملیات‌های کسب‌وکار و شبکه رونمایی کرد. با دشوارتر شدنِ چالش‌های پیش روی سازمان‌ها برای ارائه کردن تجربیات دیجیتالی مثبت و سازگار، سیسکو در حال پیش بردن پیشرفت‌های شبکه است تا بدین ترتیب مشتریان خود را همواره متصل به شبکه، اثربخش و امن نگاه دارد. نوآوری‌های اخیر بر سادهخودکارسازی و فراهم آوردن بینش‌های مربوط به فناوری اطلاعات و کسب‌وکار، چابک ساختنِ تیم‌های فناوری اطلاعات در عین همسو و نزدیک ماندن به اهداف کسب‌وکاری، تمرکز کرده‌اند. این همسویی (با اهداف کسب‌وکاری) هیچ‌گاه به این اندازه که در محیط پویای کسب‌وکاری امروز مهم است، اهمیت نداشته است.

Scott Harrell معاون اجرایی ارشد و مدیرکل گروه شبکه‌ Intent-Based سیسکو می‌گوید :«در دنیای امروز که پیوسته درحال تغییر و تحول است، همراستا بودن شبکه یک کسب‌وکار با اهداف آن کسب‌وکار، بسیار حیاتی است. چه این همراستایی در قالب پشتیبانی و تامین یک نیروی دورکار باشد، چه شتاب دادن به توسعه‌ی جایگاه خود در فضای Cloud و چه پیش بردن تغییرات کسب‌وکاری.» وی سپس می‌افزاید :«با معارفه‌ی امروز، سیسکو با ساده و خودکارسازی امنیت خدمات مبتنی بر Cloud در هر مقیاسی کمک شایانی به حوزه‌ی فناوری اطلاعات می‌کند تا توانایی‌های امنیتی و شبکه پیشرفته را در اختیار عموم قرار دهد. سیسکو به عهد خود مبنی بر ساخت یک پلتفرم شبکه که به طور مستمر برای کمک به مشتریانش نوآوری به ارمغان می‌آورد، صرف نظر از اینکه آن مشتریان در کدام بخش مسیرشان در شبکه‌ Intent-Based هستند، وفادار است.»

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

سیسکو توانایی‌های خودکارسازی پیشرفته‌ای را جهت بهبود تجربه‌ی کاربران و همزمان، ساده کردن فرآیندهای فناوری اطلاعات، فراهم می‌آورد. خودکارسازی به شالوده‌ی اصلیِ افزایش بازده فناوری اطلاعات تبدیل شده است. به این صورت که تیم‌های فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد بیش از پیش منعطف و فعال شوند و همزمان، میزان وقت سپری شده برای نگهداری شبکه را هم کاهش می‌دهد. نوآوری‌های جدید در حوزه‌ی خودکارسازی شامل موارد ذیل است:

  • نوآوری‌های Cisco SD-WAN: سامانه‌ی Cisco SD-WAN که توسط Viptela طراحی شده است، اکنون با تجمیع در Cisco Umbrella امنیت بومی (Native) کاملِ Cloud ارائه می‌دهد تا شرکت‌ها را در مقابل حملات اصلی که ریشه در SaaS یا دسترسی اینترنتی دارند، حفاظت کند. Cisco Umbrella یک دروازه‌ی امن وب یا Secure Web Gateway (SWG)، امنیت لایه‌ی DNS، Firewall و قابلیت عملکرد به عنوان واسطه‌ی امنیتی دسترسی به Cloud (CASB) را در قالب یک سرویس Cloud مجتمع ارائه می‌کند. این سرویس شامل آماده‌سازی خودکار و اخذ لایسنس در عین سادگی می‌باشد. با یکپارچه شدن Cisco SD-WAN با Cisco Umbrella، پیاده‌سازی‌، سریع‌تر و استفاده از آن آسان‌تر می‌گردد و در کنارش تجربه‌ی کاربری بهینه‌ و بهترین حفاظت امنیتی میسر می‌گردد. این همگرایی بین امنیت و شبکه، گامی حیاتی برای کاربران حین روی آوردنشان به معماری SASE است. سایر نوآوری‌های جدید در SD-WAN شامل پشتیبانی از صدای تجمیع شده و چندپخشی (Multicast) و ارتباطات یکپارچه می‌باشد.
  • شبکه‌های کاربرمحور سیسکو (Cisco User-Defined Networks): با استفاده از Cisco User-Defined Networks کارکنان فناوری اطلاعات می‌توانند به کمک Cisco DNA Center به کاربران نهایی هدایت بخش‌بندی شبکه‌ی بی‌سیمشان را بسپارند. کاربران نهایی توانایی این را دارند که در عین امنیت، کار با دستگاه‌هایشان را بیاموزند. همچنین کارکنان می‌توانند با استفاده از برنامه‌ی موبایل User Defined Network کنترل کنند که چه دستگاه‌هایی می‌توانند به بخش شبکه مربوط به آن کارمند متصل شوند.

شرکت Cisco درکش را از مدل دستگاه‌هایی که بدون نظارت بودند، گسترش داده و با این کار، این توانایی را برای فعالان حوزه‌ی فناوری اطلاعات ایجاد می‌کند که بخش‌‌بندی بهتری داشته باشند و دستگاه‌های IoT را بهتر مدیریت کنند. بخش‌بندی شبکه در گذشته کار سختی بوده است، به خصوص در محیط‌هایی با اکوسیستم متنوع و تکامل‌یافته دربخش Endpointهای IoT.

برای حل این مشکل پیشنهاد Cisco این است:

  • تحلیل Endpoints های هوش مصنوعی: با Al Endpoint های تحلیلی Cisco DNA Center می‌تواند میزان Endpointهای ناشناس قبلی را تشخیص دهد، سپس از منابع متنی گوناگون و هوش مصنوعی استفاده کند تا بطور منطقی انها را دسته بندی کند. با این اطلاعات ، فناوری اطلاعات می‌تواند مبنایی برای پالیسی خودکار شده و قابل توسعه ایجاد کند
  • تجزیه و تحلیل سیاست مبتنی بر گروه: Cisco DNA Center می‎تواند ترافیکی که بین گروهی از Endpointها در جریان است را تحلیل کند و پالیسی خاصی طراحی کند که به عنوان مبنایی برای بخش‌بندی مناسب مورد استفاده قرار گیرد. شبکه های بی‌سیم امروز، ارزش تجاری عظیمی را نه تنها از طریق تجربیاتی که در اختیارمان قرار می‌دهند بلکه از طریق بینش رفتاری که مهیا کرده‌اند، ایجاد می‌کنند. برنامه‌ی خدمات داخلی در محل Cisco DNA Spaces قابلیت‌های جدیدی را برای گسترش میدان دید و تهیه‌ی اطلاعات برای کسب‌ و کار اضافه کرده است، همان‌ط‌ور که به دنبال امن نگه داشتن فضایی فیزیکی است .
  • Cisco DNA Space برای بازگشت به کسب و کار: Cisco ، ابزارهای تحلیلی هم برای کار در Real-Time هم برای کارهای انجام‌شده را به این پلتفرم اضافه کرده است.  این محصول طراحی شده است تا به کسب و کارها جهت اعمال نظارت بر فضای کار کمک کند تا مطمئن شود دستورالعمل‌های فاصله کذاری اجتماعی رعایت شود. مشتری‌ها می‌توانند از برنامه های Built-In  استفاده کنند تا بر تراکم موجود در ساختمان به صورت Real-Time نظارت داشته و تحلیل کنند که چگونه از ساختمان استفاده می‌شود. این اطلاعات برای این مهم هستند که هدف کسب‌وکار برداشتن گامی در جهت ایمن نگه داشتن مردم درعین کاراتر و مفیدتر کردن محیط کار است.
  • خدمات IoT داخل ساختمان: Cisco DNA Space برای اولین بار در این صنعت، از خدمات Iot-as-a-Service رونمایی کرد که با ارائه‌ی نقاط دسترسی برروی Wi-Fi 6 به مشتریان کمک می‌کند  به‌سرعت و  به نحو مقرون به صرفه‌ای، برنامه‌های IoT داخل ساختمان را در هر مقیاسی پیاده‌سازی کنند.Cisco DNA Spaces فعال‌سازی، تنظیم و مدیریت تعداد زیادی از دستگاه‌های پشتیبانی‌شده‌ی حوزه‌ IoT شامل دستگاه‌های دارای بلوتوث (BLE) را تسهیل می‌کند. Cisco DNA Spaces همچنین از طریق اکوسیستم گسترده‌ی شرکای صنعتی سیسکو، فعالیت‌های گسترده‌ای را ممکن می‌سازد؛ این فعالیت‌ها شامل پیگری دارایی‌ها، نظارت محیطی بر امنیت کارمندان، استفاده از فضای کاری،، پیدا کردن اتاق و دیگر موارد کاربرد در مراقبت‌های بهداشتی، سلامت، فضای کاری، خرده‌فر‌وشی، تحصیلات، ساخت‌وساز و بازارهای خاص Hospitality Verticals را میسر می‌سازد.

بسته‌ی پیشنهادی شبکه‌ Intent-Based سیسکو طراحی شده است تا نوآوری‌های هماهنگ، پی‌درپی و بی‌وقفه را به مشتریان ارائه کند. با استفاده از پلتفرم‌های مبتنی بر نرم‌افزار که برروی سخت‌افزارهای پیشرو در این صنعت ساخته شده‌اند، Cisco می‌تواند شبکه‌ی منعطف و امن مورد نیاز یک کسب‌وکار برای پیش بردن تغییرات در کسب‌و‌کارشان و حفظ استحکامشان در مواقع بی‌ثباتی را فراهم آورد.

اشتراک ایمیل