APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقای قابلیت‌ دیتابیس‌های Hybrid Cloud

شرکت Stratoscale اقدام به افزودن قابلیت Database as a Service متعلق به شرکت Tesora در قالب محصول Symphony نموده است.

Stratoscale به عنوان یکی از ارائه‌دهندگان سرویس Cloud اقدام به خرید یکی از شرکت‌های ارائه دهنده‌ی سرویس Database as a Service به نام Tesora نموده است و با انجام این کار قصد ارتقای راهکار Hybrid Cloud خود را دارد.

محصول اصلی Stratoscale به نام Symphony برروی OpenStack ایجاد شده و این امکان را برای کسب‌و‌کارهای مختلف فراهم می‌نماید تا یک محدوده Amazon Web Services  یا به اختصار AWS را در دیتاسنترهای خود ایجاد کنند؛ در نتیجه جابجایی آسان بارهای کاری بین سرورهای Private Cloud و Public Cloud و افزایش ظرفیت بدون نیاز به انتقال به یک سرویس دیگر، امکانپذیر می‌گردد.

تکنولوژی Database as a Service متعلق به شرکت Tesora نیز بر روی OpenStack ایجاد شده و در سرویس‌های Cloud به صورت Private ،Public یا Hybrid اجرا می‌شود. شرکت Stratoscale در نظر دارد تا از این قابلیت برای توسعه پشتیبانی از پایگاه‌داده‌های مدیریت شده‌ی فعلی خود استفاده نماید که شامل سرویس AWS Relational Database و پایگاه داده AWS NoSQL به نام DynamoDB می‌گردد. شرکت Tesora می‌تواند قابلیت‌‌های آماده‌سازیِ Self-Service در پایگاه‌های داده‌ Oracle، MySQL ،MariaDB ،MongoDB، PostgresSQL ،Couchbase ،Cassandra ،Redis ،DataStax Enterprise ،Persona وDB2 Epress را برای Stratoscale فراهم نماید.

با اینکه تنها چند ماه از عرضه‌ی نسخه سوم Symphony توسط شرکت Stratoscale به بازار می‌گذرد، اما این محصول قابلیت سازگاری با سرویس ذخیره‌ساز مبتنی بر S3 Object متعلق به Amazon، قابلیت Container نمودن Kubernetes as a Service و همچنین انتقال آزادانه‌ی بار‌های کاری AWS EC2، EBS، S3 و VPC بین زیرساخت‌های Cloud Public و Cloud Private را ارائه می‌نماید.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

قابلیت Database as a Service که توسط شرکت Tesora ارائه شده است به دلیل پشتیبانی از OpenStack، برای مدت طولانی دارای جایگاهی بالاتر از سرویس‌‌های پایگاه داده‌ AWS بوده و علاوه بر این به سادگی در سرویس‌های Public Cloud یا Cloud Private اجرا می‌شود. با این وجود Stratoscale با ارائه قابلیت AWS Region در Symphony 3، این مزیت را از بین برده است.

اشتراک ایمیل