APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه Hybrid Cloud ایمن با مشارکت Juniper و Expedient

از جمله جدیدترین اقدامات صورت گرفته در زمینه‌ی Disaster Recovery as a Service، پیوستن Expedient به مشتریان Juniper Networks vSRX برای حفظ ایمنی و دسترس‌پذیری بالای (HA) شبکه‌های کاربران، می‌باشد.

با اینکه در حال حاضر انتظار قابلیت Always-On و زمان کارکرد 100 درصدی از تجهیزات، امری منطقی قلمداد می‌شود، اما اجرای آن در صورت بروز قطعی در هنگام Disaster یا در سایر شرایط غیرقابل اجتناب، دشوار خواهد بود. شایان ذکر است، چگونگی عملکرد در چنین موقعیت‌هایی، متخصصان IT را با پیچیدگی‌هایی مواجه ساخته و آنها را برای دستیابی به تکنولوژی‌های جدیدتر مشتاق می‌نماید، که در هنگام نیاز بتواند از بارکاری ایجاد شده پشتیبانی نموده و امنیت آن را تامین نماید.

Expedient به عنوان یکی از ارائه دهندگان زیرساختِ دیتاسنتر به عنوان سرویس یا (Infrastructure as a Service (IaaS، همواره شاهد این چالش پیچیده در دیتا‌سنتر Pittsburgh بود، که می‌توانست تیم‌های IT را با مشکل مواجه کند. بنابراین متخصصان این شرکت تصمیم گرفتند تا با ادغام تکنولوژی‌های پیشرو در صنعت، به ارائه راهکاری بپردازند که بارهای کاری حیاطی و مهم برای شرکت را، در هر لحظه به صورت Replicate شده نگه دارند؛ همچنین تیم‌های IT را در اجرا و حفظ استراتژی‌های تداوم کسب‌و‌کار و Disaster Recovery پشتیبانی نماید. با توجه به اینکه راهکار (Disaster Recovery as a Service (DRaaS متعلق به شرکت Expedient، برای سرویس‌های Cloud به هر دو صورت Public و Private می‌باشد. یکی از چالش‌های پیش روی این متخصصان، امنیت شبکه در رابطه با فایروال‌ها می‌باشد، که مشکلات خاصی را در حفظ قابلیت خودترمیمی (Resiliency) در شبکه‌های عمومی ایجاد می‌نماید.

نحوه عملکرد و مزایای این تکنولوژی

 DRaaS ارائه شده توسط شرکت Expedient، یک راهکار Cloud می‌باشد؛ این تکنولوژی از Replication به صورت SAN-To-SAN و Host-To-Host همراه با کاربرد (VMware Site Recovery Manager (SRM یا Zerto Virtual Replication، استفاده می‌نماید. Push Button DR، یک بخش مهم در این راهکار به شمار می‌رود و شرکت Juniper در این‌باره با افتخار اعلام می‌نماید: Expedient از فایروال مجازی Juniper Networks vSRX برای مسیریابی پیشرفته (BGP) و ویژگی‌های فایروال‌های نسل بعدی استفاده نموده است. vSRX به عنوان یک ماشین مجازی کلاستر‌شده با دو Node Replicated پیاده‌سازی می‌گردد، تا انتقال ایمن بارهای کاری محاسباتی را تضمین نماید.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

علاوه بر موارد ذکر شده، Expedient با بهره‌گیری از تکنولوژی NSX متعلق به شرکت VMware، در هنگام اعلام Disaster که این کار تنها با فشردن یک کلید توسط مشتریان صورت می‌گیرد، می‌تواند یک شبکه Hybrid را از طریق Microsegmentation بین موقعیت‌های فیزیکی و پروتکل‌های مسیریابی پویا ایجاد نماید، که این فرآیند (Border Gateway Protocol (BGP و Public Internet Protocol subnet را نیز شامل می‌شود.

تکنولوژی Push Button DR به عنوان قسمتی مهم برای راهکار DRaaS محسوب می‌شود، زیرا تضمین می‌نماید که IPهای عمومی و تمامی تجهیزات ماشین مجازی از قبیل فایروال‌ها به صورت ایمن در میان بارهای کاری محاسباتی متصل، جابجا می‌شوند. با توجه به هدف Juniper و Expedient برای ایجاد تجربه‌ای استثنایی برای کاربران، این راهکار مشترک می‌تواند یک Hybrid Cloud کاملا ایمن را برای سازمان‌ها ارائه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، Expedient اقدام به برگزاری وبیناری در مورد راهکار DRaaS همراه با  Juniperنموده است. این وبینار دیدگاه عمیقی را در چگونگی محافظت دقیق از بار‌های کاری Replicate شده در شبکه‌های مبتنی بر نرم‌افزار یا Software-Defined Network، در هر دوسایت اولیه و ثانویه فراهم می‌نماید.

اشتراک ایمیل