APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ظهور Speakerphone های شخصی

با پیدایش همگانی Speakerphoneها، ممکن است که شاهد یک تغییر دیگر در نحوه برقرار نمودن ارتباط ایجاد شود. با وجود اینکه پیغام‌ها و ویدئوها در طول دهه گذشته کانال‌های ارتباطی بودند که خود را در کسب‌و‌کار جای دادند، اما همچنان سیستم پیغام رسانی صوتی برتری خود را دارد با وجود پیشرفت‪های صورت گرفته در عصر حاضر همچنان به برقراری ارتباط تلفنی  نیاز است و در این بین Speakerphone های شخص گزینه‪ی ایده‌عالی نسبت به تلفن های رومیزی برای برقراری کنفرانس صوتی محسوب می شوند. هرچند که فروش IP Endpoint بسیار بالا بوده و بازار آن بیش از پیش رقابتی شده است.

موارد استفاده Speakerphoneهای شخصی

همچنان که محل کار آینده به محل کار امروزی تغییر می‌کند، امکان ارتباط در حالت سیار (Mobility) برای چگونه ارتباط برقرار کردن و همکاری ما بسیار مهم می‌گردد. همچنان که توانایی کار حین حرکت بیشتر و بیشتر می شود، توقعات برای همکاری حین حرکت به میزان 10برابر نسبت به تکنولوژی‌ امروزی افزایش یافته است.

در هنگام حرکت بهره‌وری بسیار با اهمیت می‌شود. یک کنفرانس صوتی بی‌کیفیت می‌تواند تمامی برنامه‌های آن روز شما را خراب کند. اگر قرار باشد که شما یادداشت‌هایی را تایپ کنید، برای یک جلسه هیئت مدیره آمده شوید و یا یک مقاله را به اتمام برسانید، شما نیاز دارید چیزی که در آن طرف تلفن گفته می‌شود را خوب بشنوید. از آنجا که گوشی‌های هوشمند برای کارهایی ورای تماس صوتی به عنوان هدف اصلی آنها استفاده می‌شود، تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند مثل سامسونگ و اپل دست از سرمایه گذاری در کیفیت صدای تماس برداشته‌اند و تمرکز خود را بر روی اتصالات و قابلیت‌های لمسی برده‌اند. این امر باعث شده که خلا در بازار برای کاربرانی که واقعا احتیاج به میزبانی و یا پیوستن به یک تماس کنفرانسی را دارند ایجاد شود. البته تعداد بسیاری میزبان سخت‌افزاری برای برقرای یک تماس وجود دارد. به عنوان مثال میتوان از یک هدست Bluetooth هنگام کار و از گوشی همراه هنگام رفت و آمد استفاده کرد. با این حال زمانی که در محل کار مشتری هستید و امکان دسترسی به میز کاری نیست، بعضا احتیاج است که با فرد دیگری که در اتاق حضور دارد، به یک تماس بپیوندید. این یکی از موارد استفاده Speakerphone شخصی می‌باشد. با استفاده از Conference Bridge  می‌توان به Speakerphone متصل شده تا در یک اتاق کوچک با افراد مختلف گفت و گو صورت پذیرد. لازم به ذکر است که این اتصالات یا بصورت Plug And Play با USB و یا اتصال از طریق Bluetooth کاملا یک‌پارچه است.

ظهور Speakerphoneهای شخصی

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

همچنین این تکنولوژی به افرادی که به صورت Remote در منزل شاغل هستند نیز کمک می‌کند. اگر در یک تماس کنفرانسی طولانی باشید، استفاده مداوم از هدست‌ غیر‌قابل تحمل می‌شود. فروشندگان هدست‌ها ممکن است که با این موضوع با اشاره به پیشرفت‌های تکنولوژیکی که در راحتی استفاده از هدست‌هایشان ایجاد کردند، مخالفت کنند، اما در واقعیت اینگونه نخواهد بود و هیچ‌کس تمایلی ندارد که یک هدست را بیشتر از یک ساعت استفاده کند. افرادی که در منزل کار می‌کنند و به کرات از تلفن استفاده می‌کنند، نمی‌خواهند که برای مدت طولانی یک تلفن را نگه دارند و یا از هدست استفاده کنند. یک Speakerphone شخصی بهترین جایگزین برای صدای ضعیف اسپیکر و میکروفون لپت‌تاپ است. با این امتیاز مضاعف که شما می‌توانید آن را جدا کنید و در کیفتان برای زمانی که به یک مشتری رجوع می‌کنید نگهداری کنید.

موارد استفاده Speakerphoneهای شخصی مشخص است. به همین خاطر است که ما شاهد هستیم که فروشندگان مختلف در حال فروش نسخه خود از این تکنولوژی جدید می‌باشند. لیست فروشندگانی که در این بازار در حال فروش این تجهیزات هستند، در زیر اشاره شده است:

دلیل استقبال از SpeakerPhone ها

تاکتیک متداولی در بازاریابی وجود دارد. اگر رقیب شما در حال انجام کاری است، شما هم باید همان کار را بکنید. راه‌های محدودی برای گفتن این حرف است ولی راه‌های بسیاری برای نگاه کردن به آن وجود دارد. این می‌تواند یک دلیل کوچک باشد که چرا این تعداد فروشنده رو به این بازار آورده‌اند. برای پیشرفت و جلو بودن از رقبا شما باید محصول خودتان را داشته باشید. قوانین این‌چنینی با اندکی تغییر برای خورده‌فروشان هم صدق می‌کند اما تولید کنندگان محصول نیاز دارند که محصولات رقبایشان در هر زمینه‌ای که آن‌ها فعالیت می‌کنند را تولید کنند.

در صورتی که به کارمندان دور کاری پیشنهاد شود یا حداقل کمی انعطاف‌پذیری در محیط کارییش وجود داشته باشد، تکنولوژی‌ برای این امر آماده است و Speakerphone شخصی یک رای موافق دیگر برای دورکاری یا کار در حین حرکت است. این گفته‌ای آنچنانی نیست ولی حداقل فروشندگان اصلی پشت آن را خواهند گرفت.

تغییر نحوه کار با استفاده از SpeakerPhone

عبارت بیش از حد تکراری این است ” کار چیزی است که ما انجام می‌دهیم نه جایی که می‌رویم”. حقیقت این است که ما باید به جایی برویم تا کار انجام دهیم. خیلی از افراد از خانه کار می‌کنند ولی زمانی که بیرون هستند باید به خانه برگردند تا کارشان را ادامه دهند. این جابجایی می‌تواند رفتن به طبقه بالا باشد یا 4 ساعت رانندگی به محل مشتری، و وقتی نیاز به تماس گرفتن و یا پیوستن به یک مکالمه گروهی باشد، به تجهیز مختص به آن نیاز پیدا می‌کنید. همه این‌ها مسائلی آشکار هستند و مطمئنیم که در این مقاله نیازی نیست به کسی آگاهی یا آموزش داده شود، ولی این زیبایی Speakerphone شخصی است. وجود این وسیله کاملا منطقی است. چرا شما باید تلفن رومیزی یا دستگاه کنفرانس خود را حمل کنید یا با کیفیت بد صدا به جدال بپردازید و مدت طولانی منتظر برقراری تماس باشید وقتی می‌توانید Speakerphone شخصی خود را بیرون کشیده و در چند ثانیه متصل شوید؟ سادگی همیشه برنده بوده است. شاید این پاسخ علت حضور این تعداد فروشنده در این بازار باشد.

جایگزینی ویدئو با صدا

با وجود برندهایی مانند Cisco Webex که تجربه ارتباطات Voice-First تبلیغ می‌کنند و قابلیت همکاری ویدئویی که به طور مداوم در حال افزایش هست، ممکن است که تصور کنید استفاده از Speakerphoneهای شخصی در ارتباط ویدئویی فراموش شده است. ولی اینطور نیست. برای مثال Konftel اخیرا محصول C20EGO خود را معرفی کرده است. در این پکیج همه چیز برای کنفرانس تصویری قابل حمل تدارک دیده شده است. محصول C20EGO با یک دوربین 4K Ultra HD و EGO Speakerphone و Konftel OCC Hub می‌آید. ترکیب کردن همه چیز در یک پکیج راحت که فقط کافی است آن را به لپ‌تاپتان متصل کنید و در نهایت شما یک راه‌کار کنفرانس ویدئویی همراه خواهید داشت.

Speakerphoneهای شخصی یک راه مقرون‌به‌صرفه برای ارتباط برقرارکردن از هرجا و هر زمانی است. با توجه به اینکه تاکید بر روی قابل حمل بودن و دورکاری در آینده ممکن است تغییر نکند، سرمایه‌گذاری اندکی در یک Speakerphone شخصی کار هوشمندانه‌ای به حساب می‌آید.

اشتراک ایمیل