APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

بررسی Veeam HTML5 Plugin برای vSphere Client

پلاگین Veeam HTML5 تابه‌حال توسط تعداد زیادی از کاربران vSphere درخواست شده بود، از همین‌رو، در این مطلب مختصر و مفید به آن خواهیم پرداخت، در این خبر بیشتر درمورد میزان کارآمدی این پلاگین بحث شده است.

درواقع پلاگین Veeam HTML5 که بر روی VMware Client قابل نصب است، این امکان را به مدیران ساختار مجازی سازی می دهد که به راحتی سناریوهای Veeam Backup را پیاده سازی نمایند. در vSphere HTML5 Client، مطابق شکل زیر بعد از باز کردن Menu گزینه‌ی Veeam را خواهیم دید.

بررسی Veeam HTML5 Plugin برای vSphere Client

بعد از انتخاب گزینه‌ی Veeam شاهد چیزی شبیه به تصویر ذیل خواهیم بود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

در اینجا دید بسیار خوبی به وضعیت مخازن (Repository) خود دارید. هم‌چنین می‌توانید تعداد ماشین‌های پردازش‌شده را طی مقیاس‌های زمانی متفاوت مشاهده کنیم. در زیر این بخش نیز می‌توانیم دو Widget نهایی را در این صفحه ببینیم.

اطلاعات بسیاری در این دو پنل وجود دارد. دیدن تعداد Protected VMها و نسبت Successful Backup Session از بهترین موارد است. لازم به ذکر دوباره است که می‌توانیم این اطلاعات را طی مقیاس‌های زمانی متفاوت مشاهده کنیم. Jobهایی که هشدار و خطا دارند نیز قابل مشاهده هستند.

اما ویژگی بسیار خوب دیگر این است که می‌توانیم به راحتی از این صفحه به دو گزارش دسترسی پیدا کنید. با کلیک بر روی لینک View Protected VMs Report، باید احراز هویت شوید، سپس Create را انتخاب کرده و چیزی شبیه به تصویر زیر خواهید دید.

همچنین می‌توانید آخرین اطلاعات پشتیبان‌گیری را از لینک View Latest Backup Job Status ببینید. در این‌صورت نیز باید احراز هویت شده و Create را انتخاب کنید.

بنابراین به محض اینکه پلاگین Veeam را انتخاب کنید، می‌توانید به تعداد زیادی اطلاعات کارآمد و دو گزارش مفید دسترسی پیدا نمایید، اما موارد دیگری نیز وجود دارد. اگر بر روی یک VM راست کلیک کنید، با انتخاب Backup توانایی پشتیبان‌گیری را نیز خواهیم داشت.

اغلب اوقات نیز یک نسخه‌ی پشتیبان از یک Snapshot کارآمدتر است. لازم به ذکر است که فرآیند پشتیبان‌گیری به‌سرعت انجام می‌پذیرد.

اشتراک ایمیل