APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

دگرگونی دنیای دورکاری با گسترش شبکه‌های 5G

اخیرا تعداد افراد دورکار در ایالات متحده بسیار افزایش یافته است. این امر تا حدودی مدیون پیشرفت‌هایی است که در تکنولوژی حاصل شده و همچنین گسترش شبکه‌های 5G همکاری، ارسال اطلاعات، ویرایش اسناد، انجام پژوهش و بسیاری از فعالیت‌های دیگر را آسان کرده است. دورکاران می‌توانند این کارها را از دورترین مکان‌ها مانند دفترخانگی یا فرودگاه انجام دهند. یک نظرسنجی که توسط FlexJobs و Global Workplace Analytics صورت گرفته، نشان داد که از سال 2005 تا 2017 تعداد دورکاران 159 درصد افزایش یافته است.

اما این افزایش تعداد تازه اول ماجراست. شبکه‌های جدید و پرسرعت 5G به ویژه زمانی که با دیگر تکنولوژی‌ها ترکیب می‌شوند، به احتمال زیاد صنعت دورکاری را متحول خواهند کرد. طبق گفته ناظران صنعت، شبکه‌های 5G افراد را قادر می‌سازند تا مقادیر فراوانی از داده را به آسانی و نسبتا فوری ارسال و دانلود کنند. مسئله دیگری که به همین میزان اهمیت دارد، این است که این شبکه‌ها باید برای کارمندان امکان اجرای از راه دور تسک‌هایی را که زمانی نیاز به حضور فیزیکی برای انجام شدن داشت را فراهم کنند و در عین حال قابلیت‌های چنین کارمندانی را بسیار افزایش دهند.

عمر عبوش، مدیر گروه کسب‌وکار ارتباطات، رسانه و تکنولوژیAccenture ، وپاول نونس،  مدیرعامل Thought Leadership در Accenture Research در مقاله‌ای که به تازگی منتشر شده چنین نوشتند: « تغییر شبکه 4G به شبکه‌های 5G، چگونگی، مکان، زمان و روش کار را اساسا عوض خواهد کرد».

افزایش سرعت و کاهش تاخیر در شبکه‌های 5G

علت این تحول را باید در پهنای باند 5G، سرعت بالاتر و میزان تاخیر کمتر یا زمان پاسخ‌دهی کوتاه‌تر آن جست‌وجو کرد. همه این‌ها بدین معناست که دورکاران قادر خواهند بود تا تسک‌هایی را به انجام برسانند که قبلا به دلیل پهنای باند کندتر و ضعیف‌تر قادر به انجام آن‌ها نبودند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

دیوید لینتیکوم، مدیر ارشد تکنولوژی Cloud در Deloitte Consulting می‌گوید: «طی پنج سال آینده، شبکه‌های 5G امکان توزیع بیشتر نیروی کار را فراهم می‌کند.» وی ادامه می‌دهد: «می‌توان از هر مکان به پهنای باند مناسب دسترسی داشت.»

او به عنوان مثال یک تنظیم‌کننده بیمه‌ در یک شرکت بزرگ بیمه را در نظر می‌گیرد که باید مقادیر فراوانی داده را، از تصاویر گرفته تا تحلیل آماری، ارزیابی کند. بنا برگفته لینتیکوم، تکمیل این کار از راه دور نشدنی است، چرا که به مدت زمان زیادی برای دانلود تمام اطلاعات مربوط نیاز است. اما با پهنای باند وسیع‌تر و سرعت بیشتر 5G احتمالا بازیابی این اطلاعات در عرض چند ثانیه و از هر مکان شدنی خواهد بود و به این ترتیب این تسک به فعالیتی بدل می‌گردد که به شکل فوق‌العاده‌ای مناسب دورکاری است.

بیشتر بخوانید: همکاری PLDT و سیسکو جهت پیاده سازی 5G

چنین تغییراتی احتمالا بر محلی که کارمندان بتوانند در آن زندگی کنند نیز تاثیر خواهد گذاشت و به صورت بالقوه فرصت زندگی در محیط‌های روستایی و دور از شهر را در اختیار آنان قرار خواهد داد.

لینتیکوم بیان می‌دارد: «پهنای باند ناکارآمد از بین می‌رود. علت این که مردم عموما به فرض از Appalachia کسب‌وکاری راه نمی‌اندازند، این است که در چنین مکان‌هایی زیرساخت وجود نداشته است. اکنون این موانع رفع خواهند شد.»

به علاوه، با این امکانات کارمندان ممکن است از راه دور در جلساتی مجازی شرکت کنند و در عین حال با ظاهر شدن آواتاری در صفحه مجازی، حس کنند که درست در اتاق کنفرانس نشسته‌اند. سپس، فرد شرکت‌کننده می‌تواند تنها پس از گذر چند دقیقه از پایان جلسه، در جلسه دیگری در آن‌ سوی جهان شرکت کند که در این حالت مجازی، آواتار نیز باز دیگر ظاهر خواهد شد. به گفته عبوش و نونس، چنین قابلیت‌هایی امکان ترتیب‌های کاری جدید را فراهم می‌کند که برای مثال در آن‌ها افراد می‌توانند به عنوان کارمند حقوق بگیر، در بیش از یک شرکت کار کنند.

ترکیب شبکه‌های 5G و XR، قدرتی ماورایی

اما به گفته بسیاری از تحلیلگران، ابرقدرت واقعی احتمالا حاصل ترکیب 5G و XR است، که واقعیت‌های گسترده، مجازی و افزوده را در بر می‌گیرد. به گفته عبوش و نونس، حاصل، یک «فرآیند دوقولوی دیجیتال و در اندازه طبیعی از هر شی و مکانی است که در دنیای ملموس پیرامون، از تئاترها گرفته تا اتاق‌های عمل، وجود دارد».

اثری که این پدیده بر دورکاری می‌گذارد، می‌تواند قابل توجه باشد. مایکل سالیوان، تحلیلگری در Lux Research، بیان می‌دارد: «می‌توان قادر به انجام همکاری‌هایی چندرسانه‌ای شد که پیش از این امکان انجام آن‌ها وجود نداشته است.»

او به عنوان مثال به مهندسانی اشاره می‌کند که از اماکن ساختمانی بازدید می‌کنند. این مهندسان با قابلیت‌های 5G و XR می‌توانند مثلا به نمایشی دیجیتال از شکلی که ساختمان باید داشته باشد، دست یابند و سپس خصوصیات مهندسی ساختمان را در Real-Time تغییر دهند. سالیوان بیان می‌دارد: «امروز برای انجام این کار باید کل سیستم کامپیوتر را به همراه داشت».

البته این دنیای جدید در دورکاری چالش‌های خاص خود را نیز داراست. برای مثال، شرکت‌ها باید به شیوه‌های متفاوت ایجاد و حفظ فرهنگ منسجم سازمانی بپردازند، چرا که به ندرت کارمندان وارد تعاملات حضوری خواهند شد. نکته اساسی‌تر این است که فرضیه‌های متداولی که از قدیم در خصوص دورکاری وجود دارد، ممکن است نیاز به تکامل داشته باشد.

لینتیکوم بیان می‌دارد: «هنوز نگرشی مبنی بر این که عدم حضور در محل کار مساوی است با کار نکردن وجود دارد. مدتی طول می‌کشد تا فرهنگ تغییر کند».

یک رکن کلیدی آن است که مجموعه‌ای از معیارها برای سنجش عملکرد ایجاد شود که بیشتر بر بهره‌وری و بازدهی و کمتر بر ساعات کاری مطلق تمرکز کند.

یک مشکل بالقوه دیگر، خستگی مفرط است. کارمندانی که می‌توانند در هر مکان و زمانی به صورت مجازی به فعالیت شدید بپردازند، در معرض خطر برنامه کاری 7/24  قرار دارند. به گفته عبوش و نونس، «آن‌ها ممکن است خود وسوسه شوند که بیست‌وچهارساعته کار کنند یا از آن‌ها چنین انتظاری برود». در این صورت نیز نیاز است تا فرهنگ سازمانی متناسب با نیازهای دورکاران و کارفرمایانشان تغییر کند.

اشتراک ایمیل