APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

استراتژی ۲ مرورگری برای ویندوز ۱۰

شرکت مایکروسافت در هفته ی گذشته یک مرورگر جدید برای ویندوز ۱۰ خود به نمایش گذاشت . البته این سوال همچنان وجود دارد که آیا این همان IE12 است یا خیر؟

 

این مسئله که  آیا  ما شاهد نسخه ی ۱۲ مرورگر اینترنت اکسپلورر خواهیم بود یا یک مرورگر جدید از مایکروسافت، حتی بعد از پایان پیش نمایش هفته ی گذشته ی  ویندوز ۱۰ در مقر مایکروسافت در ردموند ،  همچنان نا معلوم است.

نایب رئیس بخش سیستم ها عامل شرکت مایکروسافت  در زمان معرفی  مرورگر متفاوت ویندوز ۱۰ از نام جدیدی با عنوان “Spartan” یاد کرد که تا حدی برای حاضرین شگفت آور بود .این مرورگر در حداقل ممکن کار می کند ولی نه به ناکارآمدی و ناشناختگی مرورگر “Metro-style”موجود در ویندوز ۸ . او همچنین از نیاز به مرورگر های متناسب با صفحات مدرن وب امروزی صحبت نمود.

در حقیقت موضوع جالب عدم وجود هدف روشن برای Spartan است، که آیا جایگزینی برای IE11 خواهد بود یا نسخهی جدید IE11 ، یعنی IE12.این نکته نیز قابل ذکر است که در نسخه ای  که برای  تست توزیع می شود Spartan ، که آیکون مخصوص خودش را دارد، وجود ندارد.

آیا Spartan در رقابت ویندوز مانع به حساب می آید یا وجه برتری؟

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

استراتژی دو مرورگری با هدفی متفاوت به کار گرفته شده است و آن هم جذاب جلوه دادن به کاربران، مخصوصا کاربران قدیمی ویندوز٫ منتقدان این استراتژی مایکروسافت از پیچیده شدن کارشان  و مواجه شدن با دو مفهوم  برای تست  یاد می کنند ولی موافقان، این طرح  را باعث پایبندی مرورگرها به استاندارد ها می دانند .

اگر مایکروسافت تصمیم بگیرد که فقط  Spartan را در ویندوز ۱۰ به کار بگیرد، ممکن است به طور چشمگیری گزینه ها برای توسعه ی برنامه های کاربردی را دچار تغییر نماید.

اشتراک ایمیل