APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارتقای Exchange 2013 به نسخه‌ Exchange 2019 و امکانات جدید آن – قسمت دوم (پایانی)

در قسمت اول این مطلب، در خصوص برخی مزایا و امکانات در نسخه جدید Exchange 2019 صحبت کردیم و در ادامه به بیان تعدادی دیگر از این امکانات می‌پردازیم.

Microsoft 365 یا Office 365 Hybrid

 Hybrid Configuration Wizard (HCW) که در Exchange 2013 گنجانده شده بود در حال تبدیل شدن به یک برنامه تحت Cloud است. زمانی که می‌خواهید Hybrid Deployment را در Exchange 2019 پیکربندی کنید، مجبور به دانلود و نصب Wizard به عنوان برنامه کاربردی کوچک خواهید شد. Wizard همانند نسخه‌های قبلی Exchange و با تعدادی مزیت جدید عمل خواهد کرد.

  • Wizard به سرعت بروزرسانی می‌شود تا از تغییرات Microsoft 365 یا Office 365 Hybrid پشتیبانی کند.
  • Wizard می‌تواند برای مشکلات تشخیص داده شده، زمانی که مشتریان تلاش می‌کنند تا Hybrid Deployment را پیکربندی کنند، بروزرسانی شود.
  • عیب‌یابی و تشخیص بهبودیافته به شما در برطرف کردن مشکلاتی که به هنگام اجرای Wizard به آنها برمی‌خورید، کمک می‌کند.
  • همین نسخه Wizard توسط هر فردی که از Exchange 2013 و بعد از آن استفاده می‌کند، برای پیکربندی Hybrid Deployment استفاده می‌شود.

بعلاوه برای بهتر شدن Hybrid Configuration Wizard، Multiforest Hybrid Deployment در حال ساده سازی با Azure Active Directory Connect (AADConnect) است. AADConnect نمایندگان مدیریتی را معرفی می‌کند که کار همسان سازی On-Premise Active Directory Forests را با یک سازمان Microsoft 365 یا Office 365 به طور چشمگیری آسانتر می‌کند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

زمانی که صندوق پستی کاربری به Exchange Online انتقال داده می‌شود، مشتریانExchange ActiveSync به‌صورت یکپارچه به Microsoft 365 یا Office 365 تعیین مسیر می‌شوند و برای پشتیبانی از این امر، مشتریان ActiveSync باید از HTTP 451 Redirect پشتیبانی کنند. زمانی که مشتری تعیین مسیر می‌شود، پروفایل دستگاه با URL از Exchange Online Service بروزرسانی می‌شود. این به معنی آن است که مشتری دیگر نیازی به تلاش برای تماس با سرور On-Premise Exchange برای پیدا کردن صندوق پستی ندارد.

پالیسی و انطباق پیام‌رسانی

چندین ویژگی جدید و بروزرسانی‌شده پالیسی و انطباق پیام‌رسانی در Exchange 2019 وجود دارد.

پیشگیری از فقدان داده

به منظور مطابقت با استانداردهای بیزینسی و قوانین صنعتی، سازمان‌ها باید از اطلاعات حساس محافظت و از افشای سهوی آن جلوگیری کنند. مثال‌هایی از اطلاعاتی که شما باید از پخش شدن آن‌ها بیرون از سازمان خود جلوگیری کنید، شامل شماره کارت‌های اعتباری، شماره‌های امنیت اجتماعی، مدارک پزشکی یا اطلاعات شخصی قابل شناسایی (PII) است. با پالیسی DLP و قوانین MailFlow (همچنین با نام قوانین انتقال خوانده می‌شود) در Exchange 2019 میتوانید 80 نوع متفاوت از اطلاعات حساس را با شروط و اقدامات جدید شناسایی، بررسی و محافظت کنید.

  • با شرط جدید “هرفایل ضمیمه‌ای این ویژگی‌ها را دارد که شامل هرکدام از این کلمات است” یک قانون MailFlow می‌تواند پیام‌ها را در جایی که ویژگی خاص فایل ضمیمه Office Document حاوی کلمات خاص باشد را با هم مطابقت دهد. این شرط یکپارچه‌سازی قوانینExchange باعث سادگی  MailFlow و پالیسیهای DLP با SharePoint، Windows Server 2012 R2 و زیرساخت طبقه‌بندی فایل (FCI) می‌شود.
  • با اقدام جدید ” به گیرنده از طریق پیام خبر بده” یک Rule از MailFlow به گیرنده با متنی که شما مشخص کرده‌اید نوتیفیکیشن می‌فرستد. برای مثال می‌توانید گیرنده را از رد شدن پیامی توسط Rule از MailFlow آگاه کنید یا به او اطلاع دهید. پیام به‌عنوان Spam علامت‌گذاری شده و آن را در فولدر Junk Email دریافت خواهند کرد.
  • اقدام “ایجاد گزارش حوادث و بفرست به” بروزرسانی شده است تا نوتیفیکیشن چند گیرنده را با مجوز دادن به آدرس گروهی برای پیکربندی به عنوان گیرنده فعال کند.

آرشیو، نگهداری و eDiscovery درجا

Exchange 2019 شامل پیشرفت‌های زیر از آرشیو، نگهداری و eDiscovery درجا است تا به سازمان شما در برطرف کردن نیازهای انطباقی‌اش کمک می‌کند:

  • فولدر عمومی برای پشتیبانی از In-Place eDiscovery and In-Place Hold:
  • Exchange 2019 فولدرهای عمومی را در In-Place eDiscovery و Hold WorkFlow یکپارچه می‌کند. می‌توانید از In-Place eDiscovery برای جستجوی فولدرهای عمومی در سازمان خود استفاده کنید و می‌توانید روی فولدرهای عمومی یک In-Place Hold قرار دهید و مشابه با قراردادن یک صندوق پستی در حالت Hold می‌توانید Holdهایی براساس زمان و سوال روی فایل‌های عمومی قرار دهید. در حال حاضر فقط می‌توانید یک Hold را جستجو کنید و روی تمامی فایل‌های عمومی قرار دهید. در نسخه‌های بعدی خواهید توانست فولدرهای مخصوصی را برای جستجو و قرار دادن Hold برروی آن‌ها انتخاب کنید.
  • جستجوی انطباقی: جستجوی انطباقی یک ابزار جستجوی eDiscovery جدید با قابلیت‌های جدید و ارتقاءیافته مقیاس‌گذاری و عملکرد در Exchange 2019 است. می‌توانید از آن برای جستجوی صندوق‌های پستی بزرگ در یک جستجوی واحد استفاده کنید. در حقیقت هیچ محدودیتی در تعداد صندوق‌های پستی که می‌توان در یک جستجوی واحد گنجانده شود، وجود ندارد. بنابراین می‌توانید تمام صندوق‌های پستی موجود در سازمانتان را به یکباره جستجو کنید. هیچ محدودیتی در تعداد جستجوهایی که همزمان با هم می‌توانند انجام شوند، وجود ندارد. برای In-Place eDiscovery در Exchange 2019 محدودیت ها مشابه با نسخه Exchange 2013 است؛ می‌توانید تا سقف 10هزار صندوق پستی را در یک جستجوی واحد سرچ کنید و سازمان شما می‌تواند حداکثر دو جستجوی In-Place eDiscovery انجام دهد.

در Exchange 2019، جستجوی انطباقی تنها با استفاده از  Exchange Management shell در دسترس است. برای دسترسی به cmdlets جستجوی انطباقی، یک ادمین یا مدیر eDiscovery برای Role مدیریت جستجوی صندوق پستی باید اختصاص داده شود یا عضوی از گروه Role مدیریت eDiscovery باشد.

عملکرد و مقیاس‌پذیری ارتقاءیافته

در Exchange 2019 معماری جستجو مجددا طراحی شده‌است. سابقا جستجو یک عملیات همزمان بود که به اندازه کافی تحمل خطا نداشت. معماری جدید ناهمزمان و غیرمتمرکز است. کار را در سراسر چندی سرور توزیع می‌کند و درصورت مشغول بودن سرورها مداوم و مجددا تلاش می‌کند. این به این معنی است که می‌توانیم نتایجی سریع‌تر و قابل‌اطمینان‌تر داشته باشیم.

فایده دیگر معماری جدید بهبودیافتن مقیاس‌پذیری جستجو است. تعداد صندوق‌های پستی که می‌توانید به یکباره با استفاده از کنسول جستجو کنید از 5k به 10k برای هر دو صندوق پستی و آرشیو آن‌ها اقزایش یافته است که به شما به‌طور کلی برای جستجوی 20k از صندوقهای پستی به‌صورت همزمان اجازه می‌دهد.

اشتراک ایمیل