APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

انتشار جدیدترین آپدیت نرم‌افزار Veeam Backup and Replication 9.5

اخیرا نسخه Veeam Backup & Replication 9.5 Update 4b منتشر شد که یک مجموعه Hotfix بوده و  پشتیبانی از آخرین نسخه ویندوز  سرور 2019 و آپدیت ماه می 2019 ویندوز 10 (نسخه 1903) را درکنار VMware vSphere 6.7 Update 3 همراه دارد.

باید در نظر داشت که 4B نسخه کامل‌تر شده نسخه 4A و بهینه‌سازی‌های موجود در 4A نیز درآن است. برای بررسی دقیق‌تر ویژگی های این نسخه میتوانید مقاله قابلیت های جدید Veeam در نسخه 4 مراجعه کنید.

Agent ویندوز برای ویندوز 3.0.2 و Linux (شامل پشتیبانی برای Linux kernel version 5.0) و در نسخه نهایی 9.5 U4b Full ISO package که از اینجا میتوانید دانلود کنید.اگر درحال حاضر نسخه 9.5 یا 9.0 #2 را استفاده میکنید و یا قصد گسترش نسخه جدید veeam را دارید، باید این فایل ISO را دانلود کنید. فایل های Patch ویژه از veeam قابل دانلود هستند. لازم به ذکر است که باید RTM build 9.5.4.2399, GA build 9.5.4.2615 و یا آپدیت 4a   build 9.5.4.2753  اجرا شود.

همچنین در این نسخه بیش از 100 باگ که در آخرین نسخه وجود داشت،برطرف گردیده است  بنابراین برای بروز نگه داشتن نصب این Patch  ضرروی می‌باشد.

اگر شما از Veeam ONE استفاده میکنید، ابتدا باید آنرا بروزرسانی کنید. سپس در صورتی که ازAgent های Standalone ویندوز و یا Linux برای پشتیبان گیری سرور‌های فیزیکی استفاده میکنید، پس از بروز‌رسانی Veeam Backup and Replication باید بطور دستی Agentها را نیز ارتقا دهید.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

انتشار جدیدترین آپدیت Veeam Backup and Replication 9.5

پشتیبانی از پلتفرم‌ها

 • پشتیبانی از ویندوز10 آپدیت 2019 و ویندوز سرور 2019 نسخه 1903 به عنوان سیستم عامل برای ماشین‌های مجازی و برای نصب بخش های مختلف Veeam بر روی آن.
 • پشتیبانی از ویندوز10 آپدیت 2019 و ویندوز سرور 2019 نسخه 1903 توسط Veeam Agent for Windows 3.0.2
 • پشتیبانی از نسخه Version 5.0 Linux Kernel توسط Veeam Agent for Linux 3.0.2
 • پشتیبانی از توزیع‌های مختلف لینوکس از جمله Ubuntu 19.04, SLES 15 SP1, RHEL 8, CentOS 8 و openSUSE Leap 15.1
 • سازگاری با VMware vCloud Director 9.7
 • پشتیبانی از VMware vSphere 6.5 U3: به دلیل اینکه این نسخه قبل از ارائه رسمی 5 U3 توسط شرکت VMware معرفی شد، تمامی تست بر اساس نسخه آزمایش  6.5 U3 صورت پذیرفته است.
 • پشتیبانی از VMware vSphere 6.7 U3: به دلیل اینکه این نسخه قبل از ارائه رسمی 7 U3 توسط شرکت VMware معرفی شد، تمامی تست بر اساس نسخه آزمایش  6.7 U3 صورت پذیرفته است.

بیشتر بخوانید: قابلیت Scale-Out Backup Repository در نرم‌افزار Veeam چیست و چه مزایایی دارد

پشتیبانی از Application

 • پشیبانی Oracle 19c در لینوکس برای اپلیکیشن‌های مبتنی بر RMAN و OCI، پشتیبان‌گیری از فایل هایRedo Log و Veeam Explorer برای Oracle در بیشتر تنظیمات و پیکربندی. با توجه به عرضه اخیر Oracle 19c تست های DataGuard و RAC configurations همچنان انجام میشوند. این تست‌ها به همراه نتایج حاصل از آن با اطلاعات بیشتر و پشتیبانی رسمی،بروز رسانی خواهد شد.
 • پشیبانی ازOracle 19c در ویندوز برای اپلیکیشن‌های مبتنی بر RMAN و OCI، پشتیبان‌گیری از فایل هایRedo Log و Veeam Explorer  برای Oracle در یکسری تنظیمات و پیکربندی ساده. با توجه به عرضه اخیر Oracle 19c برای ویدوز، تست های پیشرفته تنظیمات (DataGuard, RAC, ASM, Pluggable DB, flashback, virtual accounts) همچنان انجام میشوند. این تست به همراه نتایج حاصل از آن با اطلاعات بیشتر و پشتیبانی رسمی،بروز رسانی خواهد شد.

یکپارچگی با Cloud

 • برنامه Veeam Backup & Replication بطور دوره‌ای لیست مناطق مورد تایید Amazon AWS را از آپدیت سرور Veeam بروزرسانی خواهد کرد. همزمان با بروزرسانی لیست، Veeam QC سازگاری با مناطق جدید را تصدیق میکند. این عملکرد نیازمند فعال کردن آپدیت خودکار می‌باشد که از طریق Check for product and hypervisor updates periodically موجود در Notification settings، می توان به آن دسترسی داشت.

یکپارچگی با ذخیره سازها

 • پشتیبانی از سیستم عامل Dell EMC Unity OE version 4.5
 • Client NFS برای سازگاری با API ذخیره ساز Western Digital IntelliFlash که پیشتر با نام Tegile شناخته می شد، بروزرسانی شده‌است. این پلاگین همراه با انتشار 4b قابل دسترس خواهد بود.
اشتراک ایمیل