APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی Veritas Predictive Insights

Veritas شرکتی که در سطح جهان در زمینه‌ی حفاظت از داده و بازار Software-Defined Storage پیشرو است، با انتشار Veritas Predictive Insights، راهکاری جدید که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (Machine Learning) بهره می‌برد تا پشتیبانی فعال و آینده‌گرانه‌ی Always-On ارائه نماید.

“وریتاس” با بهره‌گیری از سال ها رمزگذاری انواع داده‌ها از سیستم ها و تجهیز‌های مختلف، سیستمی مبتنی بر Cloud را معرفی نمود که با استفاده از (AL (Artificial Intelligence و (ML (Machine Learning مشکلات احتمالی را شناسایی کرده و پیش از اینکه مشکلی رخ دهد، راه حلی را برای آن ایجاد می‌نماید. Predictive Insights همچنین با کمک کردن به کسب‌و‌کار‌ها در کاهش Downtime برنامه‌ریزی نشده، اطمینان حاصل کردن از حل سریع‌تر خطا و هزینه‌ی کلی مالکیت پایین‌تر، دسترس‌پذیری محصول Veritas و رضایت مشتری را بهبود می‌بخشد.

الزامات کسب‌و‌کار همواره در حال تغییر هستند که سبب می‌گردد تمرکز بیشتری بر روی ذخیره‌سازی، مدیریت، دسترسی و حفاظت از داده قرار داده شود. اما کسب‌و‌کار‌های امروزه باید درحالی این وظایف را انجام دهند که از حداقل Downtime ممکن اطمینان حاصل نموده، از عملیات نگهداری برنامه‌ریزی نشده اجتناب کنند و اطمینان حاصل نمایند که سطح کیفی خدمات (SLA) حفظ می گردد. این محصول که آخرین محصول Veritas است، به نگرانی رو به افزایش مشتریان در موارد تسهیل مدیریت داده و زیرساخت، کاهش ریسک‌ها و هزینه‌های مربوط به Downtime و دسترسی به داده‌های کسب‌و‌کار حیاتی، می‌پردازد. Veritas Predictive Insights میلیون‌ها رخداد را پردازش کرده و به مدیران IT این قابلیت را می‌دهد که از خستگی ناشی از هشدارها اجتناب کرده و روی حوادث مهم‌تر تمرکز نماید.

دیوید نوی، معاون و مدیر عمومی، در بخش مدیریت محصول در شرکت Veritas بیان می‌کند: «اهمیت سیستم‌های IT که دائما قابل دسترسی باشند، برای سازمان‌هایی که مسئولیت مدیریت، تجزیه‌و‌تحلیل و حفاظت از نقاط داده‌ای را بر عهده دارند و روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، در حال افزایش است. این تکنولوژی جدید از قدرت هوش مصنوعی و مدل‌های مسمتر یادگیری ماشین بهره می‌گیرد تا تجزیه‌و‌تحلیلی با قابلیت پیشبینی را برای کارکنان IT فراهم نماید. مدیران می‌توانند به طور آینده‌نگرانه از مشکلات بالقوه‌ی متعددی پیش از وقوع آن‌ها جلوگیری کرده و برایشان راه حل ارائه کنند، بسیار سریع‌تر واکنش نشان داده و هزینه‌ی حل این مشکلات را نیز کاهش دهند.»

Veritas Predictive Insights خدمات پشتیبانی پیشگیرانه‌ای، مانند عملیات نگهداری آینده‌نگرانه، پیش‌بینی عملکرد و ظرفیت و همچنین تعیین تطبیق‌پذیری را فراهم می‌نماید. این خدمات از قدرت هوش مصنوعی و مدل‌های مسمتر یادگیری ماشینی حاصل شده‌اند که از داده‌‌هایی که سال‌هاست از نسخه‌های مختلف و مربوط به هزاران مشتری Veritas جمع‌آوری شده‌اند، استفاده می‌نمایند. موتور AI/ML متعلق به شرکت وریتاس، با ترکیب ورودی‌های واقعی از پرسنل، دیدگاه‌هایی آینده‌نگرانه‌ای در مورد محیط مشتری ارائه می‌نماید که نتیجه‌اش پیشنهادات و اقدامات آینده‌نگرانه‌ای است که برای بهبود عملیات‌های کسب‌و‌کار لازم هستند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

کریستف برتراند، تحلیلگر ارشد برای حفاظت از داده بیان می‌کند: «امروزه پیشرفت در یادگیری ماشین که از تکنیک‌های آماری استفاده می‌کند تا به سیستم‌های IT قابلیت یادگرفتن از داده‌ها را بدهد بدون نیاز به اینکه این سیستم‌ها به طور آشکار برنامه‌ریزی گردند، می‌تواند برای سازمان‌ها در شناسایی مشکلات احتمالی و حل و فصل کردن سریع آن‌ها مفید واقع شود. Veritas Predictive Insights یکی از چندین راهکار‌هایی است که می‌تواند به مشتریان کمک کند تا ریسک‌ها و هزینه‌های مربوط به Downtime و دسترسی به داده‌های حیاتی را کاهش داده و کارآمدی عملیاتی خود را بهبود ببخشند.»

ویژگی Always On این تکنولوژی قابلیت‌های تصمیم‌گیری هوشمندانه و مبتنی بر داده و همچنین خدمات بهینه‌سازی شده‌ای را فراهم می‌نماید و اطمینان حاصل می‌کند که مشتریان دارای یک پشتیبانی غنی سریع، آینده‌نگرانه و پیشگیرانه می‌باشند. مشتریان Veritas که ویژگی پشتیبانی خودکار را فعال می‌کنند، می‌توانند بلافاصله مزایای Veritas Predictive Insights را به حداکثر برسانند و بازگشت سرمایه بهتری را در تجهیزات خود داشته باشند و هزینه‌های مربوط به Downtime را نیز کاهش دهند.

وقتی که یک مشتری ویژگی پشتیبانی خودکار را روی Veritas Appliance فعال می‌کند،  اطلاعات به طور مستمر جمع‌آوری شده و توسط موتور AI/ML پردازش گشته و یک نمره برای میزان اطمینان سیستم یا به اختصار System Reliability Score به ازای هر تجهیز ایجاد می‌نماید. اطلاعات ایجاد شده در داشبوردی قابل مشاهده است و پرسنل خدماتVeritas Appliance  می‌توانند از آن استفاده نمایند، همچنین این اطلاعات برای مشتریان نیز قابل دسترسی است. براساس نمره اعلام شده و جزئیات پشت آن، تیم‌های پشتیبانی و مشتری می‌توانند اقدامات آینده‌نگرانه‌ای را بر اساس تجزیه‌ و‌ تحلیل‌ها صورت پذیرفته، به انجام برسانند. این امر می‌تواند شامل اطلاع‌رسانی در مورد نصب یک Patch به پرسنل خدمات و یا ایجاد خدمات پیشگیرانه درون محل باشد.

Veritas Predictive Insights روی تجهیز‌ات Veritas NetBackup موجود است و به زودی در تجهیز‌های Veritas Access و Flex نیز قابل‌دسترس می‌باشد.

اشتراک ایمیل