APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

همکاری VMware و NVIDIA در گسترش زیرساخت هوش مصنوعی

به تازگی VMware و NVIDIA همکاری گسترده خود را اعلام کردند. این همکاری شامل تلاش برای ارائه پلتفرم سازمانی End-toEnd مخصوص هوش مصنوعی در یک معماری جدید برای دیتاسنتر، Cloud و Edge است که از NVIDIA® DPUها (واحدهای پردازش داده‌ها) استفاده می‌کنند تا برنامه‌های کاربردی کنونی و نسل بعدی را پشتیبانی کنند.

در طی این همکاری، مجموعه‌ای غنی از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی قابل دسترس در NVIDIA NGCTM Hub با VMware vSphere، VMware Cloud Foundation و VMware Tanzu یکپارچه خواهند شد. این امر اتخاذ هوش مصنوعی را شتاب داده و به سازمان‌ها امکان گسترش زیرساخت موجود برای هوش مصنوعی را می‌دهد، باعث مدیریت تمامی برنامه‌های کاربردی با مجموعه واحدی از عملیات می‌شود و زیرساخت آماده برای هوش مصنوعی که محل استقرار داده‌ها در سراسر دیتاسنتر،Cloud و Edge است را پیاده‌سازی می‌کند.

به علاوه به عنوان بخشی از Project Monterey که امروز بطور جداگانه اعلام شد، شرکت‌ها به منظور ارائه یک معماری برای Hybrid Cloud مبتنی بر تکنولوژی SmartNIC که شامل NVIDIA BlueField®-2 قابل برنامه‌نویسی NVIDIA باشد با هم همکاری می‌کنند. ترکیب VMware Cloud Foundation و NVIDIA BlueField-2 یک زیرساخت نسل جدید را ارائه می‌دهد که هدف ساخت آن برای نیازهای هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، توان عملیاتی بالا و برنامه‌های کاربردی دیتانستر است. همچنین این ترکیب شتاب برنامه‌های کاربردی را به فراتر از هوش مصنوعی یعنی تمامی بارهای کاری سازمانی توسعه می‌دهد و از طریق یک معماری جدید که سرویس‌های دیتاسنتر حیاتی را از CPU به SmartNICها و DPUهای قابل برنامه‌نویسی Offload می‌کند، یک لایه اضافی امنیتی ایجاد می‌کند.

Pat Gelsinger مدیر عامل VMware گفت: ما با NVIDIA همکاری می‌کنیم تا هوش مصنوعی را برای تمامی سازمان‌ها به ارمغان آوریم؛ برقراری دموکراسی درباره یکی از قدرتمندترین تکنولوژی‌ها. همچنین همکاری ما به جهت تعریف یک معماری جدید برای Hybrid Cloud است. هدف از این کار پشتیبانی از نیازها و الزامات نسل بعدی برنامه‌های کاربردی است. ما باهم هستیم تا به استفاده تمامی سازمان‌ها از برنامه‌های بنیادی شتاب‌ دهیم تا بتوانند به کسب‌وکار خود رونق دهند.

Jensen Huang بنیان‌گذار و رئیس NVIDIA گفت: هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به سرعت از آزمایشگاه‌ها به دیتاسنتر‌های شرکت‌ها گسترش یافتند؛ هم بطور مجازی و هم بطور جغرافیایی. NVIDIA و VMware به مشتریان کمک خواهند کرد تا دیتاسنتر شرکت‌ها را به سوپر کامپیوترهای هوش مصنوعی تبدیل کنند. DPUهای NVIDIA به شرکت‌ها این قابلیت را می‌دهد تا دیتاسنترهای ایمن، قابل برنامه‌ریزی و Software-Defined ایجاد کنند که می‌تواند با قیمتی استثنایی به برنامه‌های کاربردی سازمان‌ها شتاب دهد.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

بهبود بهداشت و درمان با یکپارچه‌سازی اکوسیستم‌های NVIDIA و VMware

UCSF Center for Intelligent Imaging در میان سازمان‌هایی است که اکوسیستم‌های NVIDIA و VMware خود را یکپارچه می‌کنند. این مرکز خدمات بهداشتی که پیشرو توسعه هوش مصنوعی و ابزارهای تحلیل در عکس‌برداری پزشکی است از Framework برنامه‌های کاربردی NVIDIA ClaraTM برای عکس‌برداری با هوش مصنوعی استفاده کرده و VMware Cloud Foundation را برای پشتیبانی از طیف وسیعی از بارهای کاری حیاتی بکار می‌برد. این مرکز یک منبع مهم ویژه پژوهش، نوآوری و هوش مصنوعی برای اعضای دانشگاه سانفرانسیسکوی کالیفرنیا و شرکای صنعتی فراهم می‌کند تا مراقبت از بیماران را بهبود بخشند.   

Christopher Hess رئیس بخش رادیولوژی و عکس‌برداری در UCSF می‌گوید: هوش مصنوعی نسبت به چشم انسان بیشتر می‌تواند در مطالعات وسیع عکس‌برداری از بیمار مورد استفاده قرار گیرد. با تحقیقات بیشتر، این تکنولوژی پزشکان را قادر می‌سازد تا سریع‌ترین، مناسب‌ترین و ایمن‌ترین معالجات و درمان‌ها را برای بیماران فراهم کنند. با کنار هم قرار دادن Framework برنامه‌های کاربردی NVIDIA ClaraTM و VMware Cloud Foundation به ما کمک خواهد کرد تا با استفاده از یک ساختار رایج دیتاسنتر برای فعالیت‌هایی مانند آموزش‌، تحقیقات و پشتیبانی از معالجات حساس و اضطراری، فعالیت خود را در زمینه هوش مصنوعی گسترش دهیم.   

پلتفرم Enterprise-Ready برای هوش مصنوعی

اولین جنبه همکاری NVIDIA و VMware – یکپارچگی NVIDIA NGC با VMware vSphere و VMware Cloud Foundation – پیاده‌سازی و مدیریت هوش مصنوعی در بیشتر بارهای کاری لازم را ساده‌تر می‌کند. صنایع مختلف از مراقبت‌های بهداشتی تا خدمات مالی، تولیدی و خرده‌فروشی همه می‌تواند با استفاده از ماشین‌های مجازی و Containerها در پلتفرم یکسان با برنامه‌های کاربردی سازمان و در مقیاس تمامی Hybrid Cloud، به سادگی بارهای کاری هوش مصنوعی را توسعه و پیاده‌سازی کنند.

مشتریان VMware قادر خواهند بود تا به علم داده‌ها و بارهای کاری هوش مصنوعی که در زیرساخت، منابع و Toolset موجود ایجاد می‌شوند شتاب داده و به گسترش اتخاذ هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های ML کمک کنند. دانشمندان داده، توسعه‌دهندگان و محققان، دسترسی فوری به طیف وسیعی از NGCهای Cloud-Native، Containerهای GPU-Optimized، مدل‌ها و کیت‌های توسعه نرم‌افزاری صنعتی خواهند داشت. نرم‌افزار NGC در سرور‌های انتخابی از پیش تست شده NVIDIA A100-Powered پشتیبانی می‌شود که انتظار می‌رود از تولیدات سیستم‌های هدایت کننده شامل تکنولوژی‌های Dell، Hewlett Packard Enterprise (HPE) و Lenovo باشد.

ارائه معماری Hybrid Cloud جدید برای برنامه‌های کاربردی نسل بعدی

جنبه دوم همکاری NVIDIA و VMware مشخص می‌کند که به واسطه پیچیدگی رو به رشد بارهای کاری نسل بعدی، SmartNICها و DPUها تکنولوژی‌های حیاتی برای شتابدهی ایمن به طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی سازمانی است که داده‌ها در آنجا قرار دارد.

NVIDIA و VMware معماری جدیدی برای Hybrid Cloud ارائه می‌دهد که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا زیرساخت و عملیات‌های خود را تکامل بخشند و مدل امنیتی جدیدی را معرفی کنند که امور Hypervisor، شبکه، امنیت و ذخیره‌سازی را از CPU به DPU، Offload کند. این معماری جدید همچنین مدل عملیاتی VMware Cloud Foundation را به سرورهای Bare Metal توسعه می‌دهد.

در یک پیش‌نمایش فنی در VMworld 2020 اعلام شد که این معماری سنگ بنای Project Monterey از  VMwareاست. با بهره‌گیری از NVIDIA BlueField-2 DPU همراه با VMware Cloud Foundation، مشتریان قادر خواهند بود تا طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی نسل بعدی و چند منظوره را سرعت داده، یک هوش قابل برنامه‌ریزی ارائه دهند و یک مدل امنیتی توزیعی و Zero-Trust را در تمامی دیتاسنتر، Edge و Telco Cloudها اجرا کنند.

 

 

اشتراک ایمیل