APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

آشنایی با قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید VMware Horizon 8  

با توجه به همه‌گیر شدن جهانی کووید 19، قطعا امسال سال VDI است، زیرا سازمان‌ها مجبور شده‌اند که تمام نیروهای خود را با طرح دورکاری، سازماندهی کرده و به دنبال راهکارهایی باشند که End Userها یا کاربران نهایی برای بهره‌وری کسب و کار بدان نیاز دارند. تا کنون VMware Horizon در صنعت SSDC و فضاهای کاری دیجیتال پیشرو بوده‌است. VMware همچنان به طور جدی به دنبال نوآوری با VMware Horizon است. اخبار مهمی از  VMwareمنتشر شده‌است، مبنی بر اینکه VMware Horizon 8 ویژگی‌های جدیدی از جمله قابلیت‌های Hybrid Cloud را گسترش داده است. مقاله‌ی پیش رو نگاهی دقیق به جزییات نسخه‌ی جدید فناوری EUC از VMware خواهد داشت.  

ویژگی‌های جدید VMware Horizon 8

VMware Horizon 8 همچنان به بازکردن قفل Hybrid Cloud و Multi-Cloud که گزینه‌های مورد استفاده‌ی سازمان‌ها هستند، ادامه می‌دهد زیرا امروزه سازمان‌ها مجبورند در مورد نیروی کار از راه دور تا حد ممکن انعطاف‌پذیر و خلاق باشند. موارد استفاده‌ی Hybrid Cloud و Multi-Cloud ممکن است شامل نوآوری‌های کار در خانه، تداوم کسب و کار، Real-time Bursting، Disaster Recovery و دسترسی پذیری بالا باشد. این موارد استفاده و دیگر موارد توسط قابلیت‌ها و پیشرفت‌های جدید VMware Horizon 8، پشتیبانی می شوند.

گزینه مناسب برای پیاده‌سازی Hybrid Cloud و Multi-Cloud

اکنون VMware Horizon 8 برای محیط‌های Cloud کاملا مناسب است و از معماری Hybrid Cloud و Multi-Cloud پشتیبانی می‌کند. امروزه، سازمان‌ها دیگر فقط به یک مکان فیزیکی محدود وابسته نیستند. آنها از Hybrid Topologies  استفاده می‌کنند که شامل محیط‌های Cloud عمومی همراه با دیتاسنتر On-Premises است که منابع ذخیره شده را در اختیار دارند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

با توجه به طرح فعلی دورکاری که در حال حاضر متداول است، سازمان‌ها به دنبال رفع نیازهای فعلی و آینده برای انجام این کار به دنبال گسترش این معماری Hybrid یا ترکیبی هستند. با استفاده از VMware Horizon 8، سازمان‌ها می‌توانند در بسیاری از Cloudهای شناخته شده مختلف مانند VMware Cloud در AWS و Microsoft Azure فعالیت کنند. همچنین، با وجود Azure VMware Solution، اکنون Google Cloud و VMware Cloud در Dell EMC پیش نمایش و پشتیبانی می‌شوند.

VMware کارهای زیادی در زمینه های اعتبار و لایه‌های مدیریتی در سراسر Pods Horizon انجام داده است. ساختار جدیدی در VMware Horizon 8 وجود دارد که Universal Broker نامیده می‌شود. این مولفه‌ی جدید همان است که VMware از آن به عنوان Global Entitlement یا اعتبار جهانی یاد می‌کند و به طور هوشمند کاربران را در دسکتاپ یا برنامه شخصی در هر Pod یا Cloud متصل قرار می‌دهد. این امر به تعدادی از عوامل بستگی دارد تا تجربه‌ی بهتری را برای کاربرِ نهایی فراهم کند. که این عوامل ممکن است شامل دسترسی پذیری یا نزدیکی کاربر باشد.

مدیریت Image و برنامه

مدیریت Image و برنامه یکی از زمینه های پیچیده EUC است. با این حال، با استفاده از VMware Horizon 8، مدیریت Image و برنامه با سرویس‌هایی که درPodها و Cloudهای مختلف قرار دارند ساده شده است. Image کاربر می‌تواند یک بار ایجاد شود و مهم نیست که کدام Cloud یا Pod باشد، می‌توان  Imageرا پخش و از آن استفاده کرد.

نظارت بر عملکرد و امنیت

با VMware Horizon 8 ، VMware شامل نظارت بر عملکرد در Real-Time و امنیت  End To Endاست. با این اوصاف، زمانی بهتر از حالا حتی برای تهیه EUC با امنیت بیشتر با کارکنانی که از خانه کار می‌کنند و تهدیدهای امنیت سایبری شایع، وجود ندارد. این امر به اطمینان از امنیت حداکثری End Userها یا کاربران نهایی کمک خواهد کرد.

ویژگیهای Instant Clone جدید

در VMware Horizon 8، ویژگیهای جدیدی برای ارائه عملکرد بهتری از Instant Clone وجود دارد. که شامل قابلیت‌هایی است که به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا دسکتاپ‌های Stateless و غیردائمی را در عرض چند ثانیه تهیه کنند. علاوه بر این، تامین و بروزرسانی‌های One-To-Many را بدون نیاز به زمان توقف، تقویت کنند.

Instant Cloneها دیگر به Parent VM که امکان کاهش بیشتر زمان و منابع تهیه Instant Clone را فراهم می‌کند، احتیاج ندارند. این امر به عنوان Instant Clones Smart Provisioning شناخته می‌شود.

vmware horizon 8

VMware Horizon 8 Smart Provisioning فناوری Instant Clone را بهبود می‌بخشد.

Elastic DRS

با استفاده از برنامه جدید  Elastic DRSیا به عبارتی Distributed Resource Scheduler مدیران Horizon توانایی گسترش Poolها را به صورت پویا دارند و بسته به تقاضاهایی که باید برآورده شوند، به سرعت گسترش آن را کم یا زیاد می‌کنند.  

ویژگی‌های حجم برنامه جدید

بخشی از جذابیت‌های VMware Horizon این است که App Volumes می تواند یکبار برنامه‌ها را  Packageو سپس در همه جا از آنها استفاده کند. با استفاده از VMware Horizon 8، Package کردن برنامه تمدید و ساده می‌شود. نوآوری‌های جدید اکنون مدیریت موجودی و چرخه‌ی حیات برنامه‌ها را ساده می‌کنند.

کاربر می تواند One-To-Many Roll و Rollbackها و سایر وظایف ساده را انجام دهد که برای سازمان‌ها انعطاف پذیری بیشتری حتی در نحوه‌ی نصب برنامه‌ها در زیرساخت VDI فراهم می‌کند. Volume App اکنون از Horizon Cloud در نصب Azure نیز پشتیبانی می‌کند.

پروتکل کارآمدتر Blast Extreme

با انتشار VMware Horizon 8 ، VMware در حال معرفی پروتکل Blast Extreme پیشرفته‌تر و کارآمدتر است. با این نسخه، پروتکل جدید با پشتیبانی از ویدئو با کیفیت بالا، بارهای گرافیکی سه بعدی، Codecهای HEVC H.265، و GPU و همچنین پشتیبانی از مانیتورهای 4K و 8K، حتی تجربه بهتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

ارتباطات و همکاری‌های یکپارچه‌ی پیشرفته

کارمندان فارغ از اینکه در کجا کار می‌کنند، باید توانایی برقراری ارتباط موثر با حداکثر کارآیی را داشته باشند. VMware باVMware Horizon 8 ، حتی تجربه کاربری بهتر و بهبود بهره‌وری را به سازمان ها ارائه می‌دهد. Packهای بهینه‌سازی جدیدی برای Zoom و Webex در دسترس هستند. علاوه بر این، اکنون تجربه صوتی و تصویری و پشتیبانی پیشرفته‌تری را از Microsoft Teams شاهد هستیم.

پشتیبانی از عملکرد بالای گرافیکی

VMware Horizon 8 پشتیبانی بسیار خوبی از گرافیک جدید با عملکرد بالا ارائه می‌دهد. VMware با شرکت‌هایی مانند NVIDIA ، Intel و AMD همکاری کرده است. فناوری های NVIDIA GRID و Quadro گرافیک بالای مقیاس پذیری را فراهم می‌کنند که بهینه سازی برنامه‌های اداری و چندرسانه‌ای را فراهم می‌کند.

امنیت حقیقی Intrinsic

VMware Horizon 8 بر اساس اکوسیستم بسیار خوبی از فناوری‌ها و محصولات امنیتی ساخته شده است که VMware زیر مجموعه‌ی آن است. Horizon از راهکارهای امنیتی حقیقی از جمله Workspace ONE Access، VMware SD-WAN همراه باVeloCloud ، NSX Advanced Load Balancer (Avi Networks) و Unified Access Gateway (UAG) بهره می برد.

همچنین، امنیت نسل بعدی Endpoint ناشی از این است که VMware اخیرا Carware Black را کسب کرده‌است. تمام راهکارهای امنیتی حقیقی ارائه شده توسط VMware می‌توانند به اطمینان از معماری Zero-Trust با VM Horizon 8 کمک کنند.

اشتراک ایمیل