APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ارائه پلتفرم Angular 2 توسط شرکت VMware

سیستم طراحی متن باز Clarity شرکت VMware هم اکنون در GitHub قابل دسترس می‌باشد.

VMware اخیرا سیستم طراحی متن باز Clarity را به منظور ایجاد برنامه‌های کاربردی تحت وب بر اساس چارچوب Angular 2 در GitHub عرضه نموده است. Clarity شامل ارائه دستورالعمل‌های کاربری، الگوهای طراحی و اجزای واسط کاربری لایه View در کنار هم می‌باشد.

Jehad Affoneh، از مهندسین VMware و سرپرست پروژه Clarity اظهار داشت: ارائه این پلتفرم بدان معناست که Developerها می‌توانند تمرکز خود را از روی ساخت اجزای واسط کاربری صرفا به ساخت برنامه‌های کاربردی معطوف نمایند تا زمان و انرژی بیشتری را برای ایجاد جریان‌های کاری و تجربیات منحصر به فرد برای محصولات در اختیار داشته باشند. همچنین وی به ذکر یک نمونه پرداخت و اظهار نمود که در این پروژه کاربرد Data Grid به عنوان یکی از پیچیده‌ترین اجزای واسط کاربری تسهیل می‌گردد، زیرا این شرکت Clarity موردی را قبلا و پیش از Angular 2 ارائه نموده است.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود: Clarity از تمایل VMware برای ارائه یک سیستم طراحی داخلی با هدف یکپارچه‌سازی مجموعه محصولاتِ شرکت VMware پدید آمده است. در ضمن جهت تسریع روند توسعه از اجزای قابل استفاده‌ی مجدد و چندین تیم از سایر محصولات شرکت نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

Affoneh همچنین عنوان کرد: انتظار ما این است که Clarity به عنوان یک پروژه متن باز، به سرعت و بر اساس ورودی‌ و مشارکت ‌Developer‌ها و کاربران خود توسعه یابد؛ ضمن اینکه Clarity، تحت لیسانس MIT ارائه شده است.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

VMware به عرضه Clarity در قالب سه پکیج NPM پرداخته است:

  • Clarity-Icons، دارای آیکون‌های سفارشی با ویژگی‌های مورد نظر
  • Clarity-ui، همراه با شیوه‌های استاتیک برای ساخت اجزای HTML
  • Clarity-Angular، دارای اجزای Angular 2 و وابسته به Clarity-ui

قالب Sketch، به عنوان بخشی از Clarity در برگیرنده‌ی مجموعه‌ای از Component‌ها بوده و از فونت متن باز Metropolis استفاده می‌نماید. پیشنهاد VMware برای شروع پروژه‌های جدید، ادغام پروژه Clarity با Clarity-ui وClarity-Angular  می‌باشد.

اشتراک ایمیل