APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

رفع مشکل PSOD در نسخه 10.3.2 نرم‌افزار VMware Tools

بسیاری از مشتریان VMware در VMware Tools نسخه 10.3.0 بر روی ماشین‌های مجازی با مشکل (PSOD(Purple Screen of Death مواجه بودند. این PSOD به‌دلیل وجود باگی در این نسخه از نرم‌افزار برای سیستم عامل ویندوز بود و VMware مشتریان خود را درخصوص این مشکل آگاه ساخته است. این نسخه تنها کاربرانی که از vSphere 6.5 استفاده می‌کنند را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برای حل آن، VMware نسخه 10.3.2 نرم‌افزار VMware Tools را منتشر نموده و نسخه 10.3.0 را از رده خارج کرده است.

علاوه بر انتشار نسخه‌ی 10.3.2 این نرم‌افزار، یک راهکار مدیریت امنیت و مانیتورینگ با نام AppDefense نیز در آن گنجانده است.  AppDefense را می‌توان بر روی ماشین مجازی و با استفاده از VMware Tools Installer نصب نمود. به یاد داشته باشید که VMware Tools نمی‌تواند به‌صورت خودکار AppDefense را نصب کند و باید به‌صورت دستی نسبت به نصب این جزء اقدام نمایید.
VMware این نسخه از نر‌م‌افزار VMware Tools خود را به این دلیل منتشر کرد تا عملکرد آن را بهبود داده و مشکلی را برطرف کند که در نسخه‌های پیشین آن برای مشتریان رخ داده بود. می‌توان VMware Tools را برای ماشین‌ها از طرق مختلفی به‌صورت دستی به‌روزرسانی نمود و یا اینکه به‌صورت خودکار پس از به‌روزرسانی ESXi یا با استفاده از VMware Update Manager این کار را انجام داد.

ویژگی‌های جدید VMware Tools 10.3.2

این نسخه از نرم‌افزار تعدادی از مشکلات VMware AppDefense را برطرف نموده است.  توصیه می‌شود که کاربران AppDefense از نسخه‌ی 10.3.2 نرم‌افزار VMware Tools استفاده کنند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

نکته قابل توجه آن است که VMware Tools 10.3.0 به‌دلیل مشکلی که با درایور VMXNET3 داشت، منقضی شده است. کاربران باید نسخه‌ی 10.3.2 یا 10.2.5 و یا نسخه‌ای قدیمی‌تر از نرم‌افزار را نصب نمایند.

VMware Tools 10.3.2 از سیستم‌ عامل‌های ذیل پشتیبانی به‌عمل می‌آورد:

  • iso از ویندوز ویستا و ویندوزهای پس از آن پشتیبانی می‌کند.

VMware Tools 10.3.0 برمبنای Microsoft Visual C++ 2017 Redistributable نسخه 14.0 متکی بوده و از آن برای اجرا استفاده می‌کند. هنگام آماده‌سازی سیستم برای نصب نسخه 10.3.0 نرم‌افزار، Microsoft Visual C++ 2017 Redistributable به‌عنوان یک پیش‌نیاز بر روی سیستم نصب می‌شود. نصب یا ارتقاء VMware Tools 10.3.0 بر روی ویندوزهایی که از پیش‌نیازها بهره‌مند نیستند، پشتیبانی نمی‌شود و مشتریان باید از نسخه‌ی 10.2.X برنامه یا نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده نمایند تا زمانی که سیستم عامل ویندوی خود را Patch یا به‌روزرسانی نمایند تا از پیش‌نیازهای نسخه‌ی 10.3.0 برنامه برخوردار باشد.

  • پیش‌نیازهای این نرم‌افزار در سطح Windows OS:

Windows Server 2016

Windows 10

Windows Server 2012 R2

Windows 8.1

Windows Server 2012

Windows 8

(Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1

Windows 7 SP1

(Windows Server 2008 R2 Service Pack 2 (SP2

Windows Vista SP2

Windows Server 2012 R2 همراه با به‌روزرسانی KB2919355

Windows 8.1 همراه با به‌روزرسانی KB2919355

  • iso از سیستم عامل‌های لینوکس مبتنی بر Red Hat Enterprise Linux یا به اختصار RHEL نسخه 5 به ‌بعد، SUSE Linux Enterprise Server یا به اختصار SLES نسخه 11 به‌بعد و Ubuntu نسخه 10.04 به‌بعد پشتیبانی می‌نماید. همچنین از دیگر توزیع‌های لینوکس که دارای glibc نسخه 2.5 به‌بعد است، نیز پشتیبانی می‌کند.
  • iso از Mac OS X نسخه 10.11 به‌بعد پشتیبانی می‌کند.
  • iso از نسخه‌های Solaris پشتیبانی می‌کند.
  • ادغام VMware AppDefense با VMware Tools: فرآیند نصب VMware Tools، نرم‌افزار AppDefense را که یک راهکار مدیریت امنیت و مانیتورینگ می‌باشد،شامل می‌شود. این راهکار امنیت دیتاسنتر بر مبنای کنترل برنامه‌های کاربردی، شناسایی و پاسخگویی ساخته شده است.
  • تغییرات در درایور OpenGL: این درایور برای رفع خطاها و باگ‌های موجود و همچنین بهبودی‌های عملکرد ذیل به‌روزرسانی شده است:

بهینه‌سازی Vertex Buffer Object یا به اختصار VBO

بهینه‌سازی Display List Drawing

  • به‌روزرسانی درایور از جانب آپدیت سرور مایکروسافت: این ادغام به کاربران اجازه می‌دهد که درایور PVSCSI را هنگام به‌روزرسانی ویندوز، به‌روزرسانی کنند. این قابلیت فقط برای PVSCSI بر روی ویندوز سرور 2016 پشتیبانی می‌شود.
  • Shared Folders: پوشه‌های اشتراکی مبتنی بر FUSE که به‌عنوان جایگزینی برای Kernel Mode Client استفاده می‌شود، از توزیع‌های لینوکس با Kernel نسخه 3.10 به‌بعد پشتیبانی می‌کند.
  • ارتقاء کامپایلر مورد استفاده VMware Tools: کامپایلر موجود در VMware Tools 10.3.0 برای ویندوز به Microsoft Visual Studio 2015 ارتقا یافته است.

VMware AppDefense

AppDefense یک محصول امنیتی Endpoint دیتاسنتر است که از برنامه‌های کاربردی درحال‌اجرا در محیط‌های مجازی‌سازی‌شده، محافظت می‌نماید. به‌جای تعقیب تهدیدها، AppDefense سعی به درک حالت و رفتار یک برنامه‌ی کاربردی کرده، سپس شروع می‌کند به مانیتور نمودن آن وضعیت برای شناسایی تغییراتی که می‌توانند نشانگر یک تهدید باشند. هنگامی‌که یک تهدید رؤیت شود، AppDefense به‌صورت خودکار واکنش نشان می‌دهد.

اشتراک ایمیل