APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ویژگی های جدید vSphere 6.5 Update 3

درحالی‌که همه در انتظار بروز‌رسانی سوم vSphere 6.7 (که در حال حاضر در مرحله‌ی بِتای انتشارش است) بودند، کمپانی VMware به‌تازگی سومین بروز‌رسانی vSphere 6.5 را عرضه کرد. بروز‌رسانی سوم vSphere 6.5 صرفا یک نسخه جهت بهبود عملکرد زیرساخت است و هیچ کارکرد تازه‌ای به جز افزودن چند درایو جدید و رفع تعدادی از باگ‌ها به آن اضافه نشده است.

از جمله اصلاحات جزئی آن به‌طور مثال می‌توان به ESXi اشاره کرد، می‌توان استفاده از License را ردیابی نمود، توپولوژی سوییچ را Refresh کرد و بهبود در جست‌و‌جو و Developer Center را مشاهده نمود. یا مثلا می‌توان در vCenter سرور ویندوزی که از دیتابیس خارجی پشتیبانی می‌کند، از مایکروسافت SQL سرور 2014 مدل SP3 استفاده کرد.

همچنین با افزودن درایور جدید، باگی که از دیدن LED دیسک‌ها برای پیدا کردن دیسک‌ها جلوگیری می‌کرد، رفع گردیده است. این مورد به‌عنوان یک راه حل در آخرین Patch امنیتی برای ESXi اضافه شده است.    

ممکن است کاربران با استفاده از یک lsi-msgpt3 Asyc driver، تحت یک ابزار کنترل lsi-msgpt3، موفق به Locate و روشن کردن یک LED دیسک نشوند. این راه حل جدید Isu-lsi-lsi plugin را بروز‌رسانی می‌کند تا با درایورهای Inbox و async lsi-msgpt3 کار کند.

تازه‌های  ESXi 6.5 Update 3

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

بروز‌رسانی سوم ESXi 6.5 دارای ویژگی‌های جدید زیر است:

 • درایور ixgben با افزودن Queue Pairing کارایی CPU را بهینه‌سازی می‌کند.
 • می‌توان میزان استفاده از License را ردیابی نمود، توپولوژی سوییچ را Refresh کرد و در زمینه‌ی جستجو و Developer Center در vSphere Client نیز با بهبودهایی همراه بوده است.
 • برای سرورهای AMD Zen 2، پشتیبانی Legacy فراهم گشته است.
 • بروز‌رسانی سوم ESXi 6.5 برای درایورهای msgpt2، lsi-msgpt35، lsi-mr3، lpfc/brcmfcoe، qlnativefc، smartpqi، nvme، nenic، ixgben، i40en و bnxtnet  بروز‌رسانی فراهم می‌کند.
 • این بروزرسانی از ویندوز سرور Failover Clustering و ویندوز سرور 2019 پشتیبانی می‌کند.
 • بروز‌رسانی سوم ESXi 6.5 ویژگی vmware.etherswitch.ipfixbehavior را به سوییچ‌های مجازی توزیع‌شده اضافه می‌کند تا کاربر را قادر سازد که انتخاب کند چطور ترافیک ورودی و خروجی  و بهره‌وری خود را ردیابی نماید. ویژگی com.vmware.etherswitch.ipfixbehavior با مقدار 1، امکان Sample کردن را در هر دو جهت Ingress و Egress میسر می‌سازد. با مقدار  0 تنها Sample کردن در جهت Egress میسر می‌گردد، که تنظیمات پیش‌فرض هم به همین ترتیب است.

ویژگی های جدید vCenter 6.5 Update 3

بروز‌رسانی سوم vCenter Server 6.5 ویژگی‌های زیر را در بر دارد.

 • با بروز‌رسانی سوم vCenter Server 6.5، رخدادهای مربوط به افزودن، حذف کردن یا اصلاح نقش کاربر و کاربری را که شروع‌کننده‌ی این تغییرات بوده است، نشان می‌دهد.
 • پیشرفت در زمینه‌ی ممیزی در vSphere: این بروز‌رسانی، ممیزی VMware vCenter Single Sign-On را با افزودن رخدادهایی برای عملیات‌هایی از قبیلِ مدیریت کاربر، Login، ایجاد گروه، منبع هویت و بروز‌رسانی‌های Policy؛ بهبود می‌بخشد. این ویژگی جدید تنها برای vCenter Server Appliance که Platform Services Controller داخلی دارند، قابل دسترسی است، نه برای vCenter Server ویندوزی یا vCenter Server Appliance با یک Platform Services Controller خارجی. از جمله منابع تایید هویت قابل پشتیبانی می‌توان به local، Integrated Windows Authentication یا به اختصار IWA و Active Directory روی LDAP اشاره کرد.  
 • پشتیبانی از دیتابیس خارجی: این بروز‌رسانی از Microsoft SQL 2014 SP3 پشتیبانی می‌نماید.

بخشی از این نسخه‌ی عرضه شده همچنین نسخه‌ی جدیدی از ابزارهای VMware است.

تازه‌های VMware Tools 3.1.10

 • VMware Tools 10.3.10 پشتیبانی از Guestهای Solaris را متوقف می‌کند.
 • درایور pvscsi اکنون از طریق سرویس WSUS مایکروسافت برای Windows Server 2016 و Windows Server 2019 قابل دسترس می‌باشد. وقتی فرایند عرضه‌ی درایور تمام شود، بروز‌رسانی درایور vmxnet3 نیز از طریق همان سرویس WSUS امکان پذیر خواهد بود.
 • این نسخه‌ی Tools VMware شامل ماژول‌های Kernel از پیش‌ساخته شده است که کاهش آسیب‌پذیری امنیتی Specter (Retpoline) را برای SLESSP4 (نسخه‌ی کرنل 1.101-108.84 و بالاتر) و RHEL6.6 (نسخه‌های کرنل 2.6.32-754.9.1 و بالاتر) فعال می‌کند.

قابل توجه است که VMware tools از زبان های مختلف پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر VMware Tools 10.3.10 در زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، چینی امروزی و چینی سنتی‌ موجود است.

اشتراک ایمیل