APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

معرفی اپلیکیشن vSphere Mobile Client برای تجهیزات موبایلی

تجهیزات سیار مانند موبایل و تبلت بخشی از زندگی ما شده‌اند زیرا به ما در هرچیزی مانند سلامتی، زندگی اجتماعی و یا شغل کمک می‌کنند. VMware نیز می‌خواهد  ادمین‌ها را قادر سازد تا با استفاده از این تجهیزات از دیتاسنتر خود مراقبت کنند. نرم افزار vSphere Mobile Client منتشر شده تا به افراد برای مانیتور دیتاسنتر کمک کرده و بدون وقفه با اقداماتی سریع بار کاری را راه‌اندازی کنند. این برنامه‌ کاربردی که از لحاظ حجمی سبک است برای دانلود در سیستم عامل‌های Android و iOS در دسترس قرار گرفته است.

اپلیکیشن Vsphere mobileاپلیکیشن vSphere Mobile با استفاده از APIهای یکسان vSphere Client (HTML5) ساخته شده و با تم Clarity سازگار است، بنابراین داده‌ها و تجربیات هماهنگ را در تمامی پلتفرم‌های مختلف مدیریتی vSphere حفظ می‌کند. از آغاز سال 2019، این برنامه به عنوان یک سیستم مدیریت کننده منتشر شد و تمامی ویژگی‌های برنامه‌های کاربردی مدرن و سیار مانند احرازهویت Biometric، بهینه‌سازی رابط‌کاربری لمسی و قابلیت‌های اعلان‌ آفلاین را دارد.

اپلیکیشن vsphere mobile clientاپلیکیشن vSphere Mobile ساخته‌شده تا همواره مانیتورکردن را یادآور شود. می‌توان بکارگیری از منابع توسط ماشین‌های مجازی، میزبانان، کلاسترها و… را برای معیارهای دقیق و یکسان مربوط به vSphere Client (HTML5) مانیتور کرد. همچنین می‌توان وضعیت امور، رویدادها یا هشدارها را در محیط خود مانیتور نمود. تنها مجموعه‌ی محدودی از عملیات در این برنامه‌ کاربردی پشتیبانی می‌شوند تا به ما امکان کاهش هرگونه مشکلی که در طی مانیتورکردن متوجه آن می‌شویم را بدهد. به عنوان مثال: منابع یک میزبان در یک کلاستر با قابلیت DRS رو به اتمام است و ما می‌خواهیم  تا یک میزبان را در حالت پایداری قرار دهیم. بنابراین DRS می‌تواند برنامه‌ کاربردی ما را vMotion کند و زمان Downtime صفر را به دنبال داشته باشد. یا مثلا می‌خواهیم از یک ماشین مجازی Snpashot بگیریم یا آن را برای یک تعمیر کوتاه روشن و خاموش کنیم یا نگاهی گذرا به کنسول‌های Remote ماشین‌های مجازی داشته باشیم، نمی‌توانیم هرگونه عملیات پیشرفته مانند پیکربندی کلاستر یا اجرای دستی vMotionها را انجام دهیم پس ریسک خطاهای تایپ‌کردن‌های اشتباه را کاهش می‌دهیم.

ویژگی جالب دیگری که توسط اپلیکیشن vSphere Mobile  پشتیبانی می‌شود مانیتورکردن آفلاین امور طولانی است. فرض کنیم یک Host را در حالت Maintenance قرار دادیم که  باعث ایجاد تریگر در برخی از عملیات vMotion که زمان زیادی برای تکمیل شدن نیاز دارد، شود. آیا ارسال اعلان اتمام امور به تلفن همراه ما خوشایند نیست؟ در این حالت تنها زمانی لپ‌تاپ خود را روشن می‌کنیم که خطاهایی وجود داشته باشد. می‌توان با پیکربندی یک Notification Appliance که این امور طولانی را مانیتور می‌کند و به برنامه‌های کاربردی تلفن همراه ما درباره‌ اتمام امور Push Notification ارسال می‌کند به این قابلیت دست یافت.

به منظور استفاده از اپلیکیشن vSphere Mobile Client، تنها به اتصال VPN از تلفن همراه خود به دیتاسنتر نیاز دارید. اگر سازمان از هرگونه نرم‌افزار Mobile Device Management (MDM) استفاده ‌می‌کند، می‌توان با استفاده از Built-In VPN در MDM، اتصال مورد نظر را برقرار کرد. از زمان انتشار این برنامه کاربردی در 2019، شاهد افزایش قابل توجهی در استفاده از آن در تمام دنیا هستیم. برخی از قابلیت‌هایی که در آینده وارد برنامه‌ی کاربردی می‌شود شامل این موارد هستند: قابلیت مدیریت سرور‌های چندشاخه vCenter که شامل VMware Cloud در AWS است، یکپارچه‌سازی میان برنامه‌های کاربردی مانیتور‌کننده vSAN، اعلان‌های قابل تنظیم، یکپارچه‌سازی‌های سلامت vSphere Skyline و مرورگر قابلیت‌های واگذاری سیار.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

مزایای vsphere mobile client

چه بر سر vSphere Mobile Watchlist آمد؟

در گذشته یک Mobile Client با نام vSphere Mobile Watchlist وجود داشت که محیط vSphere را مدیریت می‌کرد و مدت‌ها پیش ساخته‌شده بود. از آنجایی که حجم این برنامه بالا بود برای استفاده مجدد از APIهای  vSphere Clientساخته نشده بود و بازسازی بهینه آن تجربه گرانی بود، ترجیح داده شد تا برنامه‌ی کاربردی جدید و سبک vSphere Mobile  ساخته شود و vSphere Watchlist دیگر پشتیبانی نمی‌شود.

اشتراک ایمیل