APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ویژگی جدید Microsoft Teams

Microsoft Teams با بیش از سیزده میلیون کاربر در روز، همچنان در حال سرعت گرفتن و بدست آوردن محبوبیت است و به طور مداوم ویژگی‌های مهیجی را برای کاربران خود ارائه می‌کند تا بازده کاری آن‌ها افزایش یابد. در ادامه به قابلیت‌های جدید ارایه شده در آخرین نسخه از این محصول پرداخته خواهد شد.

ویژگی جدید: چت و همکاری

نمایش پیام‌های دارای اولویت برای اطمینان از دریافت پاسخ مناسب

در هر سازمانی ممکن است وضعیت‌های بحرانی و حساس از نظر زمانی به وجود بیاید؛ این وضعیت ها ممکن است از نیاز به سابقه پزشکی یک بیمار در بیمارستان گرفته تا نیاز به بررسی سریع قیمت کالا در انبار باشد. با پیام‌های اولویت‌بندی‌شده می‌توان پیام‌های فوری به گوشی‌های تلفن همراه یا دسکتاپ دیگران ارسال نمود. این بدان معنا است که دریافت کننده، هر دو تا بیست دقیقه یکبار از وجود پیام مطلع می‌شود. بنابراین به احتمال زیاد کاربر به موقع پاسخ مورد نیاز خود را دریافت می‌کند.

برای مدت زمانی محدود، نوتیفیکیشن‌های دارای اولویت، در Microsoft Teams  به صورت نامحدود برای همه مشتریان در دسترس خواهد بود. این دوره از ژوئیه 2019 تا دسامبر 2019 اجرا خواهد شد. در طول این مدت، کلیه کاربران می‌توانند نوتیفیکیشن‌های دارای اولویت را به صورت نامحدود ارسال کنند.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

ویژگی جدید Microsoft Teams

نحوه برقراری ارتباط با همکاران

گاهی نیاز است با ذکر نام با همکاران خود در ارتباط باشیم و آن‌ها را از اطلاعات مهم اگاه سازیم، سوالی بپرسیم یا از آن‌ها تشکر کنیم. اکنون می‌توان به سادگی شروع به تایپ کردن نام شخصی نمود (با یک حرف بزرگ شروع می‌کنیم) و از لیست پیشنهادی شماره تماس مد‌‌‌نظر را  انتخاب کرده و نام وی را علامت‌گذاری کرد. مخاطب پیامی دریافت خواهد کرد و می‌تواند با کلیک کردن روی آن مستقیما به قسمتی از گفتگو دست پیدا کند که نام وی در آن ذکر شده است.

ویژگی جدید Microsoft Teams

حفظ تمرکز بر مکالمات با مدیریت کانال

مدیریت کانال به صاحبان گروه و اعضایی که به عنوان مدیرمیانی اضافه شده‌اند حق انحصاری می‌دهد تا در کانال پست‌های جدید ایجاد کنند و قابلیت پاسخ دادن اعضای گروه را کنترل نمایند. این ویژگی برای زمانی که باید اطمینان حاصل شود مکالمات در یک کانال خاص و متمرکز بر موضوع هستند، عالی است.

ویژگی جدید Microsoft Teams

ویژگی جدید: جلسات، تماسها و رویدادهای زنده

استفاده از زیرنویس و توضیحات در جلسات

هنگام میزبانی یک جلسه یا رویدادی در Microsoft Teams ، باید چگونگی بهره بردن تمام مخاطبین و شرکت کنندگان را مد نظر قرار داد. زیرنویس‌ها و توضیحات زنده که اکنون در بصورت پیش‌نمایش عرضه شده، به حضار این توان را می‌دهد که توضیحات گوینده را به صورت Real-Time بخوانند. این موضوع به بهبود دسترسی و اثربخشی جلسات (پیش نمایش خصوصی) و رویدادهای زنده (پیش نمایش عمومی) کمک می‌کند. این ویژگی برای افرادی که ناشنوا یا کم شنوا هستند، یا افرادی که از مکان‌های شلوغ در حال برقراری ارتباط هستند، بسیار تاثیر‌گذار است.

توضیحات و زیرنویس‌ها در رویدادهای لایو، از بیش از 50 زبان پشتیبانی می‌کنند. بنابراین شرکت‌کنندگان به راحتی می‌توانند زبان‌هایی را انتخاب کنند که تجربه‌شان را بهبود می‌بخشد. جلسات امروز در حالت پیش‌نمایش خصوصی، از توضیحات لایو به زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کنند. به زودی زبان‌های بیشتری ارائه خواهد شد.

ویژگی جدید Microsoft Teams

مشاهده روند استفاده با گزارشهای مصرف رویدادهای لایو

دسترسی آسان به داده‌ها و گزارش‌دهی، بهینه‌سازی رویدادهای آینده را بسیار ساده می‌کند. حالا مدیران شبکه به راحتی می‌توانند روند مصرفی موجود در سازمان از جمله اطلاعات مربوط به کاربر، وضعیت رویدادها، مجموع مشاهده کنندگان رویداد و افرادی که در سازمان جلسه را زمانبندی می‌کنند ارائه دهند و eventهای بصورت Real Time را تولید کنند.

ویژگی جدید Microsoft Teams

مهاجرت به Microsoft Teams Rooms برای داشتن تجربه ای بهتر در جلسات

در ماه ژوئیه، برنامه بروزرسانی 4.0.105.0 (Microsoft Teams Rooms (MTR از طریق فروشگاه ویندوز منتشر شد. این بروزرسانی برنامه شامل ویژگی‌های مختلف سرویس‌دهی و Client برای دستگاه‌های Microsoft Teams Rooms است که خود شامل تغییر نام از “Skype Room System v2” به “Microsoft Teams Rooms”، بروزرسانی Ul که باعث می‌شود برنامه Microsoft Teams Rooms بیشتر شبیه به استفاده‌ی افراد از دسکتاپ و موبایل شود، بروزرسانی تم‌ها و تصاویر بر روی صفحه نمایش اتاق‌ها، افزایش کنترل جلسات در دستگاه MTR و همچنین امکان ارزیابی کیفیت تماس در دستگاه MTR می‌باشد.

همچنین بروزرسانی بسیار جالبی وجود دارد که امکان استفاده از Microsoft Whiteboard را در Microsoft Teams Rooms فراهم می‌نماید. این بدان معنی است که وقتی اتاق افراد دارای دستگاه لمسی است، می‌توانند جلسات Whiteboarding را به‌صورت Real-Time با شرکت کنندگان از راه دور برگزار کنند.

ویژگی جدید Microsoft Teams

اتمام زمان پشتیبانی از Skype for Business Online

اعلام شده است که Skype for Business Online در تاریخ 31 ژوئیه 2021 کنار گذاشته می‌شود و پس از این تاریخ دیگر این سرویس قابل دسترسی نخواهد بود. باید توجه داشت که Skype و Skype for Business Server هیچکدام مشمول این اطلاعیه نیستند. از زمان راه‌اندازی Microsoft Teams در سال 2017 مایکروسافت قابلیت‌های جدید را به آن افزوده و آن را بهبود بخشیده است تا بتوان با اطمینان آن را به عنوان یک بروزرسانی برای کلیه مشتربان Skype for Business Online ارائه نمود. مشتریانی که از Microsoft Teams استفاده کرده‌اند، اذعان داشتند که نه تنها  Teamsبه آن‌ها در بهبود همکاری به طورکلی کمک کرده‌‌، بلکه فرصتی نادر را برای تجدید نظر در مورد نحوه انجام کار در سازمان‌شان فراهم کرده‌است.

ویژگی جدید: Teams Admins

آمادهسازی شبکه باNetwork Planner  ( نسخه پیش نمایش)

ما می‌دانیم که مدیران شبکه می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که شبکه آن‌ها آماده‌ی ارائه بهترین تجربه Teams به کاربرانشان است.  The Network Planner که در Microsoft Teams Admins موجود است، الزامات شبکه کاربر را برای نصب Teams و Cloud Voice در مکان‌های فیزیکی سازمان‌هایشان محاسبه می‌کند. فقط نیاز است که ادمین جزئیات شبکه و میزان استفاده از Teams را ارائه دهد. این ویژگی در اول ژوئیه به‌صورت پیش‌نمایش راه‌اندازی شد.

ویژگی جدید:  Teamsبرای کارمندان

ساعت ورود و خروج از کار با ساعت زمان در Teams Shift

ویژگی جدید ساعت زمان در ماژول Teams Shifts به کارمندان اجازه می‌دهد تا ساعت ورود و خروج و استراحت خود را با برنامه Teams موبایل خود تنظیم کنند. مدیران برای اطمینان از ساعت ورود و خروج اعضای تیم به محل کار تعیین شده می‌توانند یک محدوده‌ی جغرافیایی ایجاد کنند.

ویژگی جدید Microsoft Teams

ویژگی جدید: GCC High دولت و وزارت دفاع (DOD) آمریکا

تمام ویژگی‌هایی که در ادامه خواهد آمد در محیط‌های دولتی GCC High و DOD کاربرد دارند.

کار با افراد خارج سازمان با دسترسی خارجی یکپارچه

کاربران می‌توانند به‌وسیله Microsoft Teams به صورت یکپارچه با افراد خارج از سازمان خود ارتباط برقرار کنند. دسترسی خارجی Microsoft Teams به کاربران سایر دامنه‌ها، از جمله کسانی که هنوز از Skype for Business Online یاSkype for Business On-Prem  استفاده می‌کنند، اجازه می‌دهد تا در چت و مکالمات شرکت کنند. این برنامه اکنون در GCC High  دولت و وزارت دفاع کاربرد دارد و تا پایان آگوست 2019 کامل می‌گردد.

پخش ویدئو و محتوای جلسات برای بسیاری از مخاطبان آنلاین

رویدادهای زنده در Microsoft Teams هم در Teams و هم در برنامه خارجی تولید شده، در تاریخ 26 ژوئیه در GCC در دسترس قرار گرفت. رویدادهای زنده‌ی Microsoft Teams برنامه اضافه شده به جلسات Teams است که افراد را قادر می‌سازد تا رویدادها را برنامه ریزی و تولید و به مخاطبان آنلاین بسیاری منتقل کنند.

مشاهده در دسترس بودن افراد در Teams وSkype for Business  بصورت یکپارچه

وضعیت حضور کاربران (برای مثال در دسترس بود، مشغول یا در حال مکالمه بودن) اکنون بین Teams و Skype for Business یکپارچه‌سازی شده است. این موضوع تضمین می‌کند که کاربر بدون توجه به برنامه و دستگاهی که از آن استفاده می‌کند، وضعیت حضوری واحدی داشته باشد. بنابراین اگر کاربر وضعیت Teams خود را در حالت “Busy” قرار دهد، کاربران Skype هم وضعیت “Busy” فرد را می‌بینند. برای این قابلیت، حساب اصلی Skype for Business  که به کاربر Teams متصل است، باید در Skype for Business  بصورت آنلاین قابل اجرا باشد. این موضوع اکنون برای GCC High دولت در حال اجرایی شدن است.

چت کاربران Teams با Skype for Business بصورت یک به یک

قابلیت همکاری (1:1 Teams – Skype for Business Chat) اکنون در محیط‌های دولتی GCC High  و DOD موجود است. کاربری که به حالت Teams-Only به‌روز شده است، می‌تواند از طریق چت با سایر کاربرانی که هنوز از Skype for Business  استفاده می‌کنند، با استفاده از قابلیت سازگاری بین Teams و Skype for Business  به ارتباط خود ادامه دهد. این به کاربران کمک می‌کند تا در هنگام انتقال سازمان از Skype for Business   به Teams کارآمدی خود را حفظ کنند.

اشتراک ایمیل