APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

تجربه جدید و مدرن جستجو در SharePoint Server 2019

SharePoint Server 2019 علاوه بر تجربه جستجوی کلاسیک، نوع جدید آن را نیز ارائه می‌دهد. هردو تجربه از شاخص جستجو (Search Index) یکسانی استفاده می‌کنند تا نتایج را پیدا کنند. در تجربه مدرن جستجو، مهم‌ترین تفاوت قابل مشاهده برای کاربران این است که حتی پیش از نوشتن چیزی در جای خالی جستجو، نتایج قابل مشاهده است و با نوشتن کاربر بروزرسانی می‌گردد.

به عنوان یک مدیر جستجو نمی‌توان جستجوی کلاسیک و جدید را غیرفعال کرد. کاربران در سایت‌های پخش‌کننده، سایت‌های تیمی کلاسیک و Search Center همان تجربه کلاسیک جستجو را خواهند داشت، اما آنها در Home Page مربوط به SharePoint، سایت‌های ارتباطی و سایت‌های تیمی مدرن تجربه جستجوی مدرن را دارند. از دید یک مدیر جستجو، تفاوت‌هایی میان تجربه‌های جستجو وجود دارد. 

مدیران جستجو می‌توانند تجربه جستجوی کلاسیک را بطور کلی تنظیم کنند اما تنها بر برخی جنبه‌های تجربه جستجوی جدید تاثیر بگذارند. تنظیمان جداگانه‌ای برای تجربه جستجوی مدرن وجود ندارد بلکه برخی از تنظیمات جستجوی کلاسیک همچنان در جستجوی جدید وجود دارند و کاربردی هستند:

الگوی جستجو تعیین می‌کند که محتوا به چه طریق از شاخص جستجو جمع‌آوری و نگهداری شده است. به دلیل آنکه هردو تجربه جستجو از از یک شاخص جستجو برای یافتن نتایج استفاده می‌کنند، هرگونه تغییر در الگو در هر دو تجربه ظاهر می‌شود. تنظیمات الگوی جستجوی زیر تجربه جستجوی مدرن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند:

قابل دسته‌بندی

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

اصلاح‌پذیر

استخراج نام شرکت

استخراج موجودیت سفارشی

تجربه جستجوی مدرن فقط نتایج حاصل از منبع پیش فرض نتیجه را نشان می دهد. اگر منبع نتایج پیش‌فرض را تغییر دهید، هردو تجربه جستجو تحت تاثیر قرار می‌گیرند. اگر بطور موقت یک نتیجه جستجو را حذف کنید، آن نتیجه در هردو تجربه جستجو حذف می‌گردد.

زمانی که یک نتیجه Promote شده را در سطح Tenant ایجاد می‌کنید، کاربران می‌توانند آن را در هردو تجربه جستجو ببینند. در تجربه جستجوی جدید کاربران  زمانی که فیلتر «تمامی نتایج» (پیش‌فرض) را در صفحه نتایج اعمال کنند و در تمامی سایت‌ها جستجو کنند،  فقط نتایج Promote شده را می‌بینند.

برخلاف صفحه نتایج جستجوی کلاسیک، صفحه نتایج جستجوی جدید با بخش‌های وب ساخته نشده است و شما نمی‌توانید صفحه نتایج جستجوی جدید را تنظیم کنید و یا یک صفحه نتایج جستجوی اضافی بسازید. Search Boxهای جدید را در Home Page مربوط به SharePoint، سایت‌های ارتباطی و سایت‌های تیمی مدرن وجود دارند.

SharePoint Server 2019

اگر نتایج پیشنهادی مدنظر شما نیستند، بر روی لینک See More در پایین Search Box کلیک کنید یا Enter را فشار دهید تا صفحه نتایج جستجو را ببینید و تمامی نتایج را مرور کنید. در اینجا نمونه‌ای از نتایج جستجو آورده شده:

نتایج جستجو را مرور کنید یا جستجوی خود را اصلاح کنید تا نتایج دیگری را دریافت کنید. به سمت موقعیت‌هایی که بعدا در آنجا می‌خواهید کاوش کنید پیش بروید. می‌توانید جایی که نتایج از آنجا حاصل می‌شود را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر در سایتی جستجو نمودید اما واقعا می‌خواستید که تمامی سایت‌ها را جستجو کنید، فیلتر را به تمامی سایت‌ها تغییر دهید.

SharePoint Server 2019

زمانی که از صفحه نتایج جستجو خارج می‌شوید، به صفحه‌ای که جستجوی خود را آغاز کردید باز می‌گردید.

 

اشتراک ایمیل