ارتقا وب سرور Nginx با تمرکز بر HTTP/2 – احراز هویت

مشاهده: 364

نسخه جدید Nginx  هم چنین ارائه‌ دهنده ی « Service Discovery » و بهبود « Video Caching » است .

Nginx نسخه پشتیبانی شده تجاریِ وب سرور محبوب خود را ارتقا می‌ دهد و آن را به HTTP/2 جدید ، سیستم احراز هویت و قابلیت ‌های ذخیره ‌سازی مجهز می‌ سازد.

به‌ تازگی از نسخه هشتم NginxPlus که بر HTTP/2 تمرکز دارد پرده ‌برداری شده است ؛ این نسخه محدودیت ‌هایی نظیر مقیاس ‌پذیری و عدم کارایی مناسب که در پروتکل HTTP قبلیِ  وجود داشت را ، رفع کرده است . کاربر می ‌تواند Nginx را برای یک اپلیکیشن استقرار دهد و وب سرور با پیچیدگی HTTP/2 در ارتباط باشد . Owen Garrett به عنوان رئیس محصولات Nginx می گوید : می توان از مزایای یک پروتکل امن ­تر و سریع ­تر بهره برد در حالی که وب سایت­ ها سریع تر سرویس دهی می کنند و کاربران تجربه بهتری بدست خواهند آورد . هر چند پشتیبان HTTP/2 از ماه سپتامبر در قالب یک نسخه اولیه در Nginx متن باز و وب سرورهای تجاری قابل دسترس خواهد بود ، امّا هم اکنون نیز آماده ی تولید است .

نسخه هشتم در واقع پیش نمایشی از فناوری احراز هویت OAuth2 است که می تواند پردازش احراز هویت را از اپلیکیشن  سرورها ، مجزا کند . Garrett می گوید : احراز هویت در هرmicroservice  مجزا ، فشار زیادی را بر توسعه دهنده وارد می کند . ما در حال ساخت یک موتور احراز هویت در خود Nginx هستیم . این بدان معنی است که دیگر لازم نیست توسعه دهندگان نگران اضافه کردن کد احراز هویت باشند .

شرکت مهندسی امن پایه ریزان کارن APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

در حالی که این محصول هنوز برای تولید توصیه نمی شود امّا از طرفی این موتور نشان دهنده مسیر احراز هویت Nginx است . این شرکت انتظار دارد که در سال آینده یک gateway احراز هویت کامل درون نسخه های Nginx Plus قرار داده شود .

Nginx

پیکربندی upstream دائمیِ API (application program interface) یکی از ویژگی‌ های نسخه هشتم است . این امر با کمک مقیاس­گذاری خودکار و service discovery امکان حذف و اضافه کردن سرورهای upstream بدون نیاز به راه اندازی مجدد Nginx را میسر می کند . تغییرات ایجاد شده در این API هم‌ اکنون می‌ تواند در سراسر یک بار گذاری مجدد باقی بماند . Garrett می‌ گوید : ماندگاری موجب می ‌شود که این قابلیت در محیط microservice ها مفید تر واقع شود و ما با دیتابیس سرویس‌ هایی همچون Consul به دنبال راه ‌حل ‌های مختلف برای نفوذ به API هستیم .

درعین ‌حال ، Cache کردن ویدئوی HTML5 در نسخه هشتم به ذخیره ‌سازی فایلهای ویدئویی HTML5 کمک می‌ کند . Garrett همچنین افزود : کاربران قادر خواهند بود که فایل ‌های ویدئویی را سریع ‌تر ببینند و از پهنای باند کمتر در انتقال فایل ‌های ویدئویی استفاده کنند .